3DROGA.PL

Portal 3droga.pl

Portal Nacjonalistyczny

Skradzione Kosovo (video)

Rzeczą złą i godną potępienia jest to, że ogromna większość wszystkich zdarzeń zaliczających się do aspektów polityki międzynarodowej, zarówno na poziomie europejskim jak i światowym wciąż pomimo formalnego zakończenia Zimnej Wojny odbywa się na poziomie rywalizacji mocarstw i Imperium z pominięciem praw Narodów i mniejszych państwo do samostanowienia i do decydowania o własnym losie.

Przykładem takiego Imperium są oczywiście Stany Zjednoczone, a jedną z najbardziej bolesnych ran zadanych na Starym Kontynencie jest utworzenie niepodległego Kosowa. Nie licząc się zupełnie z historią, tradycją oraz interesem miejscowej ludności, ze starego państwa jakim jest Serbia wyrwano kawał ziemi, stanowiący kolebkę jej państwowości. Wyrwano legendarną ziemię, na której Serbowie nie raz bohatersko przelewali krew w obronie swojego kraju przed zewnętrznymi wrogami.

Historia Kosowa pokazuje nam, że autonomia dosłownie zabija, a regionalne grupy separatystów są ekspozyturą interesów obcych mocarstw na danym terenie. Jako polscy nacjonaliści powinniśmy wyciągnąć z tego właściwe wnioski i pamiętać o wszystkich Serbach, którzy haniebnie zostali odłączeni od własnej Ojczyzny i pozostawieni sami sobie. Dla wszystkich, którzy chcieliby poszerzyć swoją wiedzę w tym temacie polecamy film pt. Skradzione Kosovo.

Zobacz wywiad z szefem Europejskiego Frontu Solidarności dla Kosova: TUTAJ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *