3DROGA.PL

Portal 3droga.pl

Portal Nacjonalistyczny

Trzecia Droga w hołdzie Powstańcom Warszawskim

1 sierpnia kolejny rok z rzędu Małopolscy Patrioci zorganizowali nieoficjalne narodowe obchody w Krakowie, w których wzięli udział nacjonaliści z Trzeciej Drogi Kraków. Kilkuset krakowian, patriotów i nacjonalistów zebrało się aby przypomnieć o bohaterskim zrywie młodych Polaków. Punktualnie o godzinie 17:00 odpalonych zostało kilkadziesiąt rac przy rozlegających się syrenach. Następnie odśpiewano hymn i skandowano spontanicznie hasło: „Cześć i Chwała Bohaterom”, które niosło się po krakowskich ulicach na długo po zakończeniu obchodów.

***

Także w Kielcach, członkowie stowarzyszenia Trzecia Droga Kielce i aktywiści zaprzyjaźnionej grupy Kieleccy Patrioci razem wzięli udział w 71 rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego. Z uwagi na tak szczytną okoliczność, parę tygodni wcześniej rozpoczęto akcje „63 miejsca pochówku na 63 Dni Chwały”, podczas której narodowcy ramię w ramię ze swoimi sympatykami posprzątali groby polskich partyzantów. Przygotowano także dwie nowe flagi: wielkie machajki z symbolem Polski Walczącej. Tak przygotowani, kieleccy nacjonaliści udali się pod miejscowy Kościół Garnizonowy skąd koło godziny 16.30 wyruszył pochód, w którym kombatanci, członkowie grup rekonstrukcyjnych i zwykli mieszkańcy przemaszerowali na skwer Szarych Szeregów. Tam miały miejsce inscenizacje i okolicznościowe przemówienia, które przerwano o godzinie 17.00, tak by minutą ciszy uczcić sławetną godzinę „W”. Obchody tradycyjnie zakończyło składanie wieńców pod pomnikiem.

Jednak to nie był koniec dnia dla nacjonalistów z Trzecia Droga Kielce. Wieczorem zorganizowano jeszcze w jednym z zaprzyjaźnionych lokali narodowe spotkanie pod hasłem: „Już nie musimy umierać”, gdzie swój referat na temat problemów współczesnego patriotyzmu wygłosił kol. Karol, a zaraz po nim aktywizm obu grup przedstawił kol. Kamil. Spotkanie zgromadziło koło 15 osób, a zakończyła je gorąca dyskusja na tematy narodowe i planów na przyszłość w naszym mieście. Podjęto decyzje odnośnie otwarcia wypożyczalni książek narodowych, a termin następnego spotkania wyznaczono na 1 września.

Pomimo obecnych kłótni na tematy związane z Powstaniem, jedna sprawa pozostała i pozostanie niezmienna: bohaterskim Polakom walczącym z okupantem należy się wieczna cześć i chwała!

 ***
O 71. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego nie zapomnieli również wieliccy aktywiści Trzeciej Drogi. Punktualnie o godzinie 17 na Rynku w Wieliczce przy dźwięku syreny odpalono race, a także zaśpiewano Hymn Narodowy. Nie zabrakło okrzyków na cześć naszych bohaterów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *