3DROGA.PL

Portal 3droga.pl

Portal Nacjonalistyczny

Trzecia Droga Kielce w hołdzie Niezłomnym

Obchody kolejnego już Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych rozpoczęliśmy w piątek 26 lutego, kiedy to na zaproszenie Grupy Rekonstrukcyjnej z kieleckiego VI Liceum wzięliśmy udział w uroczystej Drodze Krzyżowej ku czci i pamięci Żołnierzy Wyklętych w kieleckim Kościele Garnizonowym. Po nabożeństwie udaliśmy się na ulice Zamkową, gdzie dawniej mieściło się więzienie, w którym bestialsko torturowano i mordowano Żołnierzy Niezłomnych, by zapalić znicze ku ich pamięci.
Końcowym akcentem było wzięcie przez nas udziału w kolejnym Marszu Pamięci Żołnierzy Wyklętych organizowanym przez kieleckie środowiska nacjonalistyczne i kibicowskie. Trzecia Droga wystawiła na tą okoliczność ponad 17 osobową delegacje. Marsz zakończył się pod pomnikiem Armii Krajowej odczytaniem Apelu Poległych, przemówieniami organizatorów i wspólnym odśpiewaniem hymnu.

Kolejny obchody za nami. Pamiętajmy o tym, że w pamięci o Żołnierzach Wyklętych nie chodzi o tępe, bezrefleksyjne powtarzanie utartych sloganów. Walczyli po to, by ktoś mógł kontynuować ich walkę, a nie po ty by zyskać sławę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *