3DROGA.PL

Portal 3droga.pl

Portal Nacjonalistyczny

Kraków: NKD „Polityka antynarkotykowa. Legalizacja czy penalizacja miękkich narkotyków?” (wideo)

W sobotę 18 czerwca odbyło się kolejne spotkanie Nacjonalistycznego Klubu Dyskusyjnego, podczas którego poruszony został temat polityki antynarkotykowej. Tradycyjnie na początku głos zabrali przedstawiciele trzech organizacji zaangażowanych w krakowski projekt: Małopolskich Patriotów, Trzeciej Drogi oraz Młodzieży Wszechpolskiej.

nkd3

Frekwencja nie należała do najwyższych i była zdecydowanie mniejsza od tej sprzed miesiąca, kiedy dyskutowaliśmy na temat Gospodarki Narodowej, jednak zbytnio się nie przejmując otwarliśmy kolejną odsłonę unikatowej inicjatywy wśród polskiego środowiska narodowego biorąc na warsztat będący w nim dotychczasowym tematem tabu problem narkotyków!

Dyskusja głównie koncentrowała się na narkotykach miękkich i ich najbardziej popularnej i rozpowszechnionej  przedstawicielce – marihuanie oraz jej oddziaływaniu na życie nie tylko jednostki, ale również całego społeczeństwa. Skutki z jej korzystania były również porównywane pod kątem szkodliwości ze skutkami spożywania alkoholu oraz innych używek.

Prelegenci poruszyli sprawę kryminalizacji, penalizacji i legalizacji związanych z miękkimi narkotykami oraz towarzyszących tym zagadnieniom kwestii. Podczas dyskusji przytoczono przykłady państw kontrolujących proces hodowania, wyrabiania i sprzedawania marihuany i gdzie można legalnie nabyć marihuanę oraz skutki, jakie niosły za sobą takie rozwiązania. Co ciekawe nawet tam ludzie wolą nabywać ten środek na drodze nielegalnej, co – chociaż na pewno w mniejszym stopniu – przynosi straty budżetowe w tych państwach, co z kolei dezawuuje siłę argumentu osób podchodzących – zazwyczaj bezrefleksyjnie – do legalizacji marihuany przez wzgląd na zwiększenie dochodów państwowego skarbca.

nkd2Większość zgromadzonych osób stwierdziła zgodnie, że polityka antynarkotykowa prowadzona przez obecne państwo III RP jest nie tylko nie skuteczna, lecz szkodliwie odbija się na ludziach, niejednokrotnie niszcząc im życie i perspektywy, co jest niewspółmierną karą w stosunku do posiadania i używania narkotyków miękkich. Kryminalizacja na pewno nie jest dobrym rozwiązaniem w tej dziedzinie, a karanie niesie za sobą więcej patologii i w żaden sposób nie rozwiązuje problemu, lecz go pogłębia.

Wszystkim przybyłym dziękujemy za obecność i zapraszamy na kolejne odsłony Nacjonalistycznego Klubu Dyskusyjnego oraz do śledzenia i udostępniania materiałów związanych z inicjatywą. Nieobecnym, którym nie udało dotrzeć się na spotkanie czy to przez odległość, czy inne trudności, prezentujemy poniżej pochodzący z niego zapis wideo:

This slideshow requires JavaScript.

Nacjonalistyczny Klub Dyskusyjny to miejsce, w którym rozwijana jest idea polskiego nacjonalizmu. Spotkania NKD odbywają się średnio co miesiąc w ustalonym wcześniej terminie i miejscu. Ideą spotkań jest dyskusja na temat bieżących spraw politycznych i społecznych w ujęciu nacjonalistycznym. W dyskusji uczestniczą przedstawiciele poszczególnych organizacji oraz publiczność. Do Klubu przyjmowane są jedynie organizacje o profilu nacjonalistycznym, przyjmujące chrześcijańskie dziedzictwo cywilizacji łacińskiej.
Spotkania NKD odbywają się w Krakowie. Obecni członkowie: Trzecia Droga, Małopolscy Patrioci, Młodzież Wszechpolska Kraków.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *