3DROGA.PL

Portal 3droga.pl

Portal Nacjonalistyczny

Stowarzyszenie HELP – nowy projekt solidarnościowy w Europie!

Choć epidemia coronavirusa trwa nadal, to już teraz możemy z całą pewnością powiedzieć, że świat po jej ustąpieniu nie będzie taki sam jak wcześniej. Osłabienie gospodarek narodowych, prognozowany wzrost bezrobocia i przypuszczalne zwiększenie społecznych nierówności- to poważne wyzwania na które jako nacjonaliści powinniśmy w pierwszej kolejności znaleźć przekonującą odpowiedź.

Próbę pójścia w tym kierunku stanowi nowo powołany, międzynarodowy projekt solidarnościowy HELP ( nazwa jest skrótem od angielskiego zwrotu: Help European Local People). Organizacja została oparta na bazie dotychczasowych doświadczeń międzynarodowych ochotników związanych z misjami humanitarnymi organizowanymi dla Serbów w Kosowie.

W deklaracji założycielskiej HELP, która została zamieszczona ich stronie w serwisie społecznościowym Facebook możemy przeczytać:

Stowarzyszenie HELP gromadzi ochotników i wolontariuszy rozsianych po całej Europie.

Jesteśmy aktywni w różnych częściach kontynentu. Organizujemy akcje humanitarne w miejscach gdzie ludność europejska jest zagrożona, a język i kwestie etniczne tworzą trudne warunki dla pokojowej koegzystencji. HELP jest aktywne także we wszystkich, najtrudniej dostępnych miejscach dotkniętych przez nagłe zmiany klimatyczne. Metody działania naszej grupy są różne: nasi działacze organizują zawody sportowe, zapewniamy pomoc gospodarczą połączoną z wprowadzaniem programów rozwojowych, tworzymy różnego rodzaju projekty kulturowe i edukacyjne mające na celu obronę lokalnych tradycji oraz wspieramy lokalne władze polityczne w pozyskiwaniu funduszy europejskich.

Ponadto HELP pragnie się aktywnie zaangażować w działalność w krajach pochodzenia swoich wolontariuszy, tak by popularyzować tam swoje aktywności, poprzez organizacje konferencji, spotkań (instytucjonalnych i nieinstytucjonalnych), kolportaż broszur oraz własnych publikacji i opracowań. Wszystko po to, by promować koncept prawdziwie europejskiej solidarności.

HELP zaprasza do współpracy każdego kto jest zainteresowany naszymi inicjatywami. Nasz głos kierujemy także do innych stowarzyszeń i organizacji non-profit, zachęcając by dołączyły do naszego projektu, celem stworzenia solidarystycznej platformy, która będzie zakładać łączenie swoich potencjałów w celu osiągania wspólnych celów.

Będziemy Was na biężaco informować o postępach tej inicjatywy. Zapraszamy do lajkowania i udostępniania ich strony na Facebooku:

https://www.facebook.com/HelpEuropeanLocalPeople/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *