3DROGA.PL

Portal 3droga.pl

Portal Nacjonalistyczny

Michael Snyder: Lista 33 rzeczy, które wiemy o nadchodzących niedoborach żywności

Kryzys żywnościowy

Sprawy mają się znacznie gorzej, niż ci się mówi. W ciągu ostatnich kilku miesięcy dokładnie dokumentowałem fakty, które pokazują, że globalna produkcja żywności spadnie w 2022 roku. Niestety, większość ludzi wydaje się nie rozumieć, że żywność, która nie będzie uprawiana w 2022 roku, nie będzie na naszych półkach sklepowych w 2023 roku. Potencjalnie w przyszłym roku staniemy w obliczu absolutnie bezprecedensowego światowego kryzysu żywnościowego, ale zdecydowana większość populacji nie wydaje się tym specjalnie zaniepokojona. Dlatego zachęcam Cię, abyś pomógł mi ujawnić to ostrzeżenie, udostępniając tę ​​listę jak największej liczbie osób. Jak zobaczysz poniżej, mamy teraz tak wiele szokujących danych, że nie można zaprzeczyć, co nadchodzi. Poniżej znajduje się lista 33 rzeczy, które wiemy o nadchodzących niedoborach żywności…

#1 Uprawa twardej czerwonej pszenicy ozimej w Stanach Zjednoczonych w tym roku „była najmniejsza od 1963 roku”. Ale w 1963 roku w tym kraju żyło tylko 182 miliony ludzi. Dziś nasza populacja wzrosła do 329 milionów.

#2 Przewiduje się, że zbiory ryżu w Kalifornii będą „o połowę mniejsze niż w normalnym roku”.

#3 Zbiory pomidorów w USA wyniosą zaledwie 10,5 miliona ton w 2022 roku. To o ponad milion ton mniej niż w normalnym roku.

#4 To będą najgorsze zbiory kukurydzy w USA od co najmniej dekady.

#5 Od początku roku dostawy marchwi w Stanach Zjednoczonych spadły o 45 procent.

#6 Od początku roku dostawy kukurydzy cukrowej w Stanach Zjednoczonych spadły o 20 procent.

#7 Od początku roku dostawy słodkich ziemniaków w Stanach Zjednoczonych spadły o 13 procent.

#8 Od początku roku dostawy selera w Stanach Zjednoczonych spadły o 11 procent.

#9 Całkowita produkcja brzoskwiń w USA spadła o 15 procent z ubiegłym rokiem.

#10 Prawie trzy czwarte wszystkich amerykańskich rolników twierdzi, że tegoroczna susza szkodzi ich plonom.

#11 Dzięki niekończącej się suszy całkowita liczba bydła w Oregonie spadła o 41 procent.

#12 Dzięki niekończącej się suszy całkowita liczba bydła w Nowym Meksyku spadła o 43 procent.

#13 Dzięki niekończącej się suszy całkowita liczba bydła w Teksasie spadła o 50 procent.

#14 Jeden producent wołowiny w Oklahomie przewiduje, że mielona wołowina „może ostatecznie osiągnąć 50 dolarów za funt”.

#15. Co najmniej 40 procent Stanów Zjednoczonych cierpi z powodu suszy przez 101 kolejnych tygodni.

#16 Ogólnie rzecz biorąc, jest to najgorsza wieloletnia susza w Stanach Zjednoczonych od 1200 lat.

#17 Europa doświadcza obecnie najgorszej suszy od 500 lat. W niektórych częściach Europy Środkowej poziom rzek spadł tak nisko, że „kamienie głodu” zostały odkryte po raz pierwszy od wieków.

#18 Produkcja kukurydzy dla całej UE może spaść nawet o jedną piątą w 2022 roku

#19 Ostrzega się nas, że we Francji nastąpią straty w plonach sięgające 35 procent.

#20. Przewiduje się, że straty plonów w niektórych rejonach Wielkiej Brytanii mogą sięgać nawet 50 procent.

#21 nastąpią straty w plonach „do 50 procent” w niektórych częściach Niemiec

#22 Niektórzy rolnicy we Włoszech stracili już „do 80% swoich zbiorów”.

#23 Produkcja rolna w Somalii spadnie o około 80 procent.

#24 We wschodniej Afryce niekończąca się susza już spowodowała śmierć co najmniej siedmiu milionów zwierząt.

#25 W Chinach stoją w obliczu najgorszej suszy, jakiej kiedykolwiek doświadczyli w zapisanej historii.

#26 Indie zwykle odpowiadają za 40 procent światowego handlu ryżem, ale ostrzega się nas, że produkcja w tym kraju spadnie w 2022 r. z powodu „znacznych deficytów opadów w kluczowych stanach produkujących ryż”.

#27 Jedna trzecia całego narodu Pakistanu była pod wodą po niedawnych powodziach, które całkowicie zniszczyły ten naród, a obszary rolnicze zostały szczególnie mocno dotknięte. W rezultacie zdecydowana większość upraw w kraju została „zmyta”

Szacuje się również, że około 65 procent krajowego koszyka żywnościowego – zwłaszcza upraw takich jak ryż, bawełna, pszenica i cebula – zostało zmyte. z dala. Minister spraw zagranicznych Pakistanu, Bilawal Bhutto-Zardari, w wywiadzie udzielonym CGTN na początku tego tygodnia, przedstawił jeszcze bardziej surową perspektywę, mówiąc, że „około 80 do 90 procent” upraw w kraju zostało zniszczonych przez powodzie.

#28 Ceny niektórych nawozów potroiły się od 2021 r., podczas gdy ceny innych nawozów wzrosły czterokrotnie.

#29 Jedna z firm płatniczych informuje, że liczba Amerykanów korzystających z ich aplikacji do zaciągania krótkoterminowych pożyczek na artykuły spożywcze wzrosła o 95 procent.

#30 Popyt w amerykańskich bankach żywności jest teraz jeszcze gorszy niż podczas szczytu pandemii COVID.

#31 Światowa Organizacja Zdrowia mówi nam, że miliony ludzi w Afryce stoją obecnie w obliczu bardzo realnej możliwości śmierci z głodu.

#32 Według Światowego Programu Żywnościowego 828 milionów ludzi na całym świecie kładzie się spać głodny każdej nocy. Nie trzeba dodawać, że wkrótce liczba ta będzie znacznie wyższa.

#33 r. nastąpi „wiele klęsk głodowych” w 2023

W rzeczywistości to już się dzieje

Ryzyko niepokojów społecznych wzrosło w tym roku w ponad połowie krajów świata, sygnalizując nadchodzący okres podwyższonej globalnej niestabilności napędzanej inflacją, wojną i niedoborami podstawowych produktów – wynika z nowej analizy.

Według Verisk Maplecroft, brytyjskiej firmy zajmującej się doradztwem i wywiadem ds. ryzyka, w 101 ze 198 krajów śledzonych w indeksie Civil Unrest Index wzrosło ryzyko niepokojów społecznych między drugim a trzecim kwartałem tego roku.

W ostatnich tygodniach byliśmy świadkami absolutnie masowych protestów w miastach na całej planecie. Ale warunki nie są jeszcze takie złe. Jak więc będą sprawy w 2023 r., kiedy w końcu stanie się niezwykle jasne, że po prostu nie będzie wystarczającej ilości jedzenia dla wszystkich? Zamożne kraje będą miały środki, aby wykupić większość tego, co jest dostępne na rynku, a to oznacza, że ​​wiele biednych krajów będzie głęboko cierpiało. Jeśli wszystko, co przeczytałeś w tym artykule, brzmi znajomo, to dlatego, że od lat ostrzegano nas, że takie warunki nadejdą. W 2023 roku na całym świecie nastaną głód i niepokoje społeczne. To nie są ćwiczenia. Rozpoczął się już niezwykle poważny światowy kryzys żywnościowy i zachęcam do przygotowania się na to, co jest przed nami, póki jeszcze możesz.

Źródło: theeconomiccollapseblog.com

Tłumaczenie: Edward Poniży

Oprawa Graficzna: Resistance Arts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *