3DROGA.PL

Portal 3droga.pl

Portal Nacjonalistyczny

Nocna Zmiana (video)

Wybory parlamentarne 2015 już za nami. Za nami jest także ogłoszenie wyników i festiwal demagogicznej prostytucji, zwany wyborczą kampanią. Cały ten demokratyczny cyrk już się zawinął, jednak emocje ludzi nie opadły. Analizy, przewidywania i puste słowa- tak można podsumować ostatnie dni, tysiące dobrych ludzi dało porwać się euforii: jaki jest wynik, wszyscy wiemy: pytanie tylko czy to cokolwiek zmienia? Nastąpiła zwyczajna zmiana warty, wymiana na miejscu strażników neokolonii i nic więcej: wszystko dlatego, że jak długo rdzeń czyli System pozostanie chory, tak długo żadna zmiana wprowadzona za pomocą jego narzędzi nie będzie miała pokrycia w rzeczywistości.

Dlatego dziś, polecamy Wam pozycję znaną, lecz jednocześnie nadal bardzo ważną i wartą odświeżenia. Film „Nocna Zmiana” w reżyserii Jacka Kurskiego i Michała Balcerzaka pokazuje ukryte kulisy akcji odsunięcia od władzy rządu Jana Olszewskiego w czerwcu 1992 roku. W materiale tym nie są najważniejsze postacie czy zgromadzone materiały (choć te są nadzwyczaj bogate) lecz ukazanie pewnych mechanizmów: brudnych mechanizmów demokratycznego Systemu, które w ciągu lat wcale nie uległy zmianie, a jak pokazują taśmy z Afery Podsłuchowej, jedynie ewolucji w bardziej ukryte i wysublimowane formy politycznego łajdactwa.

Zachęcamy do obejrzenia poniższego filmu i rozsyłania go swoim znajomym, jako doskonałej odtrutki na myślenie, że wybory to zmiana rządzących, a obywatel w państwie demokracji ma nad politykami jakąkolwiek kontrolę. Serdecznie zapraszamy:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *