3DROGA.PL

Portal 3droga.pl

Portal Nacjonalistyczny

Trzecia Droga: Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych

Przed paroma dniami obchodziliśmy w całej Polsce kolejny Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Święto to ustanowiono celem upamiętnienia Żołnierzy Drugiej Konspiracji, którzy nie zgodzili się na odgórne ustalenia wielkich mocarstw i zaraz po formalnym zakończeniu II wojny światowej, podjęli bezpośrednią walkę ze Związkiem Radzieckim. Niejednokrotnie związani więzami złożonej przysięgi, stanęli na przeciw wroga o wiele bardziej silnego i podstępnego, który już wówczas miał na swoje usługi nie tylko morderczy aparat terroru lecz także i całe rzesze zdrajców i sprzedawczyków, którzy w nowej rzeczywistości widzieli szansę nie dla Ojczyzny czy swoich Rodaków, lecz dla swoich własnych partykularnych interesów. Mimo tego Żołnierze Wyklęci z podniesioną głową, zachowali się jak trzeba, tworząc swoim poświęceniem i niezachwianą wiarą solidny fundament pod powstanie nowego pokolenia patriotów i narodowców. „Chcieli nas zakopać. Nie wiedzieli, że jesteśmy ziarnem”. Choć zdajemy sobie sprawę z tego, że nigdy nie będziemy tak blisko ich ideału, chwilą skupienia i drobnymi czynami, jako członkowie stowarzyszenia Trzecia Droga oddaliśmy należny im hołd.

Kraków

Działacze naszego stowarzyszenia z Krakowa i Wieliczki wzięli udział w II Marszu Ciszy- w hołdzie Żołnierzom Wyklętym. To wydarzenie, którego pomysłodawcą jest zaprzyjaźniona z nami ekipa Małopolskich Patriotów. Jego ideą jest nocne przejście w blasku pochodni, tak by jako pierwsi w skali całego kraju rozpocząć tradycyjne obchody. Nie inaczej było i tym razem. O godzinie 24, po formalnym rozpoczęciu zgromadzenia, spod krakowskiej Wieży Ratuszowej wyruszyło około sto osób. Co z uwagi na porę i panujący wówczas arktyczny mróz jest wspaniałym rezultatem, który świadczy o tym jak dobrze trafiono z pomysłem na tą inicjatywę. Tradycyjnie dziękujemy wszystkim za obecność i jak mamy nadzieję: zapraszamy za rok.

Krótka videorelacja z wydarzenia zrealizowana przez Małopolskich Patriotów:

 

Kielce

W naszym kraju ostatnimi czasy na sile przybiera propaganda oszczerstw i oszustw, która w swojej całej przebiegłości posługuje się utartymi schematami i znanymi już historiami, które jako pierwsza do istnienia powołała propaganda komunistyczna. Dla Kielc i regionu Świętokrzyskiego, szczególnie ważna i istotna jest historia Brygady Świętokrzyskiej Narodowych Sił Zbrojnych, którą dziś po raz kolejny próbuje się przedstawić się wbrew faktom jako organizacje kolaborancką. Dlatego nasi działacze z Kielc wyszli w miasto z ulotkami pokazującymi prawdziwy obraz tej historii. Uliczny aktywizm jako najpełniejsza forma oddania hołdu Bohaterom. Nasza ekipa odwiedziła kieleckie osiedla, największe ulice i uczelnie. To jeszcze nie koniec.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *