3DROGA.PL

Portal 3droga.pl

Portal Nacjonalistyczny

Działacze Trzeciej Drogi upamiętnili Żołnierzy Wyklętych

Działacze Trzeciej Drogi wzięli udział w obchodach upamiętniających żołnierzy antykomunistycznego podziemia niepodległościowego w całej Polsce. Poniżej zamieszczamy zbiorczą relację z naszej aktywności.

26 lutego delegacja mazowieckiego oddziału Trzeciej Drogi uczestniczy w „II Wyszkowskim Marszu w Hołdzie Żołnierzom Wyklętym” zorganizowanym przez Wyszkowskich Patriotów i lokalne środowiska kibicowskie. Wydarzenie gromadzi około 150 osób chcących oddać hołd bohaterom antykomunistycznej partyzantki. Na uznanie zasługuje świetne zorganizowanie wydarzenia, przemarsz z pochodniami był co jakiś czas przerywany by przybliżyć uczestnikom i mieszkańcom miasta sylwetki lokalnych Żołnierzy Wyklętych. Wydarzenie zakończyło się pod Pomnikiem Żołnierzy Wyklętych i Ofiar Terroru Komunistycznego, gdzie zostały wygłoszone przemówienia, złożone kwiaty i oddano salwę honorową oraz odśpiewano Hymn Państwowy. Na samym marszu widoczne były grupy kibiców Buga Wyszków, Legii Warszawa czy RKS Okęcie Warszawa, środowiska narodowe jak Mazowiecki Związek Żołnierzy NSZ, organizatorzy Wyszkowscy Patrioci oraz skromna, pięcioosobowa delegacja Trzeciej Drogi. Całość dopełniała obecność 13 pułku piechoty – Pułtuska. W marszu uczestniczyło też wiele środowisk lokalnych i mieszkańców miasta, co pozytywnie wyróżnia ten marsz, szczególnie porównując go z upolitycznionymi obchodami w stolicy.

1 marca, na zaproszenie Związku Żołnierzy NSZ, delegacja mazowieckiej Trzeciej Drogi wzięła udział w obchodach uczczenia Żołnierzy Wyklętych w Warszawie. Tym razem, zaraz po grupach organizujących wydarzenie, członkowie i sympatycy Trzeciej Drogi pojawili się w największej liczbie. Tym razem, inaczej niż w Wyszkowie, wydarzenie było statyczne – w formie apelu, koncentrując się na przemówieniach. Wyczytane zostały także nazwiska bohaterów walczących o wolną Polskę. Uczestnicy wydarzenia wspólnie odśpiewali hymn Polski oraz Hymn Młodych. Reprezentacja Trzeciej Drogi złożyła wieniec pod pomnikiem Powstańców Warszawskich.

Górnośląska Trzecia Droga w dniu Żołnierzy Wyklętych wzięliśmy udział w obchodach w Częstochowie. Przemaszerowaliśmy ulicami by w wyraźny sposób uczcić pamięć bohaterów tamtych dni. Dziękujemy bardzo za gościnę i współpracę naszym przyjaciołom z Narodowej Częstochowy!

Łódzcy terceryści pierwszego marca odwiedzili koleżeństwo z pabianickiego oddziału ONR, biorąc udział w tamtejszych uroczystościach. Część działaczy tego dnia wybrała się także do Warszawy na Apel Żołnierzy Wyklętych razem z warszawskim oddziałem naszej organizacji.

DOŁĄCZ DO NAS JUŻ DZIŚ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *