3DROGA.PL

Portal 3droga.pl

Portal Nacjonalistyczny

Patronat medialny nad książką ojca Teodora Jakuba Naleśniaka „Za przyczyną Maryi II”

Za przyczyną Maryi

Mamy przyjemność ogłosić, że nasz portal został patronem medialnym publikacji ojca Teodora Jakuba Naleśniaka „Za przyczyną Maryi II”, wydanej nakładem wydawnictwa 3DOM.

Mamy październik – miesiąc, który w szczególny sposób kojarzy się z Modlitwą Różańcową. To właśnie w tym okresie wierni spotykają się w kościołach na uroczystych nabożeństwach różańcowych.

Różaniec to modlitwa odmawiana już od średniowiecza. Jej nazwa pochodzi od łacińskiego rosarium, czyli ogród różany. Odmawiając ją, należy mieć na uwadze części, z których się składa: tajemnice radosne odmawia się w poniedziałki i soboty, tajemnice bolesne we wtorki i piątki, tajemnice chwalebne w środy i niedziele, natomiast tajemnice światła w czwartki. Każda z tajemnic nawiązuje do najważniejszych wydarzeń związanych z Chrystusem, które znaleźć możemy w Piśmie Świętym.

Modlitwa Różańcowa niejednokrotnie okazywała się skuteczną bronią w walce z herezjami, czy też przeciwnościami, jakie napotykali wierni na swej drodze. Nieprzypadkowo to właśnie w październiku – tak szczególnym dla Modlitwy Różańcowej czasie – Wydawnictwo 3DOM postanowiło bliżej przyjrzeć się interwencjom Matki Bożej. Niedawno do oferty dołączyła książka „Za przyczyną Maryi II” autorstwa ojca Teodora Jakuba Naleśniaka – dzieło, które w dosadny sposób pozwala zrozumieć istotność czynów Maryi. Matka Boża wspomagała naszych przodków w najbardziej kryzysowych momentach. Jej interwencje zostały bardzo szczegółowo opisane na łamach czasopisma „Róża duchowna” – to właśnie stąd zaczerpnięto wszystkie niesamowite historie, o których przeczytać mogą Państwo w książce ojca Naleśniaka. Z racji, iż czasopismo to nie jest obecnie zbyt łatwe do pozyskania, książka ta daje niepowtarzalną możliwość zaznajomienia się z zawartymi tamże opowieściami.

Książka stanowi kontynuację pierwszej części dzieła, które również można znaleźć na stronie Wydawnictwa. Komplet książek pozwoli gruntownie zaznajomić się z tematem niesamowitych interwencji Niepokalanej, a przy tym wprowadzi nas w szczególny klimat październikowych nabożeństw skierowanych ku Matce Boskiej. Niech zaduma podczas odmawiania tak pięknej modlitwy, jaką jest Różaniec, stanowi dla nas wspaniałe przeżycie duchowe, dzięki któremu jeszcze mocniej zacieśnimy swe więzi z Maryją. Link do książki

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *