3DROGA.PL

Portal 3droga.pl

Portal Nacjonalistyczny

Filip Paluch: Podpalmy świat!

Nieuchronnie zbliża się dzień 11 listopada, na który to przypada 97 rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości. Jest to dzień szczególny i symboliczny, który zajmuje ważne miejsce w sercach tych, którym sprawy Ojczyzny nie są obojętne. Po raz kolejny przez kraj przetoczy się fala manifestacji, a w gmachach kościołów w całym kraju, rozlegnie się bicie dzwonów i gromki śpiew „Boże coś Polskę”.

To co odróżnia nas, nacjonalistów, od szarych i obojętnych mas to to, że dla nas 11 listopada jest nie tylko pustą rocznicą, to dzień walki, walki o wolność naszej Ojczyzny, obudzenia Ducha Narodu, wewnętrzny solidaryzm.

Ojczyznę wolną racz nam wrócić Panie…”

Kraj nasz zniewolony jest łańcuchami superpaństwa – Unii Europejskiej, która w sposób oficjalny i sformalizowany odbiera nam naszą państwową suwerenność. Jednak brak niezależności państwowych struktur nie oznacza, iż zniewolony ma być Naród.

Nawet w zniewolonym ciele myśl jest wolna”

W ostatnim dziesięcioleciu, pomimo aktywizacji szerokich mas społecznych i tożsamościowych, można wciąż zaobserwować zatrważającą bierność i obojętność na narodowe sprawy. Szarego człowieka nie interesują problemy społeczne, wspólnoty lokalne leżą w gruzach, wspólnoty pracownicze funkcjonujące realnie, można policzyć na palcach jednej ręki.

Naród polski pomimo chwilowego odrodzenia, które przeżywa w ostatnich latach, wciąż składa się z jednostek, które miast być składową wspólnot lokalnych, społeczności, społeczeństwa i narodu, są jedynie elementem szarych mas bezwiednie krążących wokół tych samym fałszywych pasterzy.

Nie wszyscy dali się jednak omamić i wpędzić w ten zaklęty krąg. Świadczy o tym choćby frekwencja wyborcza i liczba nieważnych głosów.

„[…] Temu otwiera odźwierny, a owce słuchają jego głosu; woła on swoje owce po imieniu i wyprowadza je. A kiedy wszystkie wyprowadzi, staje na ich czele, a owce postępują za nim, ponieważ głos jego znają. Natomiast za obcym nie pójdą, lecz będą uciekać od niego, bo nie znają głosu obcych.

Czy tych słów Świętej Ewangelii nie można odnieść do życia Narodu? Ludzie nie pójdą za fałszywym pasterzem, nieważne jakie przybierze partyjne szaty.

Dziś przyszedł czas by jasno wyznaczyć cele naszej działalności i określić jej plan. Należy odrzucić wszelkie partykularyzmy i niechęci, zapomnieć o starych konfliktach, których przyczyn nikt już nie pamięta. Nadszedł czas by odepchnąć stetryczałych starców hamujących rewolucję młodych, ideowy skansen, który nie pojmuje, że wiek XX już się zakończył.

Czas by ludzie młodzi i aktywni przejęli stery i wyszli na ulice wszystkich miast w kraju, by zamanifestować swoją tożsamość i determinację.

Niektórzy przy tej okazji zapytają – po co nam to? Po co te setki plakatów, tysiące ulotek, wysiłek wkładany w rozpropagowanie niepodległościowych manifestacji? Po co kolejne kilometry w nogach i zdarte gardła? Czy nie lepiej by było skupić się na internetowych petycjach, pisać protesty i apele? Wreszcie, czy nie lepiej założyć aksamitne krawaty i świecić facjatą z wyborczych bilbordów?

Nasza działalność nie powinna znać granic. Wszystkie wymienione formy działalności, również ta krawatowa, jeśli nie prowadzą do wewnętrznej degeneracji, są pożądane. Nie walczymy jednak o jeden stołek, odwołanie jednego bluźnierczego spektaklu czy emisji homospotu. Nasza walka jest walką Va banque, grą o wszystko – albo wygramy albo stoczymy się po równi pochyłej kończąc tak jak pokolenie naszych ojców – klepiąc się po plecach i wspominając studenckie strajki czy robotnicze wystąpienia sprzed pół wieku.

11 listopada po raz kolejny nacjonaliści, narodowcy i patrioci wyjdą na ulice wielu polskich miast, po to by zaznaczyć swoją obecność, by pokazać śpiącym masom, że jest alternatywa . Manifestacje uświadamiają nam samym, że nasza walka i praca mają sens. Ludzi którzy myślą tak jak my jest więcej – są nas tysiące! Mimo, iż czasami w środowiskach, w których funkcjonujemy na co dzień, możemy czuć się nieco osamotnieni.

Nadszedł czas by podpalić świat bez względu na koszta! Zrobimy to wszędzie tam gdzie odbywają się nacjonalistyczne manifestacje, bo jutro należy do nas!

Oprawa graficzna: Resistance Arts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *