3DROGA.PL

Portal 3droga.pl

Portal Nacjonalistyczny

George Ades: 12 zagranicznych nazwisk- 12 śladów prowadzących do obcych interesów w Syrii

„Mutaz Kanoğlu – Turcja
David Scott Winer – USA
David Shlomo Aram – Izrael
Muhamad Tamimi – Katar
Muhamad Ahmad Assabian – Arabia Saudyjska
Abd-el-Menham Fahd al Harij – Arabia Saudyjska
Ahmed Ben Naoufel Al Darij – Arabia Saudyjska
Muhamad Hassan Al Sabihi – Arabia Saudyjska
Amjad Qassem Al Tiraoui – Jordania
Qassem Saad Al Shamry – Arabia Saudyjska
Ayman Qassem Al Thahalbi – Arabia Saudyjska
Mohamed Ech-Chafihi El Idrissi – Maroko”

Powyżej prezentuje listę dwunastu obcych agentów złapanych przez Syryjską Armię Arabską i Rosyjskie Siły Specjalne w czasie skoordynowanej akcji odbicia miasta Aleppo z rąk terrorystów.

Lista ta wyciekła z kół zbliżonych do oficjalnych czynników rządowych skupionych wokół Bashara Al Assada, później jeszcze dodano, że prócz wyżej wymienionych czternastu nazwisk, w rękach syryjskich żołnierzy jest jeszcze paru Brytyjczyków, Niemców, Francuzów, Amerykanów, Saudyjczyków, Jordańczyków, Turków i Marokańczyków, a prezentowana powyżej lista, jest jedynie małą częścią „skarbów” jakie są obecnie w posiadaniu dowódców Syryjskiej Armii Arabskiej.

Już od dawna, wielu domniemywało, że za powodzeniem rebeliantów w rejonie i w samym Aleppo, stoją zagraniczni wojskowi. Jeśli powyższa lista zostanie potwierdzona, z całą pewnością już nikt nie będzie mógł twierdzić, że Aleppo broniło się same bez pomocy z zewnątrz.

Teraz każdy już powinien zrozumieć desperackie starania Johna Kerry’ego, który dosłownie na kolanach błagał Rosjan o zgodę na zawieszenie broni, którego warunki umożliwią WSZYSTKIM, znajdującym się w mieście bojownikom jego bezpieczne opuszczenie, z wyjątkiem małej enklawy, w której zostali oni otoczeni i znaleźli się w pułapce bez wyjścia.

Komentarz: 

Z chwilą gdy dziennikarz George Ades opublikował na swoim facebookowym profilu powyższą listę, nie była ona jeszcze do końca potwierdzona i sam autor wpisu spotkał się wieloma negatywnymi komentarzami oskarżającymi go rozpowszechnianie fałszywych informacji. Jednakże parę godzin później, na forum ONZ odczytał ją oficjalnie, przed kamerami mediów zagranicznych, syryjski ambasador co rozwiało z pewnością wszystkie pozostałe wątpliwości (nagranie zamieszczam poniżej). 

W zasadzie lista ta nie wymaga już szerszego komentarza, gdyż sama w sobie jest on wymownym dowodem na to co nacjonaliści mówili na temat syryjskiego konfliktu już od samego początku, a co teraz przeczuwa już każdy kto posiada komputer, Internet i odrobinę krytycznego myślenia. „Obywatelska” rewolucja w Syrii ma  w sobie nie wiele tego obywatelskiego pierwiastka i jak widzimy teraz, nie wiele ma też w sobie w ogóle pierwiastka syryjskiego. Zagraniczni najemnicy, szpiedzy i wywiadowcy wnieśli olbrzymi wkład w eskalacje konfliktu i podtrzymywanie żywotności całej rebelii, stając się jednocześnie ekspozyturą zagranicznych interesów na terytorium niepodległego i niezależnego państwa, co stanowi jawne pogwałcenie wszelkich aspektów etycznych i prawnych. Ale czy Zachód przyzwyczaił nas swoją polityką do czegoś innego? Medialna piramida kłamstw rozpada się na naszych oczach i mamy nadzieje, że pociągnie ona za sobą wszystkich zaangażowanych w nią polityków i dziennikarzy.

Źródło: Facebook

Tytuł i komentarz: Redakcja 3droga.pl

Powyższe tłumaczenie jest własnością Redakcji Portalu 3droga.pl. Kopiowanie go i rozpowszechnianie bez zgody Redakcji Portalu jest zabronione. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *