3DROGA.PL

Portal 3droga.pl

Portal Nacjonalistyczny

Franek: Na sportowo #5 Rozmowa z Levanem Abesadze, Mistrzem Świata w trójboju siłowym

Od Autora: Czołem sportowe świry! Dawno już mnie tutaj nie było; dlatego dzisiaj mam dla Was coś specjalnego. Krótka rozmowa z zawodnikiem trójboju siłowego, Gruzinem Levanem Abesadze, złotym medalistą mistrzostw świata w trójboju siłowym. To fajna okazja by przeczytać wywiad z zawodnikiem o formacie niespotykanym w naszym środowisku. Być może dzięki temu ktoś z Was załapie inspiracje do tego by zacząć swoją przygodę z treningiem. Pozdrawiam i życzę miłej lektury.

********

Salut! Zanim zaczniemy chciałbym Ci podziękować za czas poświęcony na odpowiedzi. Kiedy zająłeś się trójbojem siłowym?

-Prowadzę sportowy tryb życia od dłuższego czasu i praktycznie od małego, czyli w sumie od zawsze starałem się mocno rozwijać fizycznie. Jeśli chodzi o sam trójbój siłowy to w ramach tej konkurencji startuje dopiero od dwóch lat.

Opowiedz proszę o swoich osiągnięciach w trójboju

-Jestem dwukrotnym mistrzem Gruzji, złotym medalistą Mistrzostw Morza Czarnego, Mistrzem Europy i Mistrzem Świata. Startowałem w federacjach IPF i IPSU.

Jak wygląda Twój trening? Skupiasz się tylko na trzech głównych bojach czy wprowadzasz urozmaicenia?

-Nie przepadam za minimalistycznym podejściem do treningów.  Mój tydzień treningowy wygląda następująco: w poniedziałek skupiam się na klasycznym martwym ciągu, wykonuję go typowo siłowo w granicach 90% mojego maksymalnego ciężaru, potem dodaję ćwiczenia akcesoryjne na barki. W środę ćwiczę ciągi z podwyższenia tzw. block pull, a następnie przysiady. Po dwóch dniach regeneracji, na kolejnej sesji treningowej ćwiczę wyciskanie nad głowę i na ławeczce oraz zarzut siłowy.

Masz jakiś specjalny sposób by unikać kontuzji?

-Nigdy nie miałem w życiu żadnej poważnej kontuzji. Uważam, że najważniejsze jest to by być rozsądnym, cierpliwym i dokładnie słuchać swojego ciała, dbać o regenerację, dobre warunki, sen i właściwą technikę wykonywania ćwiczeń.

Czy stosujesz jakąś specjalną dietę?

-Nie, nie zajmuje się tym. Tak naprawdę to po prostu dużo jem dobrych, właściwych i zdrowych rzeczy. Jedyne, co to stale pilnuje by przyjmować codziennie właściwą i wystarczającą dla mnie ilość kalorii.

Czy próbowałeś innych sportów? Dwuboju siłowego lub sztuk walki?

-Jak dotąd nie próbowałem jeszcze startu w innych zawodach prócz trójboju. Jednak w przeszłości przez długi czas mocno trenowałem sztuki walki (przede wszystkim kickboxing).

Możesz powiedzieć, że sport zmienił Twoje życie? Uważasz, że sport jest przydatny w codziennym życiu i aktywizmie nacjonalistycznym?

-Sport nauczył mnie wytrwałości i pewnej etyki pracy. Uważam, że każdy nacjonalista powinien w jakimś stopniu angażować się w sport, najlepszym wyborem będą sztuki walki lub sporty siłowe. Niewielką ilość naszych ludzi musimy nadrabiać, najlepszą z możliwych, jakością naszych działaczy.

Co sądzisz o ideologii Straight Edge?

-Uważam, że to bardzo ciekawa idea i niezwykle mądry wybór dla każdego człowieka bez względu na wiek i warunki fizyczne. Sam nie korzystam z żadnych używek, a według mnie ludzi takich jak dilerzy powinna spotykać zasłużona kara.

Co poradziłbyś początkującym trójboistom?

-By zawsze słuchali swoich trenerów. Bez względu na wszystko. Bez względu na to że czasem człowiek czuje że wie lepiej. Poza tym uważam, że warto nadać treningom jakieś głębsze znaczenie, sens, wartość. Można to robić dla swojej rodziny, aby bliscy mogli być dumni. To pomaga. Zarówno w systematyczności jak i w osiąganiu sukcesu. Ja wszystkie osiągnięcia dedykuje mojej kochanej Dziewczynie.

To na naszym portalu taka tradycja, że ostatnie słowa w wywiadzie zawsze należą do naszego rozmówcy:

-Życzę moim Polskim braciom wszystkiego najlepszego w Nowym Roku i dzięki za wywiad!

Levan Abesadze uzyskał złoty medal w 2017 roku, w Tbilisi, na mistrzostwach świata federacji IPSU. W przeszłości był także zaangażowany w lokalny ruch narodowy i kibicowski.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *