3DROGA.PL

Portal 3droga.pl

Portal Nacjonalistyczny

Łódź, Nowy Sącz: Nacjonaliści w obronie ludzi pracy

W dobie pandemii, której całkowite skutki nie są nam jeszcze znane, wielu z naszych rodaków straciło swoje miejsca pracy,
a wiele mniejszych firm musiało zamknąć swoją działalność.
Według prognoz Ministerstwa Pracy, Rodziny i Polityki Społecznej
na koniec bieżącego roku liczba bezrobotnych może zwiększyć się do poziomu 1,5 mln osób. Już na początku maja minister pracy, rodziny i polityki społecznej Marlena Maciąg twierdziła, że bezrobocie mogło wzrosnąć już do blisko 960 tys. osób. Mimo tych statystyk do naszego kraju znowu masowo ściągani są imigranci zarobkowi zza wschodniej granicy.

Dlatego też działacze Trzeciej Drogi z Nowego Sącza oraz Łodzi, Autonomiczni Nacjonaliści z Łodzi oraz koleżeństwo z Obozu Narodowo-Radykalnego postanowili pokazać że w Polsce są jeszcze ludzie którym zależy na pracownikach. W ostatnich dniach, na ulicach obu miast pojawiły się plakaty z hasłem „Praca w Polsce dla Polaków”. Chcemy zwrócić uwagę ludziom że w naszym kraju nie dba się o zabezpieczenie miejsc pracy dla Polaków. Mimo pomocy państwa wiele przedsiębiorstw musiało zostać zamkniętych a ich pracownicy wylądowali na bruku.

Przedsiębiorstwa którym udało się utrzymać na rynku wolą zatrudniać obcokrajowców gdyż ich utrzymanie jest tańsze. Bogaci którzy bogacą się jeszcze bardziej podczas gdy zwykli ludzie mają problem z znalezieniem pracy.

Mimo trudnej sytuacji musimy razem wyrazić sprzeciw wobec tej haniebnej sytuacji gdzie Polak we własnym kraju musi walczyć o pracę z obywatelem obcego kraju. Sytuacja, w której politycy podnoszą sobie pensje gdy naród pozostaje bez pracy jest karygodna. Państwo, które nie zapewnia swoim obywatelom godnej pracy nie spełnia swojej roli.

Zainteresowały Cię nasze akcję? Napisz do nas i buduj z nami lepsze jutro!
Trzecia Droga
Autonomiczna Łódź

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *