3DROGA.PL

Portal 3droga.pl

Portal Nacjonalistyczny

Trzecia Droga Kielce: Samopomoc

Jeśli nasz ruch i to co robimy w jego ramach ma mieć jakikolwiek sens, to my jako jego członkowie nigdy nie powinniśmy pozostawić naszego nacjonalizmu jedynie w sferze słów i wypowiadanych dla poklasku publicznych deklaracji. Najgorsze co może nam się przytrafić, to na tyle mocne ograniczenie horyzontów, które zamknie nasze oczy na los zwykłych ludzi, którzy na co dzień żyją koło nas. Nacjonalizm który nie jest świadomy losu swoich Rodaków to błąd. Nacjonalizm który w swojej istocie jest pozbawiony jasno wyodrębnionego komponentu socjalnego, to nie jest idea w którą wierzymy, to co najwyżej jej żałosna imitacja, która prędzej czy później załamie się pod swoim własnym ciężarem i przejdzie do historii. Być blisko ludzi i dzielić ich los: to nasz ostateczny cel, lecz także jednocześnie środek do osiągnięcia i zrealizowania wszystkich pozostałych.

Wychodząc temu na przeciw, działacze kieleckiego oddziału Stowarzyszenia Trzecia Droga, zorganizowali w okresie przedświątecznym  zbiórkę pokarmów i żywności długoterminowej dla kieleckich placówek opiekuńczych i socjalnych, które zajmują się opieką nad ludźmi, którymi w wielu przypadkach nikt inny nie chciał się już zająć. Oto one:

Kielecki Bank Żywności

Kielecki Bank Żywności to związek lokalnych stowarzyszeń założony celem przeciwdziałania marnotrawstwu żywności i niesienia pomocy żywnościowej dla organizacji działających na rzecz potrzebujących. To miejsce wybraliśmy jako pierwsze, na około tydzień przed świętami. Kielecki Bank Żywności to absolutny rdzeń systemu pomocy dla ubogich w Kielcach, to był ogromny honor dla nas nacjonalistów- dołożyć znaczącą cegiełkę do jego tegorocznego sukcesu. Oby jego działanie nigdy się nie zakończyło.

 

Centrum Interwencji Kryzysowej Caritas

Na drugie miejsce nieprzypadkowo wybraliśmy Centrum Interwencji Kryzysowej Caritas, gdzie pomoc znajdują między innymi matki z dziećmi, które uciekają z patologicznych domów i rodzin. To pierwsze miejsce do których mogą trafić w ciężkiej sytuacji. Nasza akcja zbiegła się w czasie ze spędami feministek i wszelkiego liberalnego syfu, które odbywały się pod czarną flagą w sprawie ustawy aborcyjnej. Nacjonaliści pokazali gdzie jest granica pomiędzy słowami a realnym działaniem. Podczas gdy liberałowie tylko mówią o wspieraniu kobiet, nacjonaliści działają i pomagają tym, które tej pomocy najbardziej potrzebują. To piękna sprawa. I mamy nadzieję, że stanie się ona początkiem o wiele większej tradycji, która przemieni się w coś trwałego i ważnego w naszym mieście i jego regionie.

 

Schronisko dla Bezdomnych Towarzystwa Pomocy im. św. Brata Alberta

Schronisko dla bezdomnych w Kielcach jest prowadzone przez Towarzystwo Pomocy im. św. Brata Alberta i mieści się na ulicy Żeromskiego. Praktycznie w samym centrum naszego miasta, bezdomni mają miejsce- prawdziwy azyl, gdzie mogą znaleźć schronienie i posiłek, tak istotny zwłaszcza w zimę, gdy niezwykle ciężko jest przeżyć na ulicy. Jesteśmy pod ogromnym wrażeniem pracy jaką się tam wykonuje. Największą nagrodę otrzymają w niebie ludzie, którzy za życia pomagali tym, którym nikt inny pomagać nie chciał.

Siedem dni- koło 50 kilogramów żywności! Trzecia Droga Kielce była jedną z pierwszych organizacji nacjonalistycznych w regionie, która na poważnie podeszła do tematu akcji społecznych i socjalnych jako immanentnego składnika naszego aktywizmu. O Samopomocy jeszcze na pewno będziemy informować, Trzecia Droga planuje w Kielcach stworzenie bardziej zinstytucjonalizowanej formy pomocy potrzebującym. Obserwujcie nas na bieżąco!

One thought on “Trzecia Droga Kielce: Samopomoc

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *