3DROGA.PL

Portal 3droga.pl

Portal Nacjonalistyczny

Narodowe Mikołajki w Kielcach!

Ekipa kieleckich nacjonalistów ze stowarzyszenia Trzecia Droga Kielce, dała się już przy wielu różnych okazjach poznać jako grupa, która główny nacisk w swoim aktywizmie kładzie na kwestie socjalne i solidarnościowe. Opiekując się na stałe dwoma rodzinami wielodzietnymi w Kielcach, następną akcję kieleccy narodowcy zdecydowali się zorganizować wspólnie z kibicami Korony Kielce skupionymi wokół ośrodka Kibice Razem Korona Kielce. I na samym początku trzeba to jasno powiedzieć: rezultat akcji przerósł nasze najśmielsze oczekiwania!

Ale od początku. Akcję tą od innych, prócz dwóch oficjalnych organizatorów, wyróżniało także zaangażowanie w działalność kieleckich szkół. Dzięki staraniom działaczy Trzeciej Drogi, plakaty reklamujące akcje pokazały się na korytarzach kieleckiego: „Śniadka”, „Żeroma”, „Słowaka”, „Ekonomika” i „Nazaretu”.

Ostatnia ze wspomnianych szkół, kielecki „Nazaret” dołączyła się nawet do akcji i stworzyła warunki umożliwiające zbieranie rzeczy i zaangażowanie się w całą akcję społeczności uczniowskiej. Ta, jak na krótki okres czasu dany im przez organizatorów (z powodów niezależnych od nas samych, mógł być to tylko niecały tydzień) bardzo się we wszystko zaangażowała. Za co w imieniu organizatorów i potrzebujących rodzin, serdecznie dziękujemy.

Prócz tego, jak zwykle podczas tego typu akcji, polegaliśmy na własnych rodzinach, znajomych i dobrych ludziach, którzy często z własnej potrzeby serca, byli w stanie nas wesprzeć nie tylko dobrym słowem, ale też pieniędzmi i rzeczami. Nacjonaliści z Trzeciej Drogi starali się w swoich lokalnych środowiskach (szkołach, zakładach pracy, osiedlach, wspólnotach religijnych etc.) aktywizować ludzi do działania. I to w połączeniu z równoległymi działaniami kibiców Korony Kielce, który zbierali rzeczy w swoich środowiskach i przed meczami na miejscowym Stadionie przyniosło świetny efekt. Gdy 2 grudnia, zaczęliśmy zwozić wszystkie zebrane rzeczy do ośrodka kibiców, szybko stało się jasne, że przygotowany samochód to będzie za mało by poradzić sobie z czekającym na nas zadaniem. Finalnie, na ośrodek dostarczyliśmy dwa samochody darów: zabawek, ubrań i gier zbieranych dla potrzebujących dzieci.

W dzień Mikołajek, zebraliśmy się razem z kibicami po to by wspólnie posegregować i popakować zebrane rzeczy. Czekało nas ogromne zadanie, które zajęło nam praktycznie całe niedzielne popołudnie. Po pracy, udaliśmy się wraz z prezentami do jednej z będących pod naszą opieką, rodziny wielodzietnej. Radość z prezentów i uśmiech na twarzach najmłodszych członków wspomnianej rodziny była nie do opisania i z całą pewnością stanowiła ogromną nagrodę dla nas i dla każdego kto zaangażował się w „Żółto- Czerwonego Mikołaja”! To jednak jeszcze nie koniec! O „Mikołaju” i zbiórce dla dzieci będziemy informować przez cały grudzień.

Na zakończenie: kierujemy szczególne podziękowania dla kibiców Korony Kielce z ośrodka Kibice Razem za współprace przy organizowaniu całego wydarzenia. Skarżyskim strzelcom z 13 Świętokrzyskiego Korpusu Drużyn Strzeleckich za ogromne wsparcie nas darami i grupie Kieleccy Patrioci. Następne informacje już wkrótce!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *