3DROGA.PL

Portal 3droga.pl

Portal Nacjonalistyczny

Oswald Mosley: Akt europejskiej woli

Oswald Mosley, Mosley, Europa

Wierzyliśmy w siebie jako Anglicy i Europejczycy, wierzyliśmy w naszych współbratymców Europejczyków, i wierzyliśmy w los Europy

Przyjaciele moi, wszystko jest, wszystko na nas czeka, oczywiście, że można to zrobić. To zależy od nas. Mówisz: „Ale jesteśmy rozproszonymi jednostkami”, „wszystko jest przeciwko nam”. Rząd, pieniądze, prasa, telewizja, wszystkie nowe siły są używane przeciwko nam, wszystkie wielkie siły, wszystkie materialne potęgi świata, mówicie, są „przeciwko nam”. I są. Masz rację, że tak czujesz. I nie lekceważę ich, ale nie rozpaczam i ty też nie powinieneś rozpaczać. Bo ty, jak i ja, przeczytaliśmy wiele o historii. Wiesz coś o historii osiągnięć Europejczyków. I chociaż ta godzina jest ciemna, nie jest ciemniejsza, ani tak ciemna, jak niektóre z godzin, które znasz z historii Europy.

Kiedy wszędzie było tchórzostwo, perfidia i zdrada. I kiedy hordy Saracenów z tak odległych miejsc spoza Europy, przetoczyły się przez ten kontynent i przeszłyby również przez naszą Wielką Brytanię,
gdyby ich nie powstrzymano. I nie zdarzyło się to tylko raz. Małe grupy ludzi zbiegły się, aby działać z absolutną determinacją, oddając się całkowicie i mówiąc „Europa będzie żyć!”, stali niewzruszenie i
stawili czoła zagrożeniu dla Europy. Jej wartości, jej cywilizacje, chwała jej osiągnięć, wszystko to, zagrożone było śmiertelnym niebezpieczeństwem. I stali niewzruszenie, stawiali czoła zagrożeniu, zebrali się i coraz więcej ludzi dobiegło do ich sztandarów, a te hordy zostały odepchnięte; i działo się tak kolejny raz i kolejny i za każdym kolejnym razem, nasza Europa żyła w triumfie, bo wola Europy wciąż trwała!

Mamy przeciwko sobie teraz inne siły, nie te same, konkretne siły, ale potęgę pieniądza, potęgę prasy, wszystkie te rzeczy są przeciwko nam.

Jak to możemy to powstrzymać?

Przyjaciele moi, aktem woli. Aktem europejskiej woli.

Przyjaciele moi, na tym świecie jeszcze nic nie zostało dokonane, bez zbiorowego działania jednostek jednoczących się w wierze i przekonaniu, w woli i postanowieniu, oraz w podejmowaniu tego zbiorowego działania, budowania partii i ruchów społecznych, by to dokonać.

I to właśnie musimy zrobić we współczesnym świecie, pokonać komunizm i pobudzić tę wolę Europy do zrobienia tego, co należy, ponieważ to wola Europy, wola i to sama wola jest potrzebna. We wszystkim.

Gdyby Europejczycy zdecydowali się jutro to zrobić, mogliby się zrzeszyć, stworzyć europejski rząd, mogliby uporządkować świat.

Co możecie zrobić, powiemy. Zrzeszajcie się, mobilizujcie się, weźcie się do roboty, inspirujcie innych ludzi takich jak wy.

A jeśli uda nam się zgromadzić wystarczająco dużo ludzi takich, jak my, nie tylko w Wielkiej Brytanii, ale tak jak to robimy na innych ziemiach, z naszymi przyjaciółmi i towarzyszami, w innych krajach Europy, i stopniowo ta siła rośnie i nabiera mocy; przyjaciele moi, dzisiaj, tak samo jak w przeszłości, możemy się zmierzyć z ciemnymi mocami, które w przeciwnym razie grożą wieczną ciemnością naszemu europejskiemu życiu, możemy zebrać nasze siły i ostatecznie możemy zwyciężyć i
tryumfować.

Tak zrobiono to wcześniej, i tak można to zrobić ponownie.

Przyjaciele moi, to ogromna odpowiedzialność. Żyjecie w historycznym momencie, pamiętajcie o tym zawsze, żyjcie w tym duchu, błagam was w obliczu historii i przeznaczenia.

Żyjcie w tym duchu poczucia, że jesteście Europejczykami.

Powyższe tłumaczenie jest własnością portalu 3droga.pl. Kopiowanie go i modyfikowanie bez zgody Redakcji jest zabronione. Tekst ma wartość historyczną i nie jest publikowany w celu propagowania jakichkolwiek zakazanych prawem ideologii. 

Tłumaczenie: Michał Szymański 

Oprawa graficzna: Resistance Arts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *