3DROGA.PL

Portal 3droga.pl

Portal Nacjonalistyczny

Kraków: II Konferencja Gospodarcza im. Adama Doboszyńskiego w Krakowie

W sobotę, 10 września, odbyła się długo oczekiwana przez nas Konferencja Gospodarcza im. Adama Doboszyńskiego w Krakowie.  Mimo, iż sama konferencja trwała ponad 6 godzin, dla zainteresowanych tematem gospodarki nie było z pewnością nudno. Uważamy, iż właśnie taki intelektualny zastrzyk jest rzeczą najbardziej potrzebną polskim nacjonalistom, a lista zaproszonych gości gwarantowała odpowiedni poziom. Pierwszym, który wygłosił swój referat był Przemysław Serednicki pt. „Gospodarka narodowa czy gospodarka narodu? Poglądy gospodarcze im. Romana Rybarskiego i Adama Doboszyńskiego”, gdzie znakomicie przybliżył obie postacie polskiej myśli gospodarczej, nie unikając przy tym krytyki ich poczynań. Następnie z znakomitą prezentacją wystąpiła Sandra Błażejewska mówiąca o dystrybucjonizmie Hilaire Belloca i Gilberta Keitha Chestertona. Dla wielu zainteresowanych tematem powyższych osobistości i ich myśli, wysłuchanie odczytu Sandry Błażejewskiej powinno być sprawą traktowaną jako obowiązek. Pierwszą część naszej konferencji, która traktowała o teorii gospodarki uzupełnił przedstawiciel Trzeciej Drogi, Bartosz Biernat z referatem „Własność prywatna jako fundament nacjonalistycznej myśli gospodarczej”, wskazując gospodarcze kierunki dla polskiego nacjonalizmu.

Po krótkiej przerwie rozpoczęliśmy drugą część naszego wydarzenia, która traktowała o gospodarce w wymiarze praktycznym. Od prezentacji „Polityka Energetyczna Polski w najbliższej przyszłości” rozpoczął Jakub Nowak, przedstawiciel Kongresu Narodowo- Społecznego.  Powyższa tematyka bardzo rzadko jest poruszana w środowisku narodowym, a jak wykazał nasz prelegent jest to sprawa kluczowa dla przyszłości. W następnym wystąpieniu pt. „Dług publiczny – szansa na rozwój, czy łańcuch u nóg?” Piotr Głowacki z Młodzieży Wszechpolskiej,  bardzo ciekawie i w przystępny sposób opowiedział o konsekwencjach długu zaciąganego przez państwo. Konferencję Gospodarczą im. Adama Doboszyńskiego w Krakowie zakończył Łukasz Wiaderny z Obozu Narodowo-Radykalnego z odczytem „Po co nam ZUS? Alternatywne rozwiązania kwestii zabezpieczenia społeczno-emerytalnego”. Mamy nadzieję, że będzie to początek dyskusji na temat tego jak w państwie narodowym miałyby wyglądać świadczenia, o których mówił przedstawiciel ONR.

Dziękujemy wszystkim prelegentom, którzy wprowadzili dyskusję o narodowej gospodarce na niespotykany od dawna poziom. Ich wystąpienia będzie można oglądać na naszym kanale YouTube, gdzie stopniowo będą publikowane. Zapraszamy już teraz na III Konferencję Gospodarczą, a także na wszystkie inne wydarzenia organizowane przez Trzecią Drogę!

This slideshow requires JavaScript.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *