3DROGA.PL

Portal 3droga.pl

Portal Nacjonalistyczny

Trzecia Droga Kielce w hołdzie żołnierzom AK

15 lutego odbyły się w Kielcach kolejne obchody przemianowania Związku Walki Zbrojnej na Armię Krajową. Dlatego też nie mogło tam zabraknąć aktywistów Trzeciej Drogi i Kieleckich Patriotów.

Uroczystości poprzedziła jak co roku Msza Święta po której przy pomniku miały obyć się główne obchody. Jak to bywa z tego typu uroczystościami, nie zabrakło na nich politycznych marionetek: trafiła się jakaś posłanka i kilku senatorów robiących sobie kampanie. Na 8 wypowiedzi 2 były merytoryczne reszta to bełkot politykierów. Na całych obchodach około 200 osób, w tym organizację narodowe 20, gdyby nie szkoła z Kajetanowa i poczty sztandarowe to stalibyśmy tam w 50 osób i patrzyli na tą szopkę.

Prowadzący przemówienia pan Dionizy Krawczyński apelował i narzekał, że tak mało osób przychodzi na tego typu uroczystości, że tylko dwa pocztu sztandarowe Kieleckich szkół. Dobrze, że znalazły się tam aż dwa. Może wreszcie organizatorzy zwrócą uwagę na to, że warto z programu uroczystości wyrzucić politykę? Że obecna forma jest po prostu nudna i gdyby nie to, że przychodzimy tam nie dla  polityków tylko dla oddania czci żołnierzom Państwa Podziemnego to nigdy więcej by nas tam nie zobaczyli.

Czemu zamiast polityków nie przemówi kombatant nie opowie historii, czemu zamiast reklamy: ”teraz wieniec składa pan poseł…” nie odbędzie się masowe składanie wieńców i konkurs dla dzieci, nie rozdane zostaną dla nich np. malowanki nie odbędą się pogawędki? Jeszcze apel poległych na którym wymieniane zostają organizację które weszły w skład AK, w których wymienione zostały wszystkie większe organizację łącznie z Batalionami Chłopskimi zaś zabrakło miejsca dla Narodowych Sił Zbrojnych które umyślnie pominięto…

Cóż obchody systemowe to i reklama systemu, aż strach pomyśleć co będzie 3 maja tuż przed wyborami. Po tej jakże pięknej uroczystości udajemy się na Cmentarz Partyzancki gdzie zapalamy białoczerwone znicze i odmawiamy modlitwę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *