3DROGA.PL

Portal 3droga.pl

Portal Nacjonalistyczny

O M 1000-7, Max Danger: Jak stworzyć ruch prawicowy; doświadczenia z Europy Wschodniej

ruch prawicowy, ruchy nacjonalistyczne

Aktywizm można zdefiniować jako działanie w celu osiągnięcia pewnego rezultatu politycznego lub społecznego, bądź zwrócenia uwagi na konkretną sprawę.

Jak widać, ta definicja jest dosyć obszerna, więc w zasadzie wszelkie działania polityczne, poczynając od umieszczania naklejek/plakatów po polityczną agitację itp., można nazwać aktywizmem. W tym tekście postaram się napisać trochę o legalnym aktywizmie politycznym.

Legenda

Jesteś młodym i pełnym pasji prawicowcem, zdecydowanym i oddanym Sprawie. Rozczarowany wszystkimi innymi obecnymi prawicowymi partiami i organizacjami w twoim kraju postanawiasz założyć swoją własną grupę, ponieważ najwyraźniej jesteś jedyną osobą, która wie, jak zdobyć władzę polityczną i jak ocalić swój naród. Niektórzy z twoich znajomych nawet zadeklarowali wsparcie. Więc, gdzie zaczynasz? Jak prowadzi się organizację i jak ma ona wyglądać? Co i jak?

Zdefiniuj swoje cele i ideologię

Nic tak nie zniechęca ludzi, jak brak mniej lub bardziej jasnego celu zmagań.

Czy ma pan szczegółowy program polityczny? Jakie są główne kwestie, na których się koncentrujesz? Jakie kwestie są najważniejsze i gdzie (teoretycznie) można pójść na kompromis? Jeśli jesteś u władzy i wdrażasz politykę X, jak zamierzasz to zrobić, czy możesz wyjaśnić krok po kroku? Swoją drogą, jak planujesz dojść do władzy? Jaka jest podstawa teoretyczna dla twoich przekonań?

Lepiej, żebyś miał odpowiedzi na wszystkie te pytania i nie tylko.

Tradycja i Ład

Ponieważ prawicowcy wierzą w nierówność, to naturalne, że znajdzie to odzwierciedlenie w ich organizacjach politycznych. Każdy członek twojej grupy powinien zrozumieć, że jest ważny i jego opinia się liczy, ale to ty – jako przywódca – podejmujesz ostateczną decyzję. Niekoniecznie musi to oznaczać, że ma panować dyscyplina iście wojskowa, ale powinien istnieć pewien szacunek dla władzy. Ważne jest, aby dawać przykład innym.

Jeżeli nie żyjesz zgodnie z tym, co głosisz, jeśli nie udaje ci się zmotywować wszystkich w twoim otoczeniu, twoje przywództwo zostanie zakwestionowane.

Byłoby naprawdę miło mieć swój własny wewnętrzny kodeks moralny, którego się przestrzega.

Tworzenie zespołu

Członkowie twojej organizacji nie powinni być tylko fanatykami, ale powinieneś zadbać także o to, aby tworzyli ze sobą więzi i przyjaźnie, co zaowocuje większym zaangażowaniem w aktywizm. Bardzo ważna jest tutaj część ceremonialna. Wiele osób, zwłaszcza nastolatków, przyłącza się do ruchu nie tylko ze względu na swoje zdecydowane przekonania polityczne, ale także dlatego, że chce być częścią czegoś większego niż oni sami. Stwórz wyzwanie dla potencjalnego rekruta, wystarczy jakiś test fizyczny. Potem ceremonia łączenia. Mogą być różne wariacje, ale zwykle wygląda to mniej więcej tak: o północy w głębi lasu, pochodnie, ogniska, rekrut składa przysięgę, podczas gdy inni członkowie stoją wokół niego i obserwują. Po tym, jak wszystko, co trzeba było powiedzieć, zostanie powiedziane, wszyscy gratulują swojemu nowemu bratu i obejmują się. Warto też w ten sposób uczcić kilka pamiętnych dat. Ale budowanie zespołu nie ogranicza się do przerażających ezoterycznych ceremonii: wystarczy dosłownie każda okazja do spędzenia czasu z towarzyszami. Wieczór filmowy, wycieczka, wesele, mecz piłki nożnej, trening, wykład — wszystko to wam pomoże.

„A-ale co, jeśli niektórzy z nich to federalni, którzy zostali wysłani, by mnie szpiegować, a teraz zdobyli moje zaufanie i wiedzą o mnie więcej niż powinni?”. Cóż, to słuszna obawa. Możesz podjąć pewne środki zaradcze: długi okres próbny dla nowych członków; upewnij się, że twoi podwładni mają tyle informacji o grupie, ile potrzebują do prowadzenia operacji (przykład: Lider sekcji w małym mieście nie powinien mieć dostępu do listy członków poza swoją strefą działania; sekretarz prasowy nie powinien zajmować się sam z raportami finansowymi i tak dalej). Co oczywiście nie gwarantuje 100% bezpieczeństwa. Duże organizacje mają wewnętrzne zabezpieczenia, zwykle kierowane przez byłego(?)-policjanta. Ich celem jest sprawdzenie, dokąd idą informacje, znalezienie wycieku, jeśli taki istnieje, naprawianie błędów itp. W zależności od funduszy i doświadczenia mogą rozpocząć obserwację podejrzanego lub go przesłuchać. W niektórych organizacjach wszyscy członkowie muszą przechodzić częste testy wariografem. Tak, jest to kosztowne, więc jeśli dopiero zaczynasz, prawdopodobnie nie będzie Cię stać na to wszystko, a to wcale nie daje 100% gwarancji bezpieczeństwa, ale wiesz co? Żaden możliwy środek nie daje 100% bezpieczeństwa. Bądź ostrożny, oczywiście, zwłaszcza w przypadku nowych osób, ale pamiętaj, że absolutnie niemożliwa jest praca w atmosferze, w której wszyscy nawzajem się podejrzewają.

Mafia przetrwała dziesięciolecia śledztw federalnych dzięki swojemu słynnemu kodeksowi Omerta.

W 2015 roku w Waco w Teksasie aresztowano 177 motocyklistów po masowej strzelaninie, w wyniku której zginęło 9 osób. Do dziś nikt nie został skazany. Jeśli nikt nie mówi, wszyscy żyją.

Nie jesteś mądrzejszy od rządu federalnego. Nie przechytrzysz ich, „ujawniając im tylko informacje, których jeszcze nie znają”. Ci ludzie mają setki lat doświadczenia w przesłuchaniach, z których mogą korzystać, potrafią znaleźć sposoby na wydobycie pozornie nieszkodliwych fragmentów informacji, które mogą być brakującym elementem w układance.

Z federalnymi i policją się nie gada.

Szybciej, wyżej, lepiej!

Nie przestawaj edukować siebie i swoich zwolenników na temat działalności politycznej. Znajdź książki/poradniki, skontaktuj się ze znanymi ekspertami/myślicielami/influencerami, organizuj/bierz udział we wszelakich wykładach i wydarzeniach, które mogą być przydatne w Twojej działalności. Zachęca się też do wykładów o sprawach niezwiązanych z polityką, prawicowcy powinni rozwijać się w życiu na wszelkie możliwe sposoby. Aha, no i nie zapomnij o treningu fizycznym, ponieważ jest to nie tylko przydatne, ale także zabawne.

Zadzwoń do Saula

Wynajmij sobie prawnika. Najlepiej załatw sobie kilku prawników, aby pomagali swoim towarzyszom, gdy wpadną w tarapaty i na różne konsultacje w sprawach prawnych. Upewnij się, że WSZYSCY w Twojej organizacji wiedzą, jak rozmawiać z policjantami, jak się zachować podczas zatrzymania, znają swoje prawa, wiedzą, jak skontaktować się z prawnikiem itp. Zdziwiłbyś się, gdybyś tylko wiedział, jakie głupie błędy ludzie popełniają, gdy się zestresują, jak np. podczas ich pierwszego zatrzymania. Z doświadczenia wynika, że 90% wszystkich problemów prawnych z aktywistami ma miejsce tylko dlatego, że za dużo gadają. Nie są to oficjalne statystyki, ale jestem prawie pewien, że nie jest to też przesada. Upewnij się, że się tego nauczą, serio.

Wychodź z domu, cholera!

Kwestia propagandowa jest ważna. Wiele książek i artykułów zostało napisanych na ten skomplikowany temat przez ludzi, którzy są znacznie bardziej kompetentni niż ja, więc wymienię tylko kilka porad wynikających z własnego doświadczenia.

1.) Zdefiniuj swoją grupę docelową. Do kogo się zwracasz? Czy to młodzież, proletariat, klasa średnia? Każda grupa wymaga innego podejścia: 19-letni konserwatywny facet prawdopodobnie wysłucha twojej tyrady na temat schyłku białej rasy, podczas gdy właściciel małej firmy w średnim wieku prawdopodobnie będzie bardziej zainteresowany twoją polityką społeczną.

2.) Bądź wszędzie. Bądź agresywny. Ulice powinny być pokryte plakatami i naklejkami. Musisz brać udział w każdym proteście, masz się promować. Zainwestuj w media społecznościowe, nawet jeśli prawdopodobnie zostaną bardzo szybko zbanowane, nadal warto spróbować. Poza tym są platformy z niezbyt restrykcyjną moderacją, na których można wytrzymać dłużej. Dobrym sposobem na zwrócenie uwagi jest zrobienie czegoś mniej lub bardziej radykalnego: wzięcie udziału w wydarzeniu/koncercie Antify i próba jego zamknięcia (legalnie, oczywiście). Z pewnością przyciąga to uwagę organów ścigania, ale także zainteresowanie: ktoś z Twojej lokalnej gazety prawdopodobnie skontaktuje się z Tobą w celu uzyskania komentarzy.

3.) Upewnij się, że wiesz, jak rozmawiać z ludźmi. Tak, piszę to na serio. W dzisiejszych czasach większość ludzi jest naprawdę kiepska w argumentowaniu i nie potrafi obronić swojego punktu widzenia, a Ty na pewno wpadniesz na takich ludzi (może Ty też jesteś jednym z nich, kto wie?). Aby dobrze wypaść w debatach, powinieneś wcześniej ustalić, co zamierzasz powiedzieć, znaleźć kluczowe punkty do rozmowy. Następnie powinieneś pomyśleć o kontrargumentach do swojego stanowiska, zastanów się, jak zareagujesz. I nie rób tego tylko w głowie, potrzebujesz częstej praktyki. Nie zniechęcaj się po porażkach, teraz masz więcej doświadczenia i następnym razem pójdzie ci lepiej.

4.) Nie zanudzaj. Ze względu na krótszy czas skupienia uwagi większość ludzi nie ma zamiaru czytać długich artykułów na konkretne tematy, woli obejrzeć krótki film, możliwie animowany, a nie przesadnie skomplikowany. Memy to dobry sposób, potrafią zwrócić uwagę przynajmniej na poziomie podświadomym.

Sprawy przyziemne

Po tym, jak wymyśliłeś już spójny model swojego przyszłego ruchu, nagle zdajesz sobie sprawę, że może być jeszcze jeden drobny problem, o którym rzadko mówi się publicznie. Pieniądze. Jeśli w Twojej grupie jest tylko 5-10 osób, prawdopodobnie uda Ci się ją uruchomić tylko ze środków członków. Niewielka kwota pobrana z wypłaty/kieszonkowego powinna wystarczyć na pomalowanie graffiti, wydrukowanie naklejek lub zakup pochodni i flar dymnych na zbliżające się protesty. Ale w miarę jak rośniesz, rosną również twoje potrzeby finansowe. Będziesz potrzebować znacznie więcej farby, naklejek, dymów, banerów (duży baner dobrej jakości też trochę kosztuje), będziesz musiał wynająć biuro, może kilka, kupić komputery dla ludzi, którzy będą zajmować się papierkową robotą. Wyjazdy na różne protesty w całym kraju są również niezwykle drogie. Aha, czy wspominałem już o mundurach, flagach, naszywkach? To też kosztuje. A także trzeba płacić swoim działaczom, przynajmniej niektórym z nich. „Nieeeee, mają tu spędzać czas za darmo, mają być bezinteresownymi idealistami, jak w ogóle możesz sugerować, żebym im płacił, Zachód upadł!!!”. Jeśli tak pomyślałeś – dorośnij. Dmytro Korczyński napisał kiedyś: „Jeśli dasz karabin głodnemu patriotowi, on najpierw sprzeda karabin. A potem sprzeda ciebie”. Pasja jest dobra, ale daleko Cię nie zaprowadzi. Jeśli Cię nie stać na nowy telefon / ubrania / itp. z powodu spędzania czasu jako aktywista na pewno nie będziesz miał wysokiego morale. Jasne, nie musisz płacić każdemu nastolatkowi, który bierze udział w twoich protestach raz na ruski rok, ale są ludzie, którzy dosłownie żyją z działalności politycznej. Ludzie, którzy są na każdym wydarzeniu, energicznych, 24/7 z grupą, którzy nie mają czasu na normalną pracę/uczenie się, którzy być może mieli problemy prawne. Nie sądzisz, że jesteś im winien coś w zamian? Przynajmniej po to, żeby mogli płacić czynsz i nie umrzeć z głodu. Dochodzi jeszcze kwestia specjalistów, takich jak prawnicy, księgowi, służby bezpieczeństwa itp., którzy też powinni zarabiać. Jak teraz zdobyć pieniądze na to wszystko?

1) Oprócz zbierania datków od sympatyków i comiesięcznych wpłat od członków (co jest absolutnie wymagane), możesz znaleźć sobie sponsora, biznesmena, który wesprze Twoje pomysły. W przypadku organizacji prawicowych może to być trudne, ponieważ mało kto chce zadawać się z „okropnymi” prawicowcami.

2) Możesz też założyć własną firmę, co jest najczęstszym scenariuszem. Kawiarnia, restauracja, ochrona, siłownia, firma budowlana, mały sklep detaliczny, zakład fryzjerski, księgarnia, wydawnictwo, sklep z wyposażeniem taktycznym to z doświadczenia autora najczęstsze pomysły biznesowe dla grup prawicowych. W ten sposób możesz utrzymać legalny dopływ gotówki do organizacji, a także możesz utrzymać zatrudnienie swoich towarzyszy i zarobić dodatkowego dolara lub dwa.

3) Istnieje również ciemna strona działalności nie do końca legalnej (nie polecamy).

Niezależnie od tego, jak będziesz zarabiać te pieniądze, będziesz musiał nimi zarządzać, co również nie jest takie proste. Znajdź dobrego księgowego i zwróć uwagę na planowanie.

Propaganda

W dzisiejszych czasach ludzie potrzebują poczucia przynależności do czegoś większego niż oni sami. Organizacja prawicowa musi bardzo przypominać i naśladować patriarchalną strukturę rodzinną z surowymi zasadami i systemem gratyfikacji za uczestnictwo i działania w grupie.

Duże organizacje prawne powinny mieć scentralizowaną hierarchię, a przywództwo powinno opierać się na merytokracji.

Powinniśmy sprawdzać ludzi psychologicznie i wykorzystywać ich w organizacjach zgodnie z ich predyspozycjami.

Mniejsze i bardziej radykalne organizacje powinny być wysoce zdecentralizowane/anonimowe i oparte czysto na ideologii.

Organizacje powinny mieć jak najwięcej informatyków.

Ponadto powinniśmy skoncentrować nasze wysiłki na tym, aby jak najwięcej osób młodych przyłączyło się do naszych ruchów.

Nastolatki są kreatywne, pełne energii i pasji.

W Polsce prawicowe nastolatki walczą z przemysłem narkotykowym, LGBT i pedofilami zarówno w sieci, jak i na ulicach.

Ponadto aktywizm online może być niezwykle korzystny, jeśli uzbroimy usługi gier, takich jak GTA Online, gdzie cenzura po prostu nie może być wprowadzona.

Nie organizuj się za pośrednictwem Twittera, Facebooka i innych otwartych sieci społecznościowych, które gromadzą dane i teoretycznie mogą przewidywać Twoje działania z tego powodu.

Zwykli ludzie mają tendencję do walki o rzeczy, które uważają za „normalne”, więc powinniśmy być ludźmi, którzy określają „normę” i patologizują zachowanie naszych politycznych wrogów.

Powinniśmy zniszczyć zaufanie ludzi do rządu, demokracji i instytucji.

Zawsze ubieraj się i wyglądaj w dobry, niemarginalny sposób. Ubierz się i ogol starannie. Poznaj swoje biologiczne zalety i zrozum, jak możesz wykorzystać ubrania / fryzury, aby wyglądać lepiej.

Zawsze dawaj na front osoby atrakcyjne (najczęściej kobiety)

Mężczyźni uważają wysokich ludzi o głębokim głosie i rysach twarzy za urodzonych wodzów.

W propagandzie powinniśmy wykorzystywać humor i jak najwięcej nawiązań do popkultury

Musimy kultywować wśród naszych szeregów chrześcijańskie cnoty ascezy i samozaparcia, bo im mniej ludzi rozproszonych i ukojonych namiętnościami, tym bardziej krytycznie będą odnosić się do liberalnego porządku i status quo. (…)

Dotrzyj do innych skrajnie prawicowych ruchów na całym świecie, aby uczyć się na ich sukcesach i błędach, a także budować sojusze na rzecz wzajemnego wsparcia i rozwoju.

Współpracuj z lokalnymi społecznościami, aby zidentyfikować ich potrzeby i opracować rozwiązania dostosowane do ich wyjątkowych okoliczności, zamiast narzucać z góry uniwersalne podejście.

Możesz także organizować się wokół czegoś innego niż poglądy, nie muszą być to zawsze sprawy ideologiczne.

Sam zgrzyt polityczny i większość rządów są naprawdę dobre w zapobieganiu organizowaniu się, jeśli ogłosisz, że organizujesz się przeciwko nim, więc możesz zacząć jako klub bokserski lub inny sport. Polityka w tym przypadku musi być styczna z „wydarzeniami”, które organizujesz.

Uważaj na to, jak twoje działania mogą postrzegać inni, zarówno wewnątrz twojego ruchu, jak i spoza, aby uniknąć wyobcowania potencjalnych sojuszników lub tworzenia niepotrzebnych podziałów w obrębie białej rasy.

Możesz także użyć sztucznej inteligencji do tworzenia propagandy

LINK

Zamiast tego zalecamy bota czatu Flan-t5-xxl, jest całkowicie wolny od cenzury, ale minimalne wymagania to RTX 3090, jeszcze lepiej, jeśli masz 2 z nich do hostowania sieci neuronowej na komputerze.

Powyższe tłumaczenie jest własnością portalu 3droga.pl. Kopiowanie go i modyfikowanie bez zgody Redakcji jest zabronione. Redakcja nie popiera wszystkich tez, które pojawiły się w tekście, publikujemy ten tekst w celu poszerzania horyzontów myślowych Czytelników.

Źródło: telegra.ph

Tłumaczenie: Ansger Valencia

Oprawa graficzna: Resistance Arts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *