3DROGA.PL

Portal 3droga.pl

Portal Nacjonalistyczny

MP: V Marsz Katyński w Krakowie

11 kwietnia 2015 roku krakowskimi ulicami przejdzie kolejny Marsz Katyński. Piąte już obchody rozpoczną się o godzinie 16:50 przy Krzyżu Katyńskim(plac ojca Adama Studzińskiego). Organizatorami jak co roku są Małopolscy Patrioci, którzy napisali, że:

Marsz Katyński to inicjatywa młodych krakowskich patriotów, upamiętniająca ofiary zbrodni katyńskiej.
Przypomnijmy o wszystkich zamordowanych w kwietniu 1940 roku ponad 21 tysięcy polskich jeńców z obozów i więzień NKWD. Tej zbrodni ludobójstwa dokonano z woli Stalina, na rozkaz najwyższych władz Związku Sowieckiego przez NKWD. Nie tylko w lasach Katynia, także w Twerze, Charkowie i w innych, znanych i jeszcze nieznanych miejscach straceń wymordowano obywateli II Rzeczypospolitej, ludzi tworzących podstawę naszej państwowości, nieugiętych w służbie ojczyzny. W tym samym czasie rodziny pomordowanych i tysiące mieszkańców przedwojennych Kresów były zsyłane w głąb Związku Sowieckiego. Najbardziej tragicznym miejscem tej kaźni był jednak Katyń. Polskich oficerów, duchownych, urzędników, policjantów, funkcjonariuszy straży granicznej i służby więziennej zgładzono bez procesów i wyroków. Byli ofiarami niewypowiedzianej wojny z czerwonym okupantem. Zostali zamordowani z pogwałceniem praw i konwencji cywilizowanego świata. Zdeptano ich godność jako żołnierzy, Polaków i ludzi.

Zbrodnia ta miała na zawsze zostać w ukryciu, jednak tak ogromna krzywda wyrządzona Polsce nie mogła czekać długo w śród cieni lasów katyńskich. My pamiętamy i nigdy nie zapomnimy.Pamięć poległym.

Historie poprzednich marszów można znaleźć tutaj.

Na wydarzeniu czytamy:

Piąty rok z rzędu przejdziemy ulicami Krakowa, by dać swoje świadectwo pamięci zbrodni popełnionej na elicie polskiego narodu przez czerwonego kata ze Wschodu.
Wkrótce szczegółowe informacje.

Osoby i grupy chętne do włączenia się w organizacje marszu zapraszamy do kontaktu.

Zachęcamy wszystkich do wzięcia udziału w V Marszu Katyńskim!

Wydarzenie na facebboku:
https://www.facebook.com/events/1410098995957365/

Więcej informacji na: http://malopolscypatrioci.org.pl/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *