3DROGA.PL

Portal 3droga.pl

Portal Nacjonalistyczny

Skarżysko: Odsłonięto tablicę pamiątkową generała Antoniego Hedy Szarego

W sobotę 27 września, na Skarbowej Górze w Skarżysku Książęcym została odsłonięta tablica pamiątkowa ku czci niezwykle zasłużonego dla ziemi świętokrzyskiej partyzanta: Generała Antoniego Hedy Szarego. W tych uroczystościach uczestniczyła także delegacja kieleckich nacjonalistów ze stowarzyszenia Trzecia Droga Kielce.

Na początku, na Ołtarzu mieszczącym się pośrodku leśnego cmentarza partyzanckiego, odprawiono dla wszystkich zebranych uroczystą mszę świętą, podczas której modliliśmy się za wieczny spokój narodowych bohaterów i teraźniejsze dobro naszej Ojczyzny. Przed częścią oficjalną, miał miejsce muzyczno- poetycki przerywnik, w którym dzieci i absolwenci miejscowego Gimnazjum. Słowa patriotycznych pieśni niosły się po okolicy na chwałę „Szarego” i jego żołnierzy. W części oficjalnej, w obecności zasłużonych kombatantów po latach starania dokonano odsłonięcia pamiątkowej tablicy. Obchody zakończyło spotkanie integracyjne.

Gratulujemy 13 Świętokrzyskiemu Korpusowi Drużyn Strzeleckich świetnie zorganizowanego wydarzenia, dziękujemy za zaproszenie i gościnę. Z całą pewnością, nie jest to ostatnia inicjatywa strzelców z 13 Świętokrzyskiego Korpusu, w której bierzemy udział.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *