3DROGA.PL

Portal 3droga.pl

Portal Nacjonalistyczny

Irene Dimopoulou: Greckie myślenie, to Prawe myślenie

„Nieprzyzwoitym jest milczeć

I pozwalać barbarzyńcom mówić”

(Eurypides wyjątki 796.2)

W tym znanym stwierdzeniu z zaginionej tragedii Eurypidesa, Arystoteles słowo “Barbarzyńcy” (tj. obcy dla kultury greckiej), zastąpił słowem “Ksenofont”[1], by z czasem utrwaliło ono znaczenie perskiej edukacji. Ta „nieprzyzwoitość”, która zastępuje naturalny przepływ myśli, dotyczy nie tylko barbarzyńców spoza Grecji, ale także tych w niej.

W dzisiejszym życiu publicznym, kukiełki udają bycie politykami i dziennikarzami. Są one zdolne sprzedać Grecje i Europę, byleby pozostać na ławach ochlokracji. Obwiniają nacjonalistów o “nietolerancję”, samemu, narzucając stalinowskie metody uciszania, swoimi fotograficznymi “zasadami” partiom, których się boją i wykorzystują powszechne sentymenty do swoich własnych celów.

Zniszczenie jest określeniem na “Lewice”

Polityczny establishment lewicy, wspierał i wykorzystywał materialną bulimię wśród ludzi, by Grecja mogła dojść do obecnej, katastroficznej sytuacji. Teraz socjalistyczno-demokratyczny PASOK zaczął zapełniać szeregi SYRIZy i kontynuuje niszczenie klasy średniej, atakuje wszystko co greckie, dostosowując swoje poglądy, jedynie do grupy swoich wyborców, zarazem atakując i blokując innych.

Również na “Prawicy” są politycy, którzy zbudowali osobistą i polityczną karierę, dosłownie sprzedając Grecje. Mienią się ultra nacjonalistami, a zmieniają się w apologetów Izraela i pielgrzymów do Jerozolimy tj. Lewicowców.

A zatem skoro Lewica jak i Prawica, wyglądają tak podobnie, jak możemy rozmawiać o jakiejkolwiek tożsamości politycznej? W Grecji rządzonej, przez narzucane nam zagraniczne memoranda, żeglując w niestabilnym środowisku międzynarodowym, bez wyraźnej, państwowej racji stanu, toniemy w imigrantach, zorganizowanej działalności przestępczej, pozostawiając nadal niestrzeżone granice. Jak można w ogóle mówi o prawicy?

Jest to bardziej konieczne i pilne niż kiedykolwiek.

Za światłami skonstruowanej rzeczywistości, która nas oślepia, stoją te same, lewicowe twory, kapitalizm oraz komunizm i trzeba to koniecznie zrozumieć.

“Ekstrema”

Ten duopol, wyłonił się w Grecji przy synergii z katalizatorem w postaci kryzysu ekonomicznego, który nie spowodował podziału społeczeństwa, ale zamiast tego przywrócił dwa bieguny polityczne do ich prawdziwego stanu. Podział istniał albo jako wyzysk kapitalistyczny, który teraz zaostrzył się przez kryzys (z wyzyskiem pracownika, pracą nierejestrowaną, czarnym rynkiem, przemytem itp.) lub jako nienawiść klasowa komunistów do poglądów leniwych, przeciwko pracującym i naprawdę postępowym. Kapitalizm i komunizm, łącza się w jednym elemencie ich konstrukcji ideologicznej: negacji narodu. Kapitaliści i komuniści działali przed upadkiem socjalizmu realnego w sposób zrównoważony i kompensacyjny. Teraz, wraz dominacją kapitalizmu w gospodarce, potrzeba równowagi przeszła na poziom idei. Jednakże, negacja pojęcia narodu przez kapitalizm i komunizm spowodowała przebudzenie nacjonalizmu.

Ekstremalne problemy powodują jednak potrzebę drastycznych rozwiązań.

Grecja ma rację

Według Pitagorejczyków, Prawica symbolizuje poprawność myśli, po której następuje porządek Wszechświata, jak opisał to Arystoteles w dziele „O Niebie”. Czy można kwestionować ruch planet bez niszczenia równowagi fizycznej, harmonii i samego życia? Umiejętność greckiego myślenia jest wyrażona na piśmie od lewej do prawej. Tak więc myśl grecka zaprzecza bliskowschodniej teokracji i totalitaryzmowi, ponieważ Bliski Wschód pisze od prawej do lewej. Dlatego właśnie Herodot nazwał ich “lewymi”.

“…litery są pisane i za greka uważa się tego co piszę od lewej do prawej, ściskając przy tym dłoń”

(Herodot, Dzieje 2.36.4-21)

Jest zatem jasne, że cokolwiek zgadza się z regułami Natury, co jest fizyczne i logiczne, jest prawdziwe.

Innymi słowy, kontrast między Prawicą a Lewicą dotyczy opozycji w kwestii filozofii, a mianowicie, między myślą grecką, a myślą imperium despotów Wschodu, takich jak dzisiejsi, stalinistyczni dyktatorzy, którzy kopiują politykę, swojego sowieckiego idola wszystkim narzucając swoje poglądy, ale także tymi którzy wyrażają myśl Lewicową podpisując się jako Prawica.

Prawica i Złoty Świt

Często twierdzi się, że Złoty Świt wykorzystał kryzys gospodarczy, aby rozwinąć „mowę nienawiści” przeciwko systemowi politycznemu. W rzeczywistości “złego” nie można uświadczyć w Złotym Świcie, ale w tym jakże politycznym systemie, z którym Złoty Świt walczy.

Naturalnym i przewidywalnym jest to, że dewastacja greckich gospodarstw domowych, doprowadzi do radykalizacji Greków, zarówno przeciwko nędznej, lewicowej komunizacji kraju, jak i oszukańcom „Prawicy” i „Skrajnej Prawicy”, fałszywych i myląco nazywanych „Prawicą”.

Innymi słowy, problem nie dotyczy natury, która stworzyła różnorodność, ani złotego świtu, który wzywa do jej ochrony, ale tych, którzy naruszają naturę i jej zasady i narzucają bezsensowną „logikę”, która jest sprzeczna z tym, co język grecki nazywa „normalnym”, czyli logiką natury.

Jeśli dzisiaj Grecy zasilają szeregi Złotego Świtu, dzieje się tak dlatego, że istnieją antynacjonaliści, którzy z nienawiścią piętnują naród grecki.

Historia, uczy tylko tych którzy zgłębiają jej źródło, czyli myśl grecką, a tych, którzy ją ignorują, zmusza do nauki ciężkimi lekcjami, upadkiem teokratycznego komunizmu, jak i kapitalizmu, który z równie teokratycznymi elitami, powoli upada.

Zwycięzcą będzie Prawica, prawdziwa Prawica, która odrzuca zarówno negacjonistów narodu, jak i obłudników, którzy wyzyskują Grecję i Hellenizm, zarówno w samej Grecji, jak i w całym cywilizowanym świecie.

Na przód Grecka Prawico!

Irene Dimopoulou


[1] Ksenofont – Wybitny grecki historyk. Przez pewien okres w swoim życiu służył w szeregach perskiego satrapy Cyrusa Młodszego.  Przejawiał zainteresowanie osobistością Cyrusa Młodszego, a swoje poglądy opierał na odległych wzorcach poznanych na wschodzie, w Persji czy w Sparcie, pomimo iż sam pochodził z Aten.

Powyższe tłumaczenie jest własnością portalu 3droga.pl. Kopiowanie go i modyfikowanie bez zgody Redakcji jest zabronione.

Tłumaczenie: Gabriel Malczewski

Oprawa graficzna: Resistance Arts

2 thoughts on “Irene Dimopoulou: Greckie myślenie, to Prawe myślenie

 1. Autonomiczni Nacjonaliści Grecja:
  https://thehellenicfront.wordpress.com/
  https://resist-to-exist.gr
  Greckim nacjonalistom System zamknął drogę legalnej działalności parlamentarno-demokratycznej…
  Pozostała już tylko droga walki narodowo-rewolucyjnej:
  https://www.bitchute.com/video/3Jd2ZQ2zi6dm/
  Nacjonalistyczny opór na ulicach greckich miast (sceny z demonstracji, walk, w tle grecki patriotyczny rap):
  https://www.bitchute.com/video/ZwD17hxZxWk/
  Szczególnie chwyta za serce transparent trzymany przez demonstrantów około 3:15 – „Against new world order”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *