3DROGA.PL

Portal 3droga.pl

Portal Nacjonalistyczny

Kraków: Odbył się pierwszy kongres stowarzyszenia Trzecia Droga

W sobotę w Krakowie miał miejsce pierwszy w historii stowarzyszenia 3Droga kongres programowo-polityczny.

Były to prawie 3 godziny wytężonych obrad, dyskusji, podsumowań i omawiania planów na przyszłość! W trakcie wydarzenia zabrał głos prezes stowarzyszenia 3Droga, redaktor naczelny portalu 3droga.pl i redaktor naczelny pisma W Pół Drogi oraz koordynatorzy nowych okręgów śląskiego, mazowieckiego i wielkopolskiego. W wydarzeniu wzięło udział ponad 50 osób.

Trzecia droga, kongres trzecia droga

Dla uczestników przygotowaliśmy organizacyjne gadżety (zapalniczki, vlepki, notesy), ostatnio publikowane plakaty przygotowane przez Tradycję i Porządek oraz pakiety konferencyjne (w nim m.in niepublikowana dotąd praca Gabriele Adinolfiego pt. Aquarius).

trzecia droga gadżety, zapalniczki

W kongresie wzięły udział także delegacje: Obozu Narodowo Radykalnego, Socjalnej Alternatywy, Nacjonalistycznego Szczecina, Narodowej Ofensywy, Tarnowskiego Obozu Narodowego, Małopolskich Patriotów i krakowskiej korporacji Akademickiej: Korporacja Akademicka Akropolia Cracoviensis!

Trzecia Droga, 3droga

ONR reprezentował na naszym kongresie kierownik główny organizacji, Adrian Kaczmarkiewicz, który miał okazję zwrócić się do uczestników naszego wydarzenia. ONR jest obecnie jedyną organizacją w środowisku narodowo-radykalnym o tradycjach ogólnopolskich. Cieszymy się, że możemy czerpać z doświadczeń starszych kolegów.

Adrian Kaczmarkiewicz, ONR

Od dłuższego czasu prowadziliśmy wytężone prace wewnętrzne, które miały za zadanie sprawić, że nasze stowarzyszenie stanie się organizacją regionalną; z podziałem funkcji, wytyczonymi okręgami i jasną choć wciąż niestandardową drabiną hierarchii.

trzecia droga

Dlatego w trakcie wydarzenia swoje wystąpienia prócz prezesa stowarzyszenia, wygłosili koordynatorzy nowych okręgów: śląskiego, wielkopolskiego i mazowieckiego, redaktorzy naczelni portalu i naszego pisma, oraz nowy koordynator ds. rekrutacji.

Trzecia droga

Wystąpienie redaktora naczelnego portalu 3droga.pl dotyczyło zmian jakie zaszły na naszym portalu w ostatnim czasie, nowych twarzy w naszej redakcji oraz kroków, jakie w najbliższej przyszłości zostaną podjęte w celu rozwijania tego projektu.

portal 3droga.pl, 3droga.pl

Nie o wszystkim co poruszaliśmy na kongresie można z oczywistych względów pisać publicznie, ale wielu z Was zadaje sobie pytanie co nas czeka nowego? Pokrótce:

 • Nowa deklaracja ideowa stowarzyszenia (przyjęta i tworzona dzięki technologii razem z członkami regionu i sympatykami organizacji)
 • Wzmocnienie roli okręgów i ich koordynatorów (więcej swobody, więcej akcji, rozwój terytorialny)
 • Odnowiona szata graficzna portalu oraz unowocześniona strona internetowa z nowymi funkcjonalnościami.
 • Nowy sposób prezentowania PDF pisma W Pół Drogi
 • Wzmocnienie współpracy z grupami w ramach projektu #Mobilizacja

Dziękujemy serdecznie wszystkim uczestnikom. W ogromnej większości naszym działaczom, ale także kolegom z innych grup, którzy chcieli być tego dnia razem z nami.

W tym miejscu nie sposób nie wspomnieć o tych, którzy trafili do nas dzięki Akcji Mobilizacji. Obiecujemy nadal rozwijać nasze projekty, tak by jeszcze skutecznie docierać do Waszych miast i wspierać Was w Waszej codziennej działalności.

Rzem tworzymy jedną siłę, która buduje nowy nacjonalizm!

2 thoughts on “Kraków: Odbył się pierwszy kongres stowarzyszenia Trzecia Droga

 1. Polecam śledzić te stronki by przeciwdziałać gnojkom:
  informacje i ogłoszenia krakowskich antifiarzy, lewactwa, zboczeńców itd.
  szmer.info/c/krk
  facebook.com/161krk

  Usuwam https:// by nie robić ścierwom reklamy – ale każdy krakowski aktywista NR powinien znać i śledzić profile lewactwa w Grodzie Kraka

  1. nowa inicjatywa… też warto się „zainteresować” tymi syfiarzami:
   facebook.com/Studencki-Komitet-Antyfaszystowski-Krak%C3%B3w-110543684797415/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *