3DROGA.PL

Portal 3droga.pl

Portal Nacjonalistyczny

„Tylko honor, wiara i koleżeństwo mogą dać nam skuteczną broń do walki ze współczesnym światem” wywiad z członkiem czeskiej organizacji NS Fronta

NS Fronta, czeski nacjonalizm

Kim jesteście i jakie idee wyznajecie?

Narodowo-Socjalny Front (NSF) został założony w 2018 roku z inicjatywy młodych nacjonalistów, uformowanych działaczy z różnych czeskich organizacji narodowych. Naszym celem jest budowa ruchu o jasnym światopoglądzie. W ostatnich latach nie było żadnych organizacji tego typu. Aktywizm oraz nacjonalizm z elementami socjalnymi są kluczem czeskiego ruchu narodowego. Nie zamierzamy jedynie tworzyć stron internetowych i pisać blogów. Chcemy być ruchem narodowo-rewolucyjnym ze wszystkim, co za tym idzie.

Jaki stosunek do religii mają czescy nacjonaliści?

Podobnie jak w przypadku ogółu społeczeństwa czeskiego, religia nie stanowi problemu w kręgach nacjonalistycznych. Chrześcijańskie współczucie i skrucha nie pasują do naszego wolnego ducha i woli uczynienia narodu zdrowym. Z drugiej strony, wiara powinna być ważną częścią charakteru człowieka. Przecież to nie musi być wiara w Jezusa Chrystusa. Jest wiele szlachetnych duchowych rzeczy, które mogą wznieść człowieka ponad próżność materialistycznego życia.

Jak wyglądają inne organizacje narodowe w Czechach? Współpracujecie z nimi?

Przyzwyczailiśmy się, że nie ma długo istniejących organizacji, które byłyby warte uwagi. Od czasu do czasu powstają nowe grupy, jednak szybko zanikają. Logiczne jest, że nie możemy współpracować z grupami tego typu. Jest również kilka partii politycznych próbujących wprowadzić w życie nasze idee, jednak bardzo często kończą, głosząc populistyczne slogany i stają się dla nas niewiarygodne. Dla nas sporym wyzwaniem jest, aby zdobyć nowych działaczy i sympatyków, żeby ruch narodowy w Czechach ruszył naprzód.

Jak wygląda obecna władza w Czechach?

Od momentu upadku komunizmu w 1989 nie było w naszym kraju władzy, która działałaby w interesie narodu. W zasadzie nic się nie zmieniło, w wyborach startują te same partie zarówno z lewej jak i z prawej strony. Od czasu do czasu pojawi się nowa, populistyczna partia, która z miłą chęcią dołącza do cyrku zwanego parlamentem. Nie jesteśmy zwolennikami demokracji parlamentarnej, nie widzimy w niej żadnych korzyści.

Jakie działania prowadzicie?

Staramy się być aktywni na każdym polu. Spotykamy się, organizujemy zebrania oraz wydarzenia publiczne. Przywiązujemy uwagę do akcji ulicznych. Ważna jest dla nas współpraca międzynarodowa. Pojawiamy się na różnych wydarzeniach w całej Europie, w tym także w Polsce.

Wśród polskich nacjonalistów znana jest postać Czecha Radoli Gajdy, jak oceniacie tę postać? Kim są historyczne autorytety czeskich nacjonalistów i czego mogą nauczyć także Polaków?

Generał Gajda jest jedną z kilku postaci ze współczesnej historii, z której możemy być dumni. Był liderem czeskich faszystów. Nie musimy być faszystami, aby gloryfikować jego zasługi wojenne oraz silny charakter. Po więcej podobnych postaci należy zagłębić się w naszą historię. Możemy wskazać naszego patrona Wacława I Świętego lub Jana Luksemburskiego, który wybrał honorową śmierć w czasie bitwy pod Crécy. Tym bardziej, że protagoniści czeskiego odrodzenia narodowego byli w naszych oczach przede wszystkim antyniemieckimi szowinistami. Odrodzenie lub rozwój muszą być budowane na pozytywnych wartościach, a nie na podżeganiu naszych starych sąsiadów. Prezydent Masaryk, gloryfikowany przez reżim jako liberalny demokrata i przyjaciel masonów, nie cieszy się szacunkiem żadnego czeskiego nacjonalisty.

W Czechach mieszka ponad 35 tysięcy Polaków, Jak czescy nacjonaliści, pomimo trudnej historii relacji naszych narodów odnoszą się do tej mniejszości?

Historia to przeszłość. Nie przejmujemy się negatywnymi wątkami. Przyszłość przyniesie nam problemy bardzo odmienne od tych, które mieliśmy w XX wieku. Każdy Polak jest naszym przyjacielem i potencjalnym towarzyszem broni.

Jaka jest wasza wizja przyszłości Europy?

To bardzo proste. Europa wolnych narodów. Ta prosta wizja jest bardzo trudna do wyobrażenia, ponieważ obecnie nie ma w Europie państwa, które byłoby w stu procentach narodowe i suwerenne.  Nasi przywódcy zalewają nasze narody zupełnie obcymi ludźmi z całego świata. Z drugiej strony, nas zamyka się w domu pod śmiesznymi pretekstami.

Czy zwracacie uwagę na temat ekologii?

Oczywiście, każdy przyzwoity człowiek szanuję naturę. Za wszelką cenę staramy się zwracać uwagę na ekologię, aby nie była tematem przejętym przez nową lewicę.  Stan naszej przyrody czy złe traktowanie zwierząt w procesie hodowli fabrycznej to bezpośrednie konsekwencje rządów państw liberalnych, które promują konsumpcjonizm i gnębią naturalne wartości człowieka. Mainstreamowa ekologia to temat, który został stworzony przez tych samych ludzi, którzy niszczyli naturę od wielu lat.

Jaki jest wasz stosunek do promocji związków homoseksualnych oraz aborcji?

Ponownie, to nie jest naprawdę problem w naszym kraju. Ponad wszelką wątpliwość legalizacja związków homoseksualnych i innych tego typu perwersji jest formą samozniszczenia. W pewnych przypadkach aborcja mogłaby być dopuszczalna. Jeśli jednak niektóre feministki demonstrują na rzecz prawa do aborcji, to w rzeczywistości promują marksistowski egalitaryzm ukryty pod marketingowymi hasłami.

Na koniec chciałbym, abyście powiedzieli kilka słów do polskich nacjonalistów

Nie ma między nami sporów. Każdy europejski nacjonalista jest mile widziany w naszym kraju. Mamy nadzieję, że widzicie to w ten sam sposób. Będziemy potrzebować siebie nawzajem, ponieważ jest to nierówna walka. Tylko honor, wiara i koleżeństwo mogą dać nam skuteczną broń do walki ze współczesnym światem.

Dziękuję za rozmowę. 

Wywiad przeprowadził i przetłumaczył Krzysztof Kwaśny

Oprawa graficzna: Resistance Arts

2 thoughts on “„Tylko honor, wiara i koleżeństwo mogą dać nam skuteczną broń do walki ze współczesnym światem” wywiad z członkiem czeskiej organizacji NS Fronta

 1. W kontekście znanych Czechów…
  Warto wspomnieć męczennika, który dokonał samospalenia protestując przeciw zbrodniom komunistów:
  http://autonom.pl/?p=3958
  Piosenkę ku Jego pamięci nagrał włoski zespół Compagnia dell’anello:
  https://www.youtube.com/watch?v=fII_EQOhsSE

  Aktu samospalenia dokonał też francuski nacjonalista (związany z bliską ruchowi NR organizacją solidarystów) Alain Escoffier
  http://autonom.pl/?p=4272
  Również jego męczeńskiej śmierci poświęcona jest piosenka:
  https://www.bitchute.com/video/J2B56Wl6R4DU/

 2. Czesi mogą się pochwalić także jednym z najbardziej znanych muzyków tożsamościowych. Daniel Landa, to obecnie jeden z najpopularniejszych wykonawców w Czechach (porównywalny z ludźmi takimi jak Kazik)
  Warto zauważyć, że choć Landa jest popularny wśród zwykłej czeskiej młodzieży – nie wypiera się swoich tożsamościowo-tradycjonalistycznych poglądów (choć nie tak radykalnych jak w czasach Orlika)
  Świetna płytka – polecam:
  DANIEL LANDA – THE BEST OF

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *