3DROGA.PL

Portal 3droga.pl

Portal Nacjonalistyczny

Watykan: Benedykt XVI przerywa milczenie. „Zwalczył wpływową grupę homolobby w Kościele”

Niemiecki dziennikarz Peter Seewald przeprowadził wywiad rzekę z emerytowanym papieżem Benedyktem XVI, na podstawie którego we wrześniu zostaną wydane wspomnienia w formie książki na całym świecie – taką informację podał w piątek dziennik „Corriere della Sera” będący zarazem włoskim współwydawcą publikacji.

89-letni Benedykt XVI w rozmowach z Seewaldem spróbował dokonać bilansu swojego papieskiego pontyfikatu oraz odpierać krytykę ze strony uważających go za „zbyt akademickiego” papieża, skoncentrowanego na pracy naukowej. W książce znaleźć się ma fragment poświęcony pladze pedofilii w Kościele oraz walce jaką prowadził, gdy interweniował w sprawie nadużyć seksualnych.

„Corriere della Sera” uchyliła rąbka tajemnicy na ten temat:

„Benedykt XVI przyznaje, że dowiedział się o istnieniu gejowskiego lobby w Watykanie, złożonego z czterech, pięciu osób i stwierdza, że zdołał rozwiązać tę wpływową grupę.”

Opowiada również o podjętych reformach dotkniętego skandalami finansowymi watykańskiego banku IOR oraz mocno ukrywanych okolicznościach przygotowywania swej abdykacji.

W przeszłości pojawiły się już trzy książki Petera Seewalda bazujące na podstawie rozmów przeprowadzonych z kardynałem Josephem Ratzingerem, a następnie papieżem.

Źródło:
gosc.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *