3DROGA.PL

Portal 3droga.pl

Portal Nacjonalistyczny

Angelika Nowak: Słów kilka do patriotów z ubioru

Od Redakcji:  Witamy na naszym Portalu kolejne narodowo-radykalne pióro. W swoim pierwszym tekście, Angelika w sposób prosty pisze o rzeczach, które mają kluczowe znaczenie dla obecnej sytuacji w naszym ruchu. Bo czy ktoś z nas, nie zastanawiał się nigdy ile patriotyzmu jest w modzie na niego, a ile siły zdolnej przekształcić w coś bardziej konkretnego jak nacjonalizm? „Słów kilka do patriotów z ubioru” to krótka próba rozliczenia się z tym tematem. Zapraszamy do lektury i już dzisiaj możemy zapowiedzieć, że to nie ostatni artykuł Angeliki na naszym Portalu:

W ostatnich latach coraz częściej możemy zauważyć wśród ludzi, a szczególnie w gronie młodych osób wzrost „patriotyzmu” i swoistą „modę na historię”. Lecz co nimi tak naprawdę kieruje? Czy naprawdę chodzi tu o miłość do Ojczyzny? Być może to tylko chwilowa moda? Lans? Podążanie ślepo za innymi w tłumie?

Oczywiście, należy to jasno zaznaczyć, że moje serce ( i chyba każdego z nas) raduje się  na widok tak wielu osób na mieście, w szkole czy też na imprezach masowych w barwach naszej Ojczyzny albo w odzieży z znakiem Polski Walczącej. Ale gdy widzimy ich na co dzień, gdy widzimy tak wielu ludzi noszących na sobie patriotyczne wizerunki to automatycznie nasuwa nam się jedno pytanie: gdzie oni się podziewają na co dzień? Przecież walka o niepodległość Polski i jej suwerenność to nie tylko marsz Powstania Warszawskiego czy ten z okazji 11 listopada. Jeśli założysz koszulkę danej drużyny piłkarskiej, a nie będziesz  w stanie wymienić składu danego zespołu, ani miejsca w tabeli tylko będziesz znał jego barwy to czy zamiłowanie do klubu będzie szczere? Czy będzie prawdziwe a ty będziesz prawdziwym fanatykiem? NIE!

Tak samo jest z patriotyzmem! To, że pokażesz się na przemarszu, zakryjesz głowę chustą i pokrzyczysz przez godzinę, nie czyni cię prawdziwym patriotą. Bo Ty, jako młoda osoba oprócz tego masz również obowiązek znać historię Polski i o niej pamiętać, nie tylko 11 listopada ale każdego dnia, o każdej porze. Masz także szczególny obowiązek pamiętać o naszych bohaterach, dzięki którym dziś mówisz po polsku i możesz nazwać się Polakiem. Słowa „Cześć i Chwała Bohaterom”  nie mają być tylko hasłem, bo to nie jest reklama czy baner, to ma być jeden z wielu drogowskazów na Twojej drodze życiowej, który masz mieć wyryty w sercu. Zadajesz sobie zapewne pytanie : to co mam robić? A tak naprawdę  wystarczy tylko się rozejrzeć i zainteresować tym co dzieje się w twoim otoczeniu. Jest tak wiele inicjatyw do których możesz dołączyć, dla przykładu parę z tych bardziej powszechnych: 1 listopad- akcja „zapal znicz”: przecież każdy może zapalić znicz na grobie poległych za nasz kraj, przez chwilę w głębi duszy podziękować im za to zrobili dla nas czy też chociażby  pomodlić się przez chwilę. Równie dobrze możesz wybrać się na spotkanie z kombatantami, porozmawiać, podyskutować z nimi. Poświęcić godzinę z całego dnia aby spotkać się z ludźmi, którzy byli w stanie poświęcić zdrowie i życie dla Ojczyzny. W twoich rękach jest bardzo wiele, musisz tylko chcieć! Nikt za Ciebie tego nie zrobi, ani nie będzie chodził za tobą prosząc się o to. Ty masz sam wiedzieć czego chcesz i co jest słuszne, bo nie jesteś pionkiem w wielkiej grze zwanej życiem- to ty nią kierujesz i masz nad nią pełną władzę!

Początkiem wszystkiego jest głowa. Wszystko zaczyna się od naszego umysłu. Dlatego musimy się rozwijać nie tylko intelektualnie ale także duchowo. To Ty sam hartujesz ducha walki i zakorzeniasz w sobie miłość do Ojczyzny, a poznając historię naszego kraju, tradycje oraz niezwykłe czyny naszych przodków, zrozumiesz co leży w Twoim obowiązku, do czego zobowiązali cię zmarli bohaterowie, a ich walka trwa nadal. Kolejną sprawą, jest sytuacja kiedy to dzielny patriota z ubioru: sam krytykuje swój kraj mówiąc tu nie ma przyszłości, małe zarobki, brak perspektyw a co mi tam, też wyjadę. Po czym zabiera ze sobą ulubioną koszulkę patriotyczną, która ma być wyrazem jego patriotyzmu. Nie! To zupełnie nie o to chodzi. Ty masz stanąć i powiedzieć : ja nie chce uciekać, nie jestem tchórzem, ja chce walczyć z przyczyną tej sytuacji a nie być jej skutkiem. Chce walczyć o Wolną Polskę! Musisz zrozumieć że to małe gesty i z pozoru nieważne akcje prowadzą nas do wielkich rzeczy.

Roman Dmowski wypowiedział kiedyś te szeroko znane słowa: „Jestem Polakiem – to słowo w głębszym rozumieniu wiele znaczy. Jestem nim nie dlatego tylko, że mówię po polsku, że inni mówiący tym samym językiem są mi duchowo bliżsi i bardziej dla mnie zrozumiali, że pewne moje osobiste sprawy łączą mnie bliżej z nimi, niż z obcymi, ale także dlatego, że obok sfery życia osobistego, indywidualnego znam zbiorowe życie narodu, którego jestem cząstką, że obok swoich spraw i interesów osobistych znam sprawy narodowe, interesy Polski, jako całości, interesy najwyższe, dla których należy poświęcić to, czego dla osobistych spraw poświęcić nie wolno.” I ty, Polaku musisz te słowa zrozumieć i zapamiętać, a my nacjonaliści mamy być nie tylko wzorem dla ludzi, lecz także pomocą dla nich w wyborze ich dróg życiowych. Jako ci świadomi nacjonaliści, musimy pokazać, że to w co wierzymy to nie moda, lecz życiowa droga, która z każdym dniem prowadzi nas do Wielkiej Polski.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *