3DROGA.PL

Portal 3droga.pl

Portal Nacjonalistyczny

W Pół Drogi 4: Słowo Wstępne

Może zbyt często słyszymy autorytatywnie wypowiadane opinie, w których realizm polityczny przeciwstawia się podejściu idealistycznemu. To zgoła błędny pogląd, w którym przyjęcie idealistycznej postawy niby wyklucza się z podejmowaniem działań na płaszczyźnie zastanych realiów, według możliwości, które dają. Właściwie rozumiane, a przede wszystkim – stosowane, obie postawy mogą być różnymi stronami tej samej monety. Od człowieka zależy, czy wspomniana moneta będzie judaszowym srebrnikiem lub trupim obolem.

Wszystkie patriotyczne zrywy, w tym ten najważniejszy pod wpływem którego, raz do roku do Warszawy zjeżdżają się dziesiątki tysięcy ludzi, by świętować w uniesieniu dzień 11 listopada, można by przypisać słomianemu zapałowi, przebłyskowi idealizmu podobnego do tkliwych wynurzeń podpitego Wuja przy świątecznym stole. Czy coś więcej jednak znaczą misternie zapisane kartki notatnika, wśród których snują się plany narodowej pracy, pozbawione jednak idealistycznego zacięcia?

Teksty i przemyślenia zawarte w tym numerze, są spojrzeniem bazującym na kanonie naszych ideałów, przez pryzmat których postrzegamy i rozważmy rzeczywistość. Być może, Czytelniku, znajdziesz tu coś co Cię poruszy, choćby przybierając postać fermentu myśli. W tekście Petrusa Scivotusa, znajdziesz notatki o sensowności zawierania kompromisów i uczestniczenia w aktualnym życiu politycznym. Massimo Gintrovsky postara się udowodnić, że odmiana słowa „narodowy” przez wszystkie przypadki i formy, nie uczyniła jeszcze nikogo radykałem. Jan Kowalski w swoim tekście spogląda na nocne niebo okiem teleskopu i stara się dostrzec czy antysystemowa gwiazda Konfederacji jeszcze się pali, dogasa , tli…?

Zaglądnij na dalsze strony, wierzę, że nie pożałujesz! Znajdziesz tam między innymi wywiad z Adrianem Kaczmarkiewiczem, kierownikiem głównym ONR, dwa teksty z zagranicy: autorstwa Władimira Basmanowa i Giancarlo Frerrary oraz wiele więcej – w tym kolejną odsłonę naszej wkładki kulturalnej. W nowym roku życzymy zaś wszystkim by doskonalili idealizm z realistycznym zacięciem. I na odwrót! Wszystkiego dobrego!

Redaktor Naczelny pisma W Pół Drogi

Sławomir Kowalski

Powyższy tekst został opublikowany w czwartym numerze pisma W Pół Drogi. PDF z tym numerem jest dostępny TUTAJ, inne numery naszego pisma możesz zobaczyć TUTAJ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *