3DROGA.PL

Portal 3droga.pl

Portal Nacjonalistyczny

Jacek Spisak: Przeciwko medialnemu szumowi

Z wielu niezależnych badań wynika, że Polacy najwięcej czasu wolnego poświęcają na oglądanie telewizji i czytanie prasy. Biorąc pod uwagę to, że poziom mediów w naszym nadwiślańskim kraju już dawno sięgnął dna, jesteśmy strasznie ogłupionym narodem. Pół biedy, jeżeli ktoś siedząc przed kolorowym ekranem ma swoje zdanie na temat podsuwanych mu sprytnie wiadomości, potrafi je przeanalizować i zweryfikować z innym bardziej wiarygodnym źródłem. Natomiast wielu Polaków tępo i bezrefleksyjnie patrzy w ekran telewizora, komórki czy komputera.

Ktoś zostawił psa w nagrzanym samochodzie, kontrola trzeźwości na Mazurach wykazała 0,3 promila alkoholu w wydychanym powietrzu u kierowcy Volkswagena, a w Stanach Zjednoczonych dwóch sławnych, homoseksualnych aktorów wzięło ślub. Są to standardowe „newsy”, którymi karmi się mózg naszego rodaka. Do tego wystarczy dodać opinie kilku skłóconych polityków na dowolny, błahy temat. Papka zapełniająca przestrzeń w głowie typowego Janusza Kowalskiego gotowa. Teraz należy zaaplikować ją kilka razy w ciągu dnia za pomocą różnych środków przekazu. Jest ona niezwykle pożywna, Janusz podzieli się nią w swoim miejscu pracy, w sklepie i na forum internetowym, wystarczy dla wszystkich.

Ty, Drogi Czytelniku, zapewne myślisz, że przeglądnięcie kilku artykułów na tym portalu uchroni Cię od takiej medialnej papki. Dzięki temu w pewnym stopniu zahamujesz jej przyswajanie, lecz to nie wystarczy. „Przestrzeń” w Twojej głowie, która mogłaby zostać zapełniona tą szkodliwą substancją, musi wypełnić co innego. Potrzebujesz wiedzy, więc zadbaj o to, aby była ona jak najlepszej jakości.

Tak jak jedząc posiłki chcesz wybrać dla twojego organizmu to co najbardziej pożywne, tak samo postaraj się, aby strawa intelektualna była z najwyższej półki. Zamiast śmiesznych artykułów w brukowcach czytaj rozwijające książki. Kilka razy zastanów się nad wszystkim co przyswoisz. Nie wierz w każde słowo usłyszane na ulicy. Pomyśl jakie mogą być skutki powielania kłamstw niszczących środowisko narodowe.

Twoje jedzenie składa się z białka, węglowodanów i innych składników odżywczych. Umysłu również nie wystarczy rozwijać tylko w jednym kierunku. Staraj się poszerzać swoją wiedzę rozmawiając z ludźmi na różne, ciekawe tematy, w których niekoniecznie jesteś biegły. Nie interesuj się wyłącznie informacjami podawanymi na portalach internetowych i Facebooku. Poznawaj bogate polskie i europejskie dziedzictwo kulturowe, które już coraz mniej znaczy w otaczającym nas świecie.

Możesz również uchronić innych przed upośledzeniem ich mózgów przez media. Twórz rzeczywistość. Pamiętaj, że wartościowe może być wszystko co tylko wymyślisz. Nie ważne czy to tekst pisany, grafika czy inny wytwór twojego umysłu i rąk. Istotne jest, że robisz to świadomie pomagając Narodowi. Rób dobrze co tylko potrafisz, pamiętając że robisz to dla swoich Rodaków.

Mimo ofensywy systemu ogłupiającego Naród, my jako nacjonaliści nie jesteśmy na przegranej pozycji. Potrafimy samodzielnie myśleć i kształcić się odpierając ciągły atak na nasze głowy. Obrona nie jest też naszą jedyną drogą walki. Znacznie ważniejsza jest aktywna odpowiedź, czyli edukacja Narodu. Wojna z systemem będzie wygrana wtedy, gdy oprócz pasywnej obrony cały czas będziemy atakować otwierając umysły rodaków i podając im prawdziwe i istotne informacje o otaczającym nas świecie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *