3DROGA.PL

Portal 3droga.pl

Portal Nacjonalistyczny

Prof. Salim Nazzal: Mój list do obywateli Izraela

Od ponad 70 lat syjoniści mordują nas-Palestyńczyków. Od ponad 70 lat żydzi wypierają nas z naszej ziemi, zabijają nas, niszczą nasze rodziny, mordują nasze dzieci, dewastują nasze domy, zmieniają nazwy naszych miast na swoje i rozprzestrzeniają swój terror nie tylko na całą Palestynę, ale także na cały region Bliskiego Wschodu. Przez te 70 lat próbowaliście ze wszystkich swoich sił, jak najlepiej wykorzystać poparcie udzielone wam przez ciemne siły w USA i w Europie by móc w spokoju mordować nas na wszystkie dostępne wam sposoby.

Przynieśliście ze sobą na naszą ziemię wyłącznie kulturę krzywdy i opresji zebranej spośród 100 różnych krajów waszego pochodzenia i użyliście jej przeciwko nam. Waszą najnowszą i najbardziej ulubioną metodą zabijania okazało się palenie nas żywcem. Nie ma już ani jednej takiej metody, której byście nie użyli przeciwko naszym cywilom- niewinnym ludziom, którzy nigdy nic do was nie mieli i żyli sobie tutaj w pokoju, na długo przed tym jak przemocą nałożyliście na nich swoje więzy i zgromadziliście w Palestynie najbardziej zaawansowaną technicznie i  zarazem najbardziej morderczą armię w dziejach świata.

W tych latach niejednokrotnie udowodniliście już, że nie posiadacie sumienia i nawet najmniejszych ludzkich odruchów. A wasza brutalność, codziennie odczuwana przez każdego zwykłego Palestyńczyka, stała się na całym świecie wręcz legendarna. Istotnie zwróciliście nasze serca przeciwko wam, a wasza brutalność w stosunku do was  stworzyła wzgórza naszej nienawiści, które dziś leżą pomiędzy nami.

Rezultatem ciągłego mordowania i upokarzania trzech, kolejnych pokoleń Palestyńczyków, jest to, że sami zaprzepaściliście sobie szanse na jakiekolwiek porozumienie.

Tak, niewątpliwie jesteście silniejsi od nas militarnie , ale mimo tego nasi ludzie nadal z wami walczą i ciągle wam się opierają. Macie o wiele większą władzę w mediach, ale mimo tego nasz głos staje się coraz to bardziej głośniejszy i ciągle się do nich przebija. Traktujecie nas tak, jakbyście sądzili, że już zawsze będziecie mieli nad nami przewagę i nigdy nie zostaniecie ukarani. Ale to zwykła iluzja: wasz los będzie taki sam jak los wszystkich innych okupantów.

Wielokrotnie mówiliśmy wam, żebyście żyli w spokoju i dali żyć innym. Ale to wy uparliście się na to, żebyście to tylko wy przeżyli, a my zostali zniszczeni. Mimo tego pokazywaliśmy, że polityczny kompromis, wedle którego mogliśmy żyć razem z równymi prawami bez ciągłych wojen, jest możliwy.

Ale to wy odrzuciliście nasz pomysł. Zapatrzyliście się w swoją własną siłę i nie byliście w stanie zrozumieć, że ona nie jest wam dana raz na zawsze! I tak samo dziś nie jesteście w stanie zrozumieć, że wasze podejście nie może prowadzić do niczego dobrego. Dlatego możecie być pewni na 100 procent, że im więcej nas zabijecie tym bardziej pozbawiacie nas naszej wolności, a wasza nienawiść w stosunku do nas tylko zasiewa w naszych sercach ziarno następnego Oporu i kolejnej wojny.

Czasy się zmieniają. W przeciągu 30 lat, technologia produkcji niszczycielskich broni znajdzie się w rękach każdego, nawet mniejszego kraju i zdobędą je także zwykłe grupy zbrojne. Będziecie w stanie stawić czoło tak uzbrojonemu pokoleniu? Pokoleniu, których przyjaciół wymordowaliście. Ludziom, których rodzice i dziadkowie byli zabijani i upokarzani na ich własnych oczach! Jak będziecie walczyć z generacją, która  wychowywała się w czasach, gdy waszym ulubionym hasłem było: „Dobry Palestyńczyk- to martwy Palestyńczyk”. Czasy się zmieniają, Europa się w końcu od was odetnie, a przesłanki do tego widać już nawet teraz!

Wasza arogancja, rasizm, wąski umysł i ewidentna ślepota całkowicie umożliwiły wam zobaczenie prostej i znanej wszystkim prawdy, że droga do pokoju może prowadzić tylko i wyłącznie poprzez sprawiedliwość. I to byłoby możliwe jeśli mielibyście wystarczająco wiele dobrej woli by żyć  z nami w harmonii, na Świętej Ziemi Palestyny. Ale to wy zablokowaliście wszystkie możliwości porozumienia!

Sposób, w którym myślicie prowadzi tylko do kolejnych wojen i coraz większego bólu i cierpienia. To przez was cień wojny i zniszczenia już zawsze będzie krążył nad Palestyną i całym regionem.

Nie mam żadnych wątpliwości, że obecna rzeź w Strefie Gazy otworzy zupełnie nowy rozdział w naszej historii, który pchnie nas w kierunku znacznie bardziej poważnej wojny w Palestynie. I jeśli dziesięć dotychczasowych wojen nie nauczyło was tego, że wasza polityka nie przynosi żadnego skutku, to w takim razie to wy jesteście odpowiedzialni za wybuch następnych zbrojnych konfliktów. I możecie być pewni, że w nadchodzących wojnach stawicie czoło nowemu i nieustępliwemu Ruchowi Oporu zasilanego przez generację ofiar, bezdomnych i sierot, których sami sobie stworzyliście!

Od Redakcji: Profesor Salim Nazzal jest jednym z naszych znajomych pochodzących z Palestyny. Wykłada na Uniwersytecie w Oslo. Jest znany ze swojego antysyjonizmu, a w swoich pracach skupia się na opisywaniu problematyki życia na Bliskim Wschodzie. Stworzył także wiele poruszających wierszy, w których wyraża swoją tęsknotę za Ojczyzną, którą musiał opuścić. Panie profesorze: dziękujemy za przesłanie nam tego listu!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *