3DROGA.PL

Portal 3droga.pl

Portal Nacjonalistyczny

Kielce: Obchody 74 rocznicy powstania Armii Krajowej

Członkowie Trzecia Droga Kielce, wraz z przedstawicielami projektu Kolebka Partyzantki i kibicami Korony Kielce skupionymi wokół ośrodka Kibice Razem zapraszają na spotkanie z panią Amelią Sołtysiak: poetką, pisarką i jednocześnie zasłużoną działaczką patriotyczną i szwagierką Mariana Sołtysiaka ps. „Barabasz”, dowódcy legendarnego oddziału AK „Wybranieccy” działającego na terenie ziemi świętokrzyskiej:

Rozkazem Wodza Naczelnego Polskich SIł Zbrojnych generała Władysława Sikorskiego z dnia 14 lutego 1942 roku ze Związku Walki Zbrojnej powstała Armia Krajowa. Tak rozpoczęła się historia działania największej podziemnej armii w okupowanej Europie. Prawie 400 tysięcy zakonspirowanych Polaków walczyło na wiele różnych sposobów, tworząc struktury podziemnego Państwa Polskiego- nie powtórzonego nigdy w historii fenomenu na skalę światową.

Chcąc oddać hołd ich bohaterstwu i przypomnieć o tych żołnierzach Armii Krajowej, których dziś nie ma już wśród nas, chcieliśmy serdecznie zaprosić Was na spotkanie z panią Amelią Sołtysiak, szwagierką Mariana Sołtysiaka „Barabasza” zasłużonego dowódcy oddziału AK „Wybranieccy”.

Organizatorami spotkania są: Kibice Razem Korona Kielce, Kolebka Partyzantki i stowarzyszenie Trzecia Droga Kielce. Jeszcze raz wszystkich serdecznie zapraszamy: oddajmy swoją obecnością hołd tym, dzięki którym dziś możemy mówić w naszej Ojczyźnie po polsku!

Serdecznie zapraszamy wszystkich na nasze spotkanie. W programie naszego wydarzenia, już tradycyjnie znajdzie się miejsce na zadawanie pytań, dyskusję, a także zapoznanie się z pamiątkami i publicystyką oraz materiałami historycznymi.  Link do wydarzenia na Facebooku dostępny jest TUTAJ. Poniżej prezentujemy wzór plakatu zapraszającego na spotkanie. Zachęcamy do drukowania i rozklejania na osiedlach:

12592480_883385671758651_2214025382328720886_n

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *