3DROGA.PL

Portal 3droga.pl

Portal Nacjonalistyczny

Obchody 76 rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego w Krakowie.

W dniu 01.08 jak co roku w całej Polsce o godzinie 17.00 zawyły syreny alarmowe. O tej godzinie dokładnie 76 lat temu mieszkańcy Warszawy rozpoczęli heroiczny i romantyczny zryw znany dziś jako Powstanie Warszawskie. Mimo heroicznej postawy żołnierzy i mieszkańców powstanie upadło po 63 dniach zaciętych walk w osamotnieniu, bez pomocy ze wschodu i opuszczeniu przez zachód.

W ten smutny dla Polski dzień, kilku osobowa delegacja Trzeciej Drogi oddała hołd bohaterom tamtych wydarzeń. Przed godziną 17 przybyliśmy pod pomnik Adama Mickiewicza gdzie uroczystości z okazji 1 sierpnia zorganizowali Małopolscy Patrioci.
Równo o godzinie 17 zawyły syreny i wszyscy zatrzymali się na minutę ciszy. Niestety w tym roku dzięki smutnym panom nie mogliśmy odpalić rac w zaplanowanym miejscu. Po zaśpiewaniu hymnu państwowego uczestnicy zebrali się w kolumnę marszową, która skierowała się pod pomnik Polski Walczącej.

W pewnym momencie koło kolumny marszowej pojawiło się kilka osób w wieku przed emerytalnym którzy z napisami na kartonach starali się sprowokować do jakiś burd. Pan Policjant po zwróceniu mu uwagi na ten fakt stwierdził że on nic nie będzie z tym robił bo tak. Mimo tych kilku smutnych osób marsz przebiegł bez zakłóceń. Gapie którzy stali po bokach często przyłączali się do maszerujących bądź krzyczeli z maszerującymi.

Po dotarciu pod pomnik Polski Walczącej zostały odczytany apel pamięci. Na sam koniec odpalono race w hołdzie poległym.
W całej uroczystości wzięło udział kilkaset osób. Duża frekwencja mimo trudnej sytuacji epidemiologicznej cieszy. Polacy nadal pamiętają o swojej historii i jej bohaterach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *