3DROGA.PL

Portal 3droga.pl

Portal Nacjonalistyczny

Halina Krawczyk: List do Ciebie

Mamy wypowiadać prawdę, gdy inni milczą. Wyrażać miłość i szacunek, gdy inni sieją nienawiść. Zamilknąć, gdy inni mówią.(…) Pomóc gdy inni nie chcą tego czynić. (…) Cieszyć się życiem gdy inni je lekceważą. (ks. Jerzy Popiełuszko)

Czy uważasz Drogi Czytelniku, że cytat ten idealnie oddaje to co dla Ciebie powinno być teraz najważniejsze. Czyli to jak teraz powinieneś się zachować i to jaką postawę powinieneś przyjąć pośród współczesnego politycznego „bałaganu”?

„Mamy wypowiadać prawdę, gdy inni milczą(…)Zamilknąć, gdy inni mówią.”

Ostatnio jedna z moich młodszych sióstr poprosiła mnie o pomoc w nauce historii. Byłam zaszokowana nie jej niewiedzą oczywiście, ale materiałem jaki przerabia na lekcjach. Otóż większość podręcznika odnosi się do wydarzeń, które miały miejsce na całym świecie. Aby nie być gołosłowną podam w liczbach na 42 tematy: 11 tematów dotyczy bezpośrednio Polski. Postanowiłam napisać również do przyjaciela, który mieszka i uczy się w Londynie, by powiedział mi jak wyglądają jego lekcje historii. Okazało się, że brytyjska młodzież jest nauczana przede wszystkim historii Zjednoczonego Królestwa, podbojów poszczególnych władców, oraz tylko pojedynczych informacji „ze świata”. Drugim fenomenem polskiego nauczania w zakresie historii jest to, że uczniowie nie znoszą się jej uczyć, co jest spowodowane małą przystępnością formy, oraz zgromadzeniem wielu zbędnych informacji i definicji [np. Choreg – bogaty obywatel obciążony kosztami wystawienia tragedii lub komedii (definicja wyciągnięta z książki do 1 klasy gimnazjum]. Jednak wyliczanie wad programu nauczania historii w szkole nie jest tematem mojego artykułu. Raczej pragnę powiedzieć, że my jako nacjonaliści powinniśmy wpajać młodym historię naszego Narodu od samego początku jego istnienia. Starać się kształcić dzieci i młodzież nie tylko poprzez opowieści, ale także poprzez organizację spotkań z historykami i jeszcze żyjącymi kombatantami także dla tych dzieci żyjących w Domach Dziecka i  innych placówkach wychowawczych. Mówmy o prawdziwej Polskiej historii, historii odważnych silnych patriotów, a nie z perspektywy przepraszających za to, że żyją „karłów”.

„Wyrażać miłość i szacunek, tam gdzie panuje nienawiść”

My nacjonaliści jesteśmy elitą. Nie dlatego, że dużo mamy czy dużo znaczymy. Jesteśmy elitą, ponieważ jednocześnie jesteśmy ludźmi, którzy w obecnej rzeczywistości nie boją się przyznać że są patriotami. Niejednokrotnie wielu z nas czekała za to kara. Spójrzmy, co za ironia: III RP boi się patriotów tak samo jak władze PRL po II Wojnie Światowej…

Miejcie odwagę!… Nie tę jednodniową, 
Co w rozpaczliwym przedsięwzięciu pryska, 
Lecz tę, co wiecznie z podniesioną głową 
Nie da się zepchnąć z swego stanowiska. 

Miejcie odwagę… Nie tę tchnącą szałem, 
Która na oślep leci bez oręża, 
Lecz tę, co sama niezdobytym wałem 
Przeciwne losy stałością zwycięża.
(Jacek Wójcicki – Miejcie nadzieję)

Powinniśmy być wzorem dla wszystkich wokół nas, by Polacy przytłoczeni politycznym bałaganem, zobaczyli że gdzieś jeszcze zostały zachowane dawne zasady. Że gdzieś jeszcze jesteśmy my, którzy jesteśmy ostoją uniwersalnych ideałów.

„Pomóc gdy inni nie chcą tego czynić”

Chyba najgorszą rzeczą jest patrzyć na biedę niewinnego dziecka. Wiele rodzin nie ma własnego mieszkania muszą żyć w złych warunkach, często na łasce właściciela. Zasiłki dla rodzin ledwo starczają na pokrycie czynszu. „Dlaczego nikt im nie pomoże?” , „Kto ma im pomóc ? Sami zgotowali sobie taki los”. Takie słowa usłyszałam od jednej z matek, która mijała na ulicy biedną kobietę z dzieckiem. Chciało by się usiąść i płakać, jak można być tak okropnym, tak obojętnym na drugiego człowieka. To właśnie dlatego organizujemy zbiórki, chcemy pokazać, że można. Naszym głównym celem jest wyrwać ludzi z marazmu i obojętności w jakiej się znaleźli. Nasz rząd nie widzi potencjału we własnych obywatelach- trudno. My widzimy. Odkąd dołączyłam do nacjonalistów, poznałam wielu cudownych ludzi. Nie manekiny jak moi rówieśnicy, których największym problemem jest jak wrócą do domu po imprezie. Ale prawdziwych ludzi, którzy mimo swoich licznych osobistych problemów, walczą nie tylko z własnym otoczeniem, lecz czasem po prostu z samym sobą.

„Cieszyć się życiem gdy inni je lekceważą”

Przydałby się tu niezwykle mądry i pouczający wykład na temat alkoholu, narkotyków, papierosów, aborcji, eutanazji i tych wszystkich poważnych problemów XXI wieku. Jednak tak wielu, już wielokrotnie zrobiło to za mnie. Ja chciałabym tylko w pewien sposób podziękować tym, dzięki którym dziś mogę cieszyć się życiem. Chwała Bohaterom!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *