3DROGA.PL

Portal 3droga.pl

Portal Nacjonalistyczny

Mohammad Taqi al-Modarresi: „Saudyjski reżim przekroczył czerwoną linię”

Od Redakcji: „Zabójstwo Ajatollaha Nimra to wypowiedzenie wojny i początek końca panowania tej niegodziwej rodziny [domu Saudów]” powiedział Wielki Ajatollah Sayed al-Modarresi tuż po tym jak saudyjskie władze dokonały egzekucji Ajatollaha Nimra, który był jego uczniem i znanym protegowanym. Poniżej prezentujemy pełny tekst jego wystąpienia, wypuszczonego zaraz po opisywanych wydarzeniach, prosto ze świętego miasta Kabrala, przesłany nam przez naszych bliskowschodnich przyjaciół. Tytuł tekstu, a także jego format pochodzi od Redakcji portalu.

„W imię Boga Miłosiernego i Litościwego!

Dzięki i chwała Bogu, Panowi Świata, Wybawcy uciśnionych i Niszczyciela prześladowców. Pokój i błogosławieństwo z najświętszym Prorokiem i jego potomstwem.

Ajatollah dołączył dziś do obozu męczenników. Bóg spełnił jego życzenie, które prowadziło go przez całe życie. Taki skutek ma rozrastanie się przeklętego drzewa terroryzmu; wczoraj zabito niezwykły symbol wiary, człowieka, którego jedyną zbrodnią była obrona prawdy i przynależnych praw. Egzekucja Męczennika Godności, Ajatollaha Nimra jest okrucieństwem bardziej obrzydliwym niż inne pozostałe zbrodnie terrorystów i ekstremistów. Konsekwencje tego bezsensownego czynu, nie są wcale mniej dotkliwe niż działania reżimu Saddama przeciwko przywódcom religijnym w Iraku. Zabójstwo tego męczennika, jest nie tylko deklaracją wojny przeciwko wszystkim szyitom, ale także przeciwko wszystkim ludziom, którzy żyją według boskich wartości i wierzą w to, że: „Kto zabija jedną duszę, robi tak jakby zabił całą ludzkość”.

Zabójcy Nimra pokazali, że oferowanie mądrych rad i porad, a także spokojne wymaganie przestrzegania ustanowionego prawa, jest podejściem, które nie przyniesie żadnego rezultatu, jeśli przeciwnik ma mentalność podobną do mentalności ISIS. A to dokładnie ta sama mentalność i sposób myślenia, który napędza działalność Saudów i ich pionków. Celem egzekucji Ajatollaha Nimra było poddanie w wątpliwość i wyszydzenie działalności proroków, ich działalności i prezentowanej przez nich etyki. Jest to akt stojący w sprzeczności ze wszystkimi podpisanymi konwencjami i normami Prawa Międzynarodowego, zwłaszcza jeśli zauważymy, że zabicie tak szanowanej osoby duchownej nie ma precedensu w całym naszym regionie. Tak więc z całą pewnością, Jego krew nie pójdzie na marne, ponieważ Bóg zapowiedział, że: „Zaprawdę od tych którzy grzeszą, będziemy egzekwować należną zapłatę”. Bóg stwierdził również: „Ktokolwiek kto zostanie zabity niesprawiedliwie, znajdzie miejsce u Pana”. Historia osądzi to haniebne przestępstwo jako początek końca niegodziwego domu Saudów, który w swoich dziejach, nie był w stanie osiągnąć niczego więcej prócz tyranii i ucisku.

Jednocześnie potępiając tę kryminalną akcję, musimy oświadczyć światu, że saudyjski reżim przekroczył tym sposobem czerwoną linię i Arabia Saudyjska będzie musiała stawić czoło skutkom swoich lekkomyślnych decyzji. Ponadto każdy powinien wiedzieć, że to właśnie jest nasza droga. Sformułował ją Imam Zeinul Abedeen syn Husajna, który powiedział: „Możliwość bycia zabitym jest naszą codziennością, a męczeństwo to dla nas największy honor nadany nam przez Boga”. Krew naszych szlachetnych męczenników jest wodą, która podlewa i pielęgnuje naszą misję w historii i sprawia, że niesprawiedliwi nie uzyskają odwołania swoich win.

Światowe mocarstwa muszą wreszcie przyjąć do wiadomości, że wykorzenienie drzewa światowego terroryzmu nie powiedzie się, jeśli nadal będzie się próbować odciąć tylko jego pojedyncze gałęzie, a nie zapobiegnie się państwowemu terroryzmowi uprawianemu i wspieranemu przez Arabię Saudyjską. Bez tego piękne aspiracje szerzenia wolności i sprawiedliwości nie będą niczym więcej niż fałszywymi twierdzeniami i udawanym mirażem.

Będziemy szukać Bożej pomocy

Podpisano:
Mohammad Taqi al-Modarresi,
2 stycznia 2016 roku,
Święta Kabrala”.

Powyższe tłumaczenie jest własnością portalu 3droga.pl. Kopiowanie go bez zgody Redakcji jest zabronione.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *