3DROGA.PL

Portal 3droga.pl

Portal Nacjonalistyczny

Trzecia Droga: Nacjonalizm a Patriotyzm

Patriotyzm jest nieodłącznym elementem działania spójnego wewnętrznie Narodu. W Polsce był on zawsze silnym zjawiskiem, dzięki czemu udawało nam się wygrywać wojny, nawet gdy byliśmy na straconej pozycji, czy też stawiać czynny opór w czasach okupacji. Dzięki niemu byliśmy w stanie stworzyć  Państwo Podziemne  podczas II Wojny Światowej, które do dziś jest uważane za fenomen na skalę światową. Dawał on także siłę do walki ze stalinizmem, był on tak silny, że wielu Polaków wolało śmierć, niż utratę suwerenności, a przykładem takiej postawy byli Żołnierze Wyklęci, którzy w momencie gdy nie mieli szans na zwycięstwo  mawiali, że wolą śmierć żołnierza niż życie w kajdanach.

W dzisiejszych czasach, w czasach złudnego pokoju i fikcyjnej wolności patriotyzm został drastycznie spłycony i sprowadzony tylko do płacenia bandyckich podatków, sprzątania po swoim psie czy chodzenia na wybory, gdzie wybieramy pozornie pomiędzy mniejszym i większym złem. Taki wizerunek patriotyzmu pielęgnuje postkomunistyczna władza oraz zależne od niej media gdyż w ten sposób łatwiej im jest manipulować ogłupionymi masami. W dzisiejszych czasach, czasach okupacji unii europejskiej, islamizacji, natężonej homopropagandy, opluwania Kościoła Katolickiego, typ patriotyzmu sprzed lat jest niewiarygodnie potrzebna, taką formą patriotyzmu jest polski nacjonalizm.

Nacjonalizm jest rozwinięciem i dopełnieniem patriotyzmu, jest jego wyższą formą, gdyż poza przywiązaniem i miłością do Ojczyzny, determinuje nieustanną pracę na rzecz rozwoju naszej Ojczyzny. Nacjonalizm jest szeroko pojętą ideą, ponieważ mieści on w sobie kwestie gospodarcze, społeczne, kulturowe oraz duchowe. Polski nacjonalizm różni się od nacjonalizmu który kształtował się w czasach rewolucji francuskiej. Kluczową różnicą jest fakt iż polski nacjonalizm stawia jedną wartość ponad Narodem, Boga. Podstawową zasadą nacjonalizmu jest uznanie Narodu jako dobra nadrzędnego, na który składa się praca i poświęcenie jednostek, które go tworzą. Oznacza to, że każdy obywatel musi pracować na dobro ogółu i być gotowym poświęcić się dla niego. „Życie i śmierć dla narodu” te słowa przedwojennych narodowców, odzwierciedlają istotę nacjonalizmu.

Ważnym elementem, a zarazem jednym z fundamentów nacjonalizmu oraz polskiej tożsamości narodowej jest wspomniany wcześniej Bóg, a konkretnie wiara katolicka, ponieważ właśnie jej prawami moralnymi kieruje się Narodowy-Radykalizm. Jest ona także ważną częścią polskiej historii bo to ona dawała nam siłę do walki oraz wiarę w zwycięstwo. W czasach szalejącego konsumpcjonizmu oraz materialistycznego zepsucia jest ona jedynym ratunkiem żeby stworzyć godne i szanujące się społeczeństwo. Nacjonalizm niesprawiedliwie jest utożsamiany z prawicą, co wynika z niewiedzy gdyż idea nacjonalizmu jest przeciwstawna zarówno lewicy jak i prawicy, a powodem tego jest jego anty systemowość i dobro Narodu. Jego celem jest zniszczenie istniejącego systemu, aby na jego gruzach zbudować nowy, pozbawiony zepsucia z którego starego systemu nie da się wyleczyć. Nacjonalizm jest ostatnim głosem rozsądku i ostatnią deską ratunku dla Polski i całej Europy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *