3DROGA.PL

Portal 3droga.pl

Portal Nacjonalistyczny

Patronat medialny nad książką Christophera Malloya „Fałszywe miłosierdzie. Najnowsze herezje zaburzające prawdę katolicką”

Mamy przyjemność ogłosić, że nasz portal został patronem medialnym publikacji Christophera Malloy „Fałszywe miłosierdzie. Najnowsze herezje zaburzające prawdę katolicką”, wydanej nakładem wydawnictwa 3DOM.

W jaki sposób walczyć z herezjami?

W jaki sposób pomysły Innowatorów przedostały się do wspólnoty Kościoła? Wszystko za sprawą pewnej intrygi, która umożliwiła wykorzystać II Sobór Watykański do nadania pozoru legalności odstępstwom doktrynalnym i zmianom w postaci liturgii. Wymuszono wówczas na wiernych i duchowieństwie bezwarunkowe posłuszeństwo, a jakiekolwiek przeciwstawianie się względem soborowych postanowień traktowano – i tak jest do tej pory – z niebywałą surowością. Do czego doprowadzić mogą działania zapoczątkowane przez II Sobór Watykański? Czy doktryny Kościoła zostaną wkrótce odrzucone? W jaki sposób walczyć z herezjami?

Do oferty Wydawnictwa 3DOM dołączyła ostatnio pozycja „Fałszywe miłosierdzie. Najnowsze herezje zaburzające wiarę katolicką” Christophera Malloya. Książka porusza kwestie obecnego kryzysu we wspólnocie Kościoła. Autor książki upatruje przyczyn takiego stanu rzeczy przede wszystkim w stopniowym – coraz śmielszym – odchodzeniu od fundamentalnych założeń wiary katolickiej. Obecnie, wielu teologów za główny punkt odniesienia uwzględnia dokumenty soborowe, zapominając przy tym o katolickich prawdach wywodzących się z wielowiekowej tradycji. Publikacja ta stanowi swego rodzaju przewodnik dla katolików, którzy pragną wiedzieć, w co powinni wierzyć, co odrzucić, głównie jeśli chodzi o pewne zniekształcenia zagrażające wierze.

Czy wiara katolicka się zmienia? Krótko mówiąc, nie; dogmaty i nieomylne nauki nie ulegają zmianie. Istnieje uzasadnione, acz progresywne ubogacanie terminologii doktrynalnej i niuansowanie rozumienia tajemnic, ale wiara jest jedna i nie zmienia się. Niniejsze studium teologiczne w przystępny sposób odnosi się do tych obaw i niepokojów. Chociaż nie jest to praca naukowa, istnieje w niej wiele punktów wyjścia do dalszych badań.

Książka „Fałszywe miłosierdzie. Najnowsze herezje zaburzające wiarę katolicką” Christophera Malloya dostępna jest już w regularnej sprzedaży na stronie Wydawnictwa 3DOM: LINK

Dzieło polecamy wszystkim katolikom zatroskanym o kondycje i przyszłość wspólnoty Kościoła Chrystusowego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *