3DROGA.PL

Portal 3droga.pl

Portal Nacjonalistyczny

Dominique Venner: Święta Bożego Narodzenia

venner, dominik venner

Od Redakcji: Z okazji zbliżających się wielkimi krokami, przedstawiamy Wam dzisiaj krótki, archiwalny tekst autorstwa samego Dominique Vennera, który zawarł w nim swoje rozważania na temat świąt Bożego Narodzenia (z całkowicie innego punktu widzenia), oraz wartości takich jak piękno oraz harmonia. Pomimo tego że nie jest on nie wiadomo jak obszerny, zamieszczamy go przede wszystkim jako ciekawy przyczynek do rozmyślań w nadchodzących dniach i jako kolejny element przybliżenia polskiemu środowisku narodowemu niezwykłej spuścizny Samuraja XXI wieku! Wesołych Świąt

Zbliżamy się do Świąt Bożego Narodzenia. Święta te kojarzymy przede wszystkim z wiecznie zielonym drzewem. Od niepamiętnych czasów, obchodzi się je w krajach Europy, jako wielkie święto odrodzenia natury i rozpoczęcia na nowo cyklu życia po zimowym letargu. Nie można nie wierzyć w to, że także Europa pewnego dnia wybudzi się z swojego Snu w jakim się obecnie znalazła, nawet jeśli trwa on obecnie już o wiele dłużej niż to co jak się wydaje przewiduje jedynie zwykły cykl przyrody.

Jednakże Boże Narodzenie to przede wszystkim święto dla dzieci. To niezwykły okres, w którym to szczególnie istotne miejsce ma przygotowana wartość jaką bez wątpienia jest „piękno”. Czyż zatem nie jest to dobra okazja do zastanowienia się nad tym niezwykle istotnym zagadnieniem, które jest jednym z trzech elementów antycznej triady Homera. „Natura jako fundament, doskonałość, piękno na horyzoncie”?

Nie mam jednak zamiaru przekazywać Wam tutaj jakiejś poszerzonej filozoficznej rozprawy na temat tego pojęcia, pragnę  jedynie ofiarować tym, którzy mnie czytają, parę praktycznych porad, nie zaniedbując przy tym pewnego rodzaju medytacyjnej refleksji: etyka podstawowa estetyki (dobro jest określone przez to, co piękne) i estetyka podstaw etyki (dobro jest nieodłączne od piękna).

Pielęgnuj piękno (zmysł estetyczny) dla siebie i tych, których kochasz. Piękno nie jest kwestią pieniędzy i konsumpcji. Żyje we wszystkim, a najbardziej w tych wszystkich drobnych szczegółach życia.

Piękno jest dobrowolnie dane nam przez naturę: poezja chmur na jasnym niebie, odgłos padającego deszczu na ścianach namiotu, noce pełne gwiazd, zachody słońca latem, pierwsze płatki śniegu, kolory lasu zimą, pierwsze kwiaty w ogrodzie, pohukiwanie sowy nocą, zapach płonącego drewna na wsi…

Jeśli piękno natury jest nam dane, to piękno, które tworzymy w naszym życiu wymaga od nas przede wszystkim własnego wysiłku, uwagi i skupienia.

Pamiętajcie, że nie ma piękna (lub radości) bez harmonii kolorów, materiałów, kształtów i stylów. Dotyczy to domu, ubrań i drobnych akcesoriów życia. Dlatego unikaj syntetycznych i plastikowych materiałów na rzecz tych naturalnych. Zawsze staraj się wybierać właśnie te drugie.

Nie ma piękna bez uprzejmości w kontaktach międzyludzkich (z wyjątkiem tych ludzi którzy są kretynami).

Jak wcześniej zaznaczyłem, podstawą etyki jest estetyka. W rzeczywistości nie ma piękna bez moralnej i fizycznej równowagi. Na przykład, w trudnych miesiącach, zachowujcie swoje bóle i kłopoty waszych serc, ciał i pracy dla siebie w trudnych czasach. Wzmocnicie w ten sposób własną dyskrecje, zyskacie szacunek dla siebie i w oczach Waszych własnych towarzyszy.

Wesołych Świąt!

Źródło: counter-currents.com

Powyższe tłumaczenie jest własnością portalu 3droga.pl. Kopiowanie go i modyfikowanie bez zgody Redakcji Portalu jest zabronione.

Oprawa graficzna: Resistance Arts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *