3DROGA.PL

Portal 3droga.pl

Portal Nacjonalistyczny

Trzecia Droga Kielce: Relacja ze zbiórki darów dla Kombatantów pod hasłem „Rodacy Bohaterom”

Zbiórka darów dla Kombatantów na Kresach Wschodnich pod hasłem: „Rodacy Bohaterom” to cykliczna akcja organizowana na terenie całej Polski przez stowarzyszenie Odra-Niemen i zaprzyjaźnione z nim grupy narodowe, patriotyczne, kibicowskie i nie tylko. W tym roku w Kielcach i na terenie województwa świętokrzyskiego akcję tą miał przyjemność koordynować kielecki oddział stowarzyszenia Trzecia Droga.

Akcja ta przeważnie trwa w okresie stricte zimowym, na przestrzeni grudnia i stycznia, jednak w tym roku na naszą prośbę przedłużono ją aż do końca lutego. Dzięki temu byliśmy w stanie zebrać oszałamiającą ilość darów; co z resztą widać na załączonych poniżej zdjęciach. W akcję zaangażowały się kieleckie szkoły średnie, gimnazja, grupy kibicowskie, patriotyczne i narodowe. Wszystkich było ich zbyt wielu by wymienić w jednej relacji, dlatego zbiorczo chcieliśmy podziękować: takie grupy jak nasze tylko doglądają całości pracy, jednak sukcesy takich akcji są możliwe tylko i wyłącznie dzięki ludziom takim jak Wy. Dziękujemy!

To kolejna tego typu akcja przeprowadzona przez kielecki oddział naszego stowarzyszenia akcja, która choć w innym zakresie, pokazuje że nacjonalizm ma sens tylko wtedy gdy dopełnia go społeczny aktywizm.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *