3DROGA.PL

Portal 3droga.pl

Portal Nacjonalistyczny

Abu Yazan: List z Gazy

Drodzy Towarzysze, Bracia i Siostry, ludzie Wolnego Świata!


Palestyńczycy po raz kolejny są narażeni na śmierć z powodu izraelskiej agresji. Ofensywa prowadzona przez izraelską armię okupacyjną nadal postępuje. W tym samym czasie trwa także niekończąca się blokada Strefy Gazy i Palestyny. Zbrodnie, które popełniają syjonistyczni osadnicy są tuszowane, a ich sprawcy nadal pozostają bezkarni. W międzyczasie Izrael ciągle kradnie naszą ziemię i zwiększa ekspansję swoich osadników. Mur Apartheidu w Jerozolimie wspomaga judaizacje tego miasta. To samo robią także tamtejsze władze, które masowo aresztują Palestyńczyków brutalnie łamiąc przysługujące im prawa. Nie wspomnę już o postępującej dewastacji palestyńskiej infrastruktury i o systematycznym niszczeniu naszej gospodarki. Izraelska okupacja w ciągu swojego istnienia już nie raz popełniła, nadal popełnia i będzie popełniać zbrodnie wojenne przeciwko Palestyńskiej ludności cywilnej, które trzeba jasno zaznaczyć: noszą znamiona ludobójstwa! W ten sposób państwo Izrael nie tylko narusza czwarty artykuł Konwencji Genewskiej ale także pogwałca dziesiątki innych porozumień, regulujących przestrzeganie Praw Człowieka na świecie. W momencie gdy piszę ten list, izraelska agresja doprowadziła już do 167 ofiar śmiertelnych. Są to cywile, wśród których jest 40 dzieci i 23 kobiety. Ponadto rannych zostało 1123 osoby, z czego ponad połowę z nich znów stanowią dzieci i kobiety. Dziesiątki naszych domów zostało zniszczonych, a ich mieszkańcy zostali zamordowani. Ponadto izraelskie rakiety w wielu przypadkach były wycelowane prosto w budynki użyteczności publicznej: w  nasze urzędy, komendy policji, czy szpitale. Na celu izraelskiego wojska znalazły się nawet karetki pogotowia, siedziby palestyńskich organizacji społecznych zarządzanych przez cywilów i muzułmańskie miejsca kultu, w których gromadzili się wierni.

Przyjaciele i Towarzysze!

Wzywamy Was, wraz z całą resztą społeczności międzynarodowej , wraz ze wszystkimi jej instytucjami, także tymi regionalnymi do okazania solidarności z Palestyńską Walką o swoją własną niezależność i niepodległość. Wzywamy Was do uznania państwa Izrael za winne obecnej sytuacji i do izolowania go na arenie międzynarodowej poprzez bojkot izraelskich towarów. Zachęcamy do wspólnego działania, by móc stworzyć jak największe globalne kampanie, które ukażą światu jak faktycznie wygląda izraelska okupacja i pociągnąć go za zbrodnie popełnione podczas jej trwania do odpowiedzialności. Utrzymujące się milczenie społeczności międzynarodowej tylko zwiększa poczucie izraelskiej bezkarności i zachęca wojsko do popełniania kolejnych zbrodni i brutalnego traktowania ludności cywilnej. Drodzy przyjaciele: my, ludzie żyjący pod okupacją w państwie Apartheidu nie mamy żadnej prawnej ochrony. Zachęcamy Was do wyjścia na ulicę i protestowania tak długo jak się da, jak robią to w swoim kraju Palestyńczycy.Wzywamy Was do głośnego żądania zakończenia izraelskiej agresji i okupacji Palestyny! Stańcie przeciwko podwójnym standardom moralnym swoich rządów i wymuście na nich zaangażowanie się w obronę praw palestyńskiej ludności cywilnej! Potrzebujemy Was!

Pilnie potrzebujemy Waszego wsparcia, by zatrzymać izraelską agresję i odzyskać utraconą niepodległość. Zachęcamy Was do stworzenia pro palestyńskiego ruchu i do solidaryzowania się z naszą walką o wolność, godność i sprawiedliwość!

Od Redakcji: Abu Yazan to znany palestyński aktywista, wielokrotnie represjonowany przez Izrael. Założył młodzieżową organizację Gaza Young Breaks Out (GYBO), która zajmuje się popularyzowaniem informacji o prawdziwym obliczu izraelskiej okupacji. Aktywiści GYBO przesyłają nam aktualne informacje w sprawie Palestyny, za które  serdecznie dziękujemy!

10553438_509717235840154_4617277585739842552_n

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *