3DROGA.PL

Portal 3droga.pl

Portal Nacjonalistyczny

Ulicami Kielc przeszedł I Świętokrzyski Marsz Niepodległości!

7 listopada 2015 roku, ulicami Kielc po raz pierwszy przeszedł Świętokrzyski Marsz Niepodległości. Zorganizowanie tej inicjatywy było owocem historycznie szerokiego porozumienia grup narodowych i kibicowskich, w którym uczestniczyło: Stowarzyszenie Trzecia Droga Kielce, Kibice Razem Korona Kielce, ONR Kielce i Młodzież Wszechpolska Świętokrzyskie.

Marsz ruszył o godzinie 17.00 z Placu Wolności. Stamtąd kolumna ludzi ruszyła pod pomnik Henryka Sienkiewicza. Tam uczestnicy zapalili rozdane im wcześniej pochodnie. Pochodowi towarzyszyły okrzyki znane ze wszystkich marszy typu: „Raz Sierpem, raz młotem w czerwoną hołotę”, „Precz z komuną” czy „Duma, duma narodowa duma”, pojawiły się także hasła z nawiązaniami historycznymi: „Cześć i Chwała Bohaterom”, „Cześć Waszej pamięci Żołnierze Wyklęci”, „Narodowe Siły Zbrojne NSZ”, co naturalne nie zabrakło też odwołań do sytuacji obecnej takich jak: „Rząd na bruk, bruk na rząd”, „Kielce, miastem bez Islamu” i „W Kielcach nie ma Antify”. Marsz przystanek końcowy miał pod Pomnikiem Niepodległości, gdzie przedstawiciele Młodzieży Wszechpolskiej, ONR i Trzeciej Drogi Kielce odczytali swoje przemówienia. Całość zakończyło uroczyste odśpiewanie hymnu państwowego. W Marszu wzięło udział ponad 200 nacjonalistów, kibiców i zwykłych Kielczan.

Szczególne podziękowania chcieliśmy skierować do Wojtka Zapały, który jest autorem poniższej galerii zdjęciowej i do zaprzyjaźnionych z nami Strzelców z 13 Świętokrzyskiego Korpusu Drużyn Strzeleckich, którzy zapewnili nagłośnienie i pomagali w technicznej części marszu.

Po Marszu, o godzinie 19 w ośrodku Korony Kibice Razem, odbyło się spotkanie z członkiem Armii Krajowej i uczestnikiem Powstania Warszawskiego, panem Jerzym Zawadzkim.  Spotkanie trwało ponad półtorej godziny i stanowiło  bardzo interesującą lekcję nie tylko historii ale także tego jak powinniśmy się zachowywać dziś by godnie wypełniać dziedzictwo naszych narodowych bohaterów.

Dziękujemy Kibicom Korony, kieleckiemu ONR, świętokrzyskiej Młodzieży Wszechpolskiej i skarżyskim Strzelcom za współprace!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *