3DROGA.PL

Portal 3droga.pl

Portal Nacjonalistyczny

Oswald Mosley: O globalizmie

Oswald Mosley, Mosley, Globalizm

Od Redakcji: Przemówienie to zostało wygłoszone przez Oswalda Mosleya w 1963 roku. Pomimo, że niektóre zagrożenia w nim wymienione, przestały istnieć, to są to słowa nadal w wielu miejscach bardzo aktualne.

Panie i panowie! Są chwile, kiedy dobrze jest podsumować nasze stanowisko, zobaczyć, jak bardzo się myliliśmy lub jak bardzo mieliśmy rację, stwierdzić, na czym stoimy.  

Twierdzę, że obecnie udowodniliśmy, że mieliśmy rację co do Europy, Afryki i co do polityki społecznej, opartej na naszych zasadach, w tym tych, w które wątpiono. I mieliśmy rację, nie dlatego, że kierowaliśmy się jakąś osobliwą wizją lub przezornością. Kierowaliśmy się przede wszystkim jedną zasadą, wiarą w leżącą u podstaw jedność Europy.  

Może zauważyliście, że tak naprawdę nic się nie dzieje, dopóki stare pozory się nie rozpadają.  

Afryka to kolejne miejsce, w którym nasze podejście polityczne okazało się tak całkowicie i zupełnie uzasadnione, nie powiem, że „triumfalnie”, nie jest to słowo, którego należy używać w sytuacji tragedii, niemniej okazało się całkowicie uzasadnione. Nic nie dało się zrobić. Nikt nie słuchał. Mówiono masę bzdur, dopóki naga prawda nie została ujawniona. Tym razem, niestety bardzo często ujawniona krwią i horrorem. Staliśmy na wskroś za naszymi całkowicie klarownymi stanowiskami co do Afryki, za które byliśmy tak niesamowicie obrzucani wszelkimi głupimi i obrzydliwymi kłamstwami. Mówiono, że chcieliśmy prześladować Czarnych, że byliśmy rasistami, którzy chcieli postawić nasz lud nad innym ludem. Wszystkie te głupie i obrzydliwe kłamstwa się o nas opowiadało. Powiedzieliśmy, że oczywiście, jak sam zawsze mówię: naturalnie wierzymy w naszą rasę, każdy mężczyzna lub kobieta czegokolwiek wart, wierzą we własną rasę, tak jak wierzą we własną rodzinę, jednakże to, że wierzysz w swoją rasę lub rodzinę, nie oznacza, że chcesz ranić inne rasy lub inne rodziny. Jak często mówiłem, że ojciec rodziny powinien wiedzieć, że jego pierwszym obowiązkiem w naturze jest dbanie o własne dzieci? Nie znaczy to jednak, że chcesz krzywdzić lub ranić inne dzieci, wręcz przeciwnie, zrobiłbyś dla nich tyle dobrego, ile tylko możesz, a nasze podejście zawsze było właśnie takie. Naszym pierwszym obowiązkiem jest nasz naród, nasz brytyjski naród i narody Europy. Ale oprócz tego oczywiście, należy zrobić wszystko, co w naszej mocy, aby pomóc również innym narodom. A kto nie chce karmić głodnych? Oczywiście powinniśmy karmić głodnych i cierpiących tego świata. Mniej o tym mówmy i przejdźmy do czynu. Wykorzystajmy w tym celu nadwyżkę europejską, a jednocześnie możemy utrzymać zdrową ludność rolniczą na naszej ziemi, w naszych krajach. Możemy nakarmić głodnych świata i pokonać politykę komunizmu. Wskazaliśmy jednak, że kierunki polityki, które wówczas były realizowane, musiały się zakończyć katastrofą. Mówili o czymś, co nazywali „wielorasowością”, co było po prostu uniwersalną mieszanką. Wziąć ludzkość, wrzucić ją do torby, potrząsnąć nią, a niebiosa wiedzą, co z niej wyjdzie. Chcieli pozbyć się tego, co istniało. Ci wszyscy mali szarzy ludzie świata nienawidzący pięknej różnorodności ludzkiego rozwoju, zawsze chcą pozbyć się tego, co naturalne, szlachetne i piękne. Chcieli się tego pozbyć, chcieli, aby cała przyroda była szara jak oni sami. To był ich głęboko zakorzeniony instynkt. Zawsze byliśmy temu przeciwni. Powiedzieliśmy, że nie, to nie zadziała i nie ma prawa, aby działało. Możemy żyć w pokoju i przyjaźni, obok siebie, w osobnych narodach i osobnych przestrzeniach, ale nie możemy mieszać narodów i ras, które są tak różne i rozbieżne. Sprowadzi się to jedynie do kłopotów. 

Ta polityka mieszania, cóż ona tak naprawdę oznacza? Nie oznacza „wolności”, nie oznacza „braterstwa” ani żadnego z frazesów i bzdur, jakich się naucza. To tylko maska dla niektórych z największych sił na ziemi, aby w przyszłości wyzyskiwać ludy, tak jak czynili to w przeszłości. Każdy z nas na tej sali, kto był wystarczająco dorosły przed wojną, mógł zobaczyć, co się stało. Jak siły finansowe w latach trzydziestych weszły do tych zacofanych krajów, do Indii w ramach imperium, do Hongkongu, do Japonii, do Chin i wykorzystywały te narody do produkcji tanich i zbędnych, uzyskanych tanią siłą roboczą towarów, które zrujnowały wielkie gałęzie przemysłu Wielkiej Brytanii i Europy, które spowodowały, że Lancashire wypadło z interesu handlu bawełną, Yorkshire straciło interes w handlu wełną i te biedaczyska, kulisy, były wykorzystywane za płacę w wysokości kilku szylingów tygodniowo. W jakim celu? Aby miasto Londyn i Wall Street w Nowym Jorku mogły osiągać większe zyski. 

Dlatego tak zrobiono. Taki był cały tego cel. Ale z jakim skutkiem? Chiny rzucone w ramiona komunizmu. Największa populacja na świecie po prostu podarowana komunizmowi w prezencie. Ponieważ jeśli tak się traktuje ludzi, to jest to jedyny możliwy skutek. Jeśli nie ma nikogo, kto by ich uratował, nikogo, kto by im pomógł, a oni po prostu zostali skazani na biedę, harówkę i wyzysk, czego można się spodziewać, oprócz tego, że pójdą za komunizmem jak w ich przypadku? I wszystkie te kraje, które zostały wyzyskane, odrzucone i wyrzucone na bok przez kapitał, teraz stają się ofiarami komunizmu, więc kapitał szuka nowych pól eksploatacji. Dokąd się zwraca? Kiedy starzy ludzie są wyczerpani, kiedy wielu biednych robotników umiera na gruźlicę i od innych okropnych chorób w zakładach wyzysku siły roboczej lub na wyczerpanych polach wyzysku, gdzie się wtedy zwraca? Ku nowym pastwiskom, nowym lasom, świeżym dziewiczym ziemiom, a potem wznosi Union Jack lub inną flagę Europy, i pod tą flagą, gdzie te rzeczy są dozwolone, jak to było dozwolone w przeszłości, te biedne ludy są wyzyskiwane i eksploatowane w Afryce, podobnie jak kiedyś inne biedne ludy w Chinach, Indiach i Japonii. Wielkie, nowe pola zakładów wyzysku siły roboczej są zakładane, aż te nowe przemysły, które dziś powstają w Wielkiej Brytanii, zostaną zniszczone, jak to miało miejsce ze starym przemysłem. Uproszczona, zracjonalizowana maszyneria z kilkoma białymi inspektorami, wraz z masami taniej, kolorowej siły roboczej, wyrwanej z ziemi i zabranej do zakładów wyzysku, do pracy aż po zapalenie płuc od gruźlicy, aż oni też zostaną wyrzuceni na złomowisko tych zakładów. Czy to jest godne Brytanii? Czy taka ma być przyszłość Europy? Czy taka konkurencja ma być organizowana w ramach naszej europejskiej wspólnoty braterskiej? Wprowadzenie tych pól z zakładami wyzysku siły roboczej, jakie są w Afryce, do naszej cywilizacji europejskiej, aby potęga finansowa w jednym kraju europejskim mogła ją wykorzystać przeciwko potędze finansowej w innym kraju? Cała wielka finansowa, centralna potęga świata, przeniesiona teraz z miasta Londyn na Wall Street w Nowym Jorku, będzie w stanie, poprzez nagromadzone pieniądze i bogactwa, oraz wynikającą z nich władzę, raz za razem wywierać wpływ na politykę jak to widać dziś. Dziecinnym nonsensem jest twierdzić, że rząd brytyjski rządzi Wielką Brytanią. To nie ma nic wspólnego z rządem brytyjskim ani narodem brytyjskim. Rząd świata to rząd finansowy, to władza pieniądza i tylko pieniądza! 

Powyższe tłumaczenie jest własnością portalu 3droga.pl. Kopiowanie go i modyfikowanie bez zgody Redakcji jest zabronione. Tekst ma wartość historyczną i nie jest publikowany w celu propagowania jakichkolwiek zakazanych prawem ideologii. 

Tłumaczenie: Michał Szymański 

Oprawa graficzna: Resistance Arts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *