3DROGA.PL

Portal 3droga.pl

Portal Nacjonalistyczny

Podsumowanie roku 2021

Jak to mówią: święta, święta i po świętach. Ani spostrzegliśmy się, a już znaleźliśmy się w ostatnich dniach roku 2021. To doskonały moment na to, by dokonać jego podsumowania; przedstawić Wam nasze osiągnięcia, zmiany i nakreślić kierunek w jakim będzie się rozwijać 3Droga w roku 2022.

Z całą pewnością był to dla nas niesamowity rok pełen różnego rodzaju zmian i wydarzeń, które zaskoczyły wszystkich – także nas samych. Dla nas takim wydarzeniem był przede wszystkim niespotykany rozwój terytorialny naszej grupy (z dwóch sformalizowanych okręgów na początku, do siedmiu w sumie na koniec roku). W skali kraju: takim wydarzeniem był na pewno konflikt  hybrydowy na Wschodzie z Rosją i Białorusią. Sytuacja tam wciąż jest daleka od normalności stanowiąc poważne wyzwanie także dla polskiego ruchu narodowego.

Nie o wszystkich rzeczach możemy powiedzieć publicznie, jednak zachęcamy do zapoznania się z naszym podsumowaniem:

-Zmiany wewnętrzne: jak wspomnieliśmy udało nam się zwiększyć naszą obecność w kraju z dwóch do siedmiu okręgów w całym kraju, zreformowaliśmy system rekrutacji do naszego stowarzyszenia, wzmocniliśmy system zarządzania 3Drogi, a projekt polonijny: „Barykada” uzyskał nowe logo i warstwę graficzną. Powstała wewnętrzna grupa IT. Nasi aktywiście stale ćwiczą sztuki walki w Krakowie, Warszawie, Olsztynie i Gdyni. Zorganizowaliśmy w tym roku także pierwszy w naszej historii kongres organizacyjno-polityczny (wzięło w nim udział ponad 60 osób!).

Konflikt hybrydowy na Wschodzie: występując przeciwko atakowi na wschodnią granicę naszego kraju, wspólnie z innymi środowiskami narodowo-radykalnymi podpisaliśmy oświadczenie ws. wrogich działań Białorusi.

Działalność uliczna: w tym kontekście na pewno należy wspomnieć o przełomowej Kolumnie Nacjonalistycznej na Marszu Niepodległości, którą współorganizowaliśmy razem z grupami z Akcji Mobilizacji, Nacjonalistycznego Południa, przyjaciółmi z Brygad Narodowych i środowiskami autonomicznymi. Braliśmy także udział w mniejszych pikietach takich jak np. pikieta antyimigracyjna we Wrocławiu czy kontra do marszu LGBT w Częstochowie i w Bielsko-Białej.

Zorganizowaliśmy także największą w polskim środowisku narodowym akcje wsparcia dla protestujących ratowników medycznych #RazemDlaRatowników (udział wzięły 44 miasta) i akcję plakatową nt. problemu patodeweloperki #NieDlaPatodeweloperki (udział wzięło 28 miast). 

Organizowaliśmy także regularne akcje uliczne w Krakowie, Warszawie, Wrocławiu, Łodzi, Gdyni, w Olsztynie, Otwocku, Suwałkach, Kielcach, Piasecznie, Szczecinie i Ostrowie Wielkopolskim.

Oddaliśmy w tym roku hołd Powstańcom Warszawskim, Żołnierzom Wyklętym, robotnikom Grudnia ‘70, uczestnikom radomskiego Czerwca, Wojciechowi Wasiutyńskiemu. Wzięliśmy także aktywny udział w kampanii: „103 akcje na 103 rocznicę niepodległości”.

Akcja Mobilizacja: zorganizowaliśmy w tym roku dwie edycje naszej sztandarowej akcji w ramach, której wypuściliśmy w sumie w Polskę prawie 40 tysięcy materiałów (vlepek, ulotek, plakatów) w 56 miastach! To jednak nie wszystko! Rozbudowaliśmy go i stworzyliśmy komponent pod nazwą #Mobilizacja w ramach, którego pomogliśmy stworzyć i wsparliśmy ponad dziesięć ekip narodowych i patriotycznych w całym kraju!

Akcje socjalne: jak co roku, także teraz byliśmy mocno zaangażowani w akcje socjalne i zbiórki. Nasi działacze wsparli zbiórkę Socjalnej Alternatywy na rzecz domów dla niepełnosprawnych we Wrocławiu i lokalnej fundacji wspierającej ubogich, współorganizowaliśmy zbiórki dla zwierząt w Szczecinie, w Pile i w Józefowie. Nasi działacze w Krakowie wsparli fundację „Mały Podróżnik”.  Zorganizowaliśmy także akcje w Holandii na rzecz mieszkających tam kombatantów.

Publicystyka: wzmocniliśmy także swoje projekty na tym polu. Artykuły na naszym portalu uzyskały stałą oprawę graficzną, powiększył się nasz zespół redakcyjny, pojawiły się nowe cykle jak np. „Cinema Nacionalismo”. W ramach patronatu medialnego wsparliśmy sześć różnych pozycji książkowych z trzech różnych wydawnictw. Wydaliśmy także trzy numery naszego pisma internetowego: „W Pół Drogi”!

Zagranica:  w tym roku także niezmiennie pozostaliśmy aktywni także na polu zagranicznych projektów. Niezmiennie kontynuowaliśmy swoją pracę z Gabriele Adinolfim i jego siecią o nazwie Lansquenets. Nawiązaliśmy kontakt z ukraińskim ruchem Tradycja i Porządek (wypuściliśmy wspólne plakaty). Braliśmy udział w pracach portalu Kultura Europa i Vox NR.

Projekt Barykada zorganizował szereg akcji w Wielkiej Brytanii, Stanach Zjednoczonych i Holandii. Za działalność w tym ostatnim kraju uzyskał oficjalne podziękowanie Światowego Związku Żołnierzy AK.

Dziękujemy za wspieranie, branie udziału i promowanie naszych akcji!

Trzecią Drogę tworzycie WY!

Dołącz do nas: https://3droga.pl/organizacja-dolacz-do-nas/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *