3DROGA.PL

Portal 3droga.pl

Portal Nacjonalistyczny

Wywiad z Nativist Concern

Nativist Concern to brytyjski twórca treści, znany z podcastu The Absolute State Of Britain, a także ze swoich kanałów na Odysee i Telegram. Komentuje sprawy europejskie, także państw Europy Środkowo-Wschodniej. Często podróżuje do naszej części Europy, dokumentując rozwój naszych ruchów nacjonalistycznych.

Trzecia Droga: Jak rozumieć „Absolute State of Britain„? Zarówno w sensie dosłownym, jak i odnosząc się do twojego podcastu.

Nativist Concern: „Absolute State of…” to powszechne wyrażenie w języku angielskim opisujące niezadowolenie i często ośmieszające, więc wydawało się, że nazwa podcastu „The Absolute State of Britain” jest odpowiednia.

Celem podcastu było edukowanie jak największej liczby osób na temat przyczyn, skutków i rozwiązań wymazywania białych w Wielkiej Brytanii, Europie i anglosferze, aby pomóc w organizacji radykalnego ruchu białych nacjonalistów. Mogę powiedzieć, że udało nam się to osiągnąć, ponieważ spotkałem wielu aktywnych nacjonalistycznych organizatorów, którzy zostali zainspirowani podcastem.

Osiągnęliśmy peak na poziomie około 10 000 słuchaczy tygodniowo, pomimo tego że nie było nas na Youtube, ale podcast już nie działa, głównie ze względu na to, że państwo brytyjskie ściga każdego, kto ośmieli się zakwestionować liberalną filozofię i ludobójstwo narodów europejskich przez Imperium Judeoamerykańskie. W tym roku podcaster James Allchurch został uwięziony na dwa i pół roku, mimo że był osobą niepełnosprawną. Inni ludzie zostali uwięzieni przez wzgląd na masę innych bzdurnych powodów, takich jak udostępnianie archiwum książek na Telegramie lub tworzenie logo dla grupy, która została retrospektywnie uznana za grupę terrorystyczną. 

Mogę powiedzieć, że Actual State of Britain wcale nie rysuje się dobrze. Ponad 50% dzieci rodzi się poza związkiem małżeńskim, ponad 50% kobiet nie urodziło dziecka przed 30 rokiem życia, a za 4 lata większość dzieci urodzonych w Wielkiej Brytanii nie będzie biała. Każdego roku w łonach matek ginie 200 000 dzieci i szacuję, że współczynnik dzietności białych Brytyjczyków wynosi obecnie poniżej 1. Byłem świadkiem, jak w moich własnych szkołach w Londynie biali uczniowie z większości stali się mniejszością, a Londyn, moje ukochane rodzinne miasto, ma obecnie 37% białych mieszkańców

Prożydowska polityka dołączenia do II wojny światowej, etniczny pluralizm od 1948 roku, rewolucja seksualna lat 60-tych, Przepisy o mowie nienawiści od 1986 roku i masowa imigracja od 1997 roku oznaczają, że nasz niegdyś wielki naród stoi teraz w obliczu wyginięcia na naszej własnej wyspie. Nie mogę powiedzieć, że jestem optymistą, jeśli chodzi o odwrócenie tego trendu, ponieważ szkody są już zbyt duże. Angielska klasa średnia to szczerzy liberałowie, którzy wierzą w homo economicus, a nie w krew, ziemię i tradycję. Państwo policyjne i krajowe media również skutecznie kontrolują zastępowanie Brytyjczyków bez większych zakłóceń. Upadek gospodarczy wydaje się jedyną szansą na uratowanie naszego narodu, zanim będzie za późno.

TD: Kontynentalni nacjonaliści często wyróżniają angielskiego ducha jako bardziej indywidualistycznego i mniej związanego z ziemią, w przeciwieństwie do morza. Czy uważasz, że taka różnica w mentalności ma wpływ na dzisiejsze brytyjskie społeczeństwo?

NC: Mają oni całkowitą rację co do angielskiego indywidualizmu, ale myślę, że problemem jest 400 lat kulturowego kapitalizmu wywodzącego się z protestantyzmu i filozofii liberalnej, a nie teza Spenglera o indywidualistycznych wikińskich kupcach. Quigley1 wspominał o naszym zromanizowaniu w porównaniu z Germanami, którzy nigdy nie zostali podbici, a Tacyt pisał o nas „Brytowie dzielący się żonami barbarzyńcy, nie znający roli”. To prawda, że Anglosasi czcili pewne wolności, ale przez wieki byliśmy narodem katolickim, a przez większość z nich rządzili nami francuscy królowie, sprawnie zarządzający administracją.

W średniowieczu lichwa była minimalna i istniało wiele gildii utworzonych w celu ochrony rzemiosła, regulowania jakości wykonania i szkolenia nowych pokoleń. Zatrudnienie było patrylinearne, chłopi uprawiali ziemię dla swoich panów i wszyscy byli bogobojni. Wyróżniam tę epokę, ponieważ moim zdaniem zarządzanie państwem było bliskie ideału. Istniała hierarchia od Boga do Kościoła i Króla, od Lordów i Rycerzy do Kupców i Chłopów. Architektura była tak piękna, że po prostu nie dałoby się jej zbudować dzisiaj, a gospodarka skupiała się na produkcji, a nie na pasożytnictwie. 

Problemy zaczęły się tak naprawdę w XVII wieku wraz z liberalną filozofią Locke’a, wzrostem purytanizmu, usunięciem ostatnich królów katolickich, założeniem Banku Anglii i przekształceniem naszej wyspy w potęgę marynarki handlowej. W XX wieku straciliśmy hegemonię morską i zadłużyliśmy się u Stanów Zjednoczonych. Nasz upadek gwałtownie przyspieszył wraz z uzyskaniem przez kobiety prawa głosu, utratą większości gałęzi przemysłu i wszystkimi zniszczeniami społecznymi, które wynikały z pojawienia się Imperium Judeoamerykańskiego jako światowego hegemona.

Jednak Brytyjczycy nadal wyobrażają sobie, że jesteśmy duchowymi przywódcami świata dzięki rozpowszechnianiu naszego języka, naszych systemów politycznych, prawnych i gospodarczych, a nawet sportu. Pod tym względem nasza mentalność jest globalna, indywidualistyczna i finansowa i można ją przypisać naszej dawnej potędze morskiej. Ta imperialna mentalność daje nam fałszywe poczucie bezpieczeństwa, że wciąż jesteśmy potężni. W rzeczywistości państwo jest marionetką USA od 1939 roku, podczas gdy jakość zasobów rasowych spadła niepomiernie.

TD: Wśród nacjonalistów Wielka Brytania jest często postrzegana jako dość totalitarna, jeśli chodzi o wolność słowa. Czy mógłbyś powiedzieć nam coś więcej na ten temat? Jak to się ma do słynnego liberalnego brytyjskiego ducha? Może mógłbyś porównać to z innymi krajami? Może mógłbyś również opisać sytuację rodziny Sharp, która może zainteresować naszych czytelników ze względu na polskie korzenie matki rodziny.

NC: Wielka Brytania jest teraz państwem policyjnym. Ja sam kiedy wracałem samolotem do domu w zeszłym tygodniu zostałem aresztowany i byłem przesłuchiwany przez 3 godziny, podczas gdy moje urządzenia były przeszukiwane w zgodzie z przepisami dotyczącymi terroryzmu, Zgodnie z prawem zostałem zmuszony do podania kodów do wszystkich moich urządzeń i udzielenia odpowiedzi na wszystkie pytania, Oczywiście takie nadużycia są regularnie stosowane wobec nacjonalistów, a państwo ma nadzieję, że znajdzie jakiś cyfrowy dokument zakazanej książki, za co skaże cię na 2-3 lata więzienia.

Dokładnie to samo stało się z Ashleyem Podsiad-Sharpem, założycielem White Stag Athletic Club, który był grupą pieszych wędrówek i lekkoatletyki dla białych. Udostępnił on post Free Mr Bond na Telegramie, który zawierał mały link do archiwum muzycznego. Doprowadziło to do oskarżenia go o publikowanie materiałów terrorystycznych za link do parodii muzyki rap! Został uznany za niewinnego tego absurdalnego zarzutu, ale kiedy skonfiskowano jego urządzenia, znaleziono cyfrową kopię nielegalnej książki. Nie wiedział o tym pliku, a jego obrona była w stanie udowodnić, że nigdy go nie otwierał, ale mimo to został uznany za winnego i prawdopodobnie zostanie skazany na 2 lata więzienia. Jeśli możecie jakąkolwiek przekazać jego polskiej żonie Ewelinie, kliknijcie link i przekażcie darowiznę, aby pomóc jej w opiece nad dzieckiem i 3-letnim dzieckiem.

Jedną rzeczą, którą muszę podkreślić, jest to, że państwo liberalne jest najbardziej totalitarnym rządem z możliwych, a pogląd, że liberalizm maksymalizuje wolność jednostki, jest po prostu głupi.

Człowiek jest z natury zwierzęciem politycznym z mocą mowy i moralnego rozumowania. Wszyscy jesteśmy współzależni od naszych bliźnich i rodzimy się w określonych tożsamościach z płcią, rasą i plemieniem.

Ideologia liberalna próbuje rozcieńczyć każdą esencję i pozbawić każdą tożsamość na rzecz mieszanych rasowo transludzkich robotników, którzy bluźnią Bogu i wyszydzają mity swoich przodków.

Liberalizm musi być postrzegany przez ten pryzmat, a w szczególności prawo własności i logika kapitału, a nie jakiś przypis Woltera o wymianie idei czy jakieś parlamentarne pojęcie demokracji. Dom panujący jest niczym innym jak planem burżuazji po detronizacji monarchy. Karol I, Jakub VI, Ludwik XVI i Mikołaj II zostali zdetronizowani przez protestantów i Żydów, a teraz spójrzmy na Wielką Brytanię, Francję i Rosję.

TD: Jak opisałbyś brytyjski ruch nacjonalistyczny? Czym różni się on Pana zdaniem od ruchów kontynentalnych?

NC: Jeśli chodzi o prawdziwy biały nacjonalizm, w Wielkiej Brytanii istnieje tylko jedna organizacja, o której można mówić, a jest nią Patriotic Alternative. Organizacja ta koncentruje się przede wszystkim na budowaniu społeczności oraz metapolityce i ma kilkuset aktywnych członków, którzy roznoszą ulotki, organizują konferencje, demonstracje, sprzątają parki, pomagają bezdomnym i spotykają się razem. PA jest kierowana przez weterana nacjonalizmu Marka Colletta i jego zastępczynię Laurę Towler, a ja pochwalam ich podejście do budowania ludowej społeczności od podstaw, pomimo ogromnego ucisku ze strony państwa.

Nasza sytuacja różni się od Europy Środkowej nie tylko dlatego, że nasz spadek demograficzny jest tak zaawansowany, ale także ze względu na naszą historię jako państwa protestanckiego i liberalnego. Brytyjska psychika jest bardzo zorientowana na postawę, zgodnie z którą nasze systemy są racjonalne, najwyższe i bezsporne.

Większość Brytyjczyków uważa, że Churchill uratował Europę przed tyranią, każdy powinien uczyć się angielskiego, curry jest cennym wkładem Hindusów do brytyjskiej kultury, a kobiety mają prawo do edukacji i cudzołóstwa aż do trzydziestki. Brytyjska historia została wymazana z telewizji przez około 20 lat, a największy dostęp do naszych tradycji i jednoczących mitów pochodzi od rodziny królewskiej lub rocznicy II wojny światowej. To pierwsze jest zawsze kontrowane wezwaniami do republikanizmu, a to drugie z łączone gorączkowymi zachwytami nad demokracją pokonującą zły faszyzm.

Ten kod kulturowy jest bardzo trudny do przełamania, a Patriotic Alternative skupia się na aktywizmie, który rewiduje zimnowojenny konsensus i oferuje przyjazną, ludową społeczność dla tych z Brytyjczyków, w których wciąż istnieje dumny i heroiczny duch. Na razie ich liczba pozostaje stosunkowo niewielka, częściowo dlatego, że nasze przesłanie nie jest wystarczająco dobitne, by przełamać liberalną mentalność, ale myślę, że głównie dlatego, że uczestnictwo w takiej inicjatywie jest niezwykle ryzykowne ze względu na zmowę państwa, mediów, żydowskich organizacji pozarządowych i lewicowych agitatorów.  Nacjonaliści są regularnie doxxowani, ich wizerunki umieszczane w krajowych gazetach lub telewizji i wtrącani do więzienia pod fałszywymi zarzutami.

Strategia nacjonalistów w Europie Zachodniej (Wielka Brytania, Francja, Niemcy, Holandia, Szwecja) musi być zupełnie inna niż w przypadku stosunkowo jednorodnych narodów na Wschodzie. Dla was wciąż istnieje opcja władzy poprzez proces demokratyczny i musicie zrozumieć, jakie piekło liberalizm przyniósł Zachodowi i uratować swoje narody. Problemem są oczywiście konserwatyści tacy jak PiS, członkostwo w UE, członkostwo w NATO i prawa wyborcze kobiet. Wiąże się to z wymianą demograficzną, neoliberalną ekonomią, militarną okupacją USA, ograniczaniem wolności słowa, obowiązkową akceptacją homoseksualizmu i praniem mózgów przez judeo-liberalne media.

Każdy europejski naród ma własną historię, charakter, mity i religie, ale musimy znaleźć sposób na zachowanie naszej unikalnej tożsamości, a jednocześnie politycznie zjednoczyć nas jako Indoeuropejczyków. Musimy bronić naszego kontynentu od Bułgarii po Islandię przed ideologią, która dąży do rozpuszczenia nas w liberalną masę niewolników w kolorze kawy z mlekiem, która emanuje z Waszyngtonu, Kalifornii, Tel Awiwu i Brukseli. Ostatecznie chciałbym zobaczyć politycznie zjednoczoną Europę rządzoną z Rzymu, w imię krwi i tradycji. Niektórzy narzekają, że każdy naród powinien walczyć o swoją tradycję we własnym zakresie, ale uważam, że jest to naiwne i lekceważy ekonomię skali, realia globalnych finansów i handlu oraz konieczności posiadania sprzętu wojskowego. Europejczycy spędzili tysiące lat na wzajemnych wojnach, ale teraz musimy zjednoczyć się jako bracia i przejąć nasze przeznaczenie.

TD: Odwiedziłeś Polskę na Marszu Niepodległości. Jakie są Twoje wrażenia z tej wizyty?

NC: Byłem na polskim Marszu Niepodległości zarówno w 2019, jak i 2022 roku i to mnie rozwaliło. To wspaniałe wydarzenie i jedna z najbardziej wyjątkowych okazji, aby poczuć ducha nacjonalizmu.

Kiedy byłem młodszy, śledziłem angielską drużynę piłkarską i uwielbiałem uczucie śpiewania z moim plemieniem i dla niego w sportowej bitwie. Ale zawsze było to skomplikowane ze względu na liczbę afrykańskich graczy, a po zostaniu nacjonalistą zdecydowałem, że Mistrzostwa Świata 2018 będą moim ostatnim wydarzeniem podążającym za Anglią. Od tego czasu klęczą, noszą opaski LGBT i przyjmują każdy anty-biały slogan.

Polski Marsz Niepodległości jest czystszą formą tego plemiennego uczucia, które kiedyś czułem, ponieważ są tam tylko Polacy i podkreśla odzyskanie państwa narodowego po wielu latach okupacji z różnych stron. Jest tak wiele flag, że można mieć trudności z zobaczeniem nieba, a tłum jest żywy i przyjazny, z wieloma małymi dziećmi.

W 2022 roku udało mi się sfilmować marsz i opublikowałem mały montaż na Youtube, który da ci dobry wgląd w to, jak to wygląda. Jednym z najlepszych aspektów tego roku było zaproszenie mnie przez Polish Connection na anglojęzyczne spotkanie Polaków z diaspory, którzy wrócili do domu ze zdegenerowanej Anglosfery. Byli to dżentelmeni najwyższej jakości i cieszę się, że nadal jestem z nimi w kontakcie. Niektórzy Anglosasi twierdzą, że trudno im nawiązać więź ze Słowianami, ale ja czułem się w tym towarzystwie jak w domu i przez następny miesiąc regularnie spotykaliśmy się w Warszawie.

Inni europejscy nacjonaliści są mile widziani na marszu i zachęcam wszystkich do odwiedzenia go, jeśli mają taką możliwość. Ostrzegam tylko, że są lewicowi fotografowie próbujący doxxować zagranicznych nacjonalistów, więc przygotujcie odpowiednio swoje bezpieczeństwo.

TD: Czy na podstawie swoich podróży po Europie Środkowej i Wschodniej mógłbyś powiedzieć, że tutejsze „państwa idealne” raczej cię rozczarowały, czy może pozytywnie zaskoczyły? Który z tych krajów zrobił na Tobie największe wrażenie, a który najmniejsze, z perspektywy nacjonalistycznej?

NC: Odwiedziłem większość krajów w Europie, ale nie można naprawdę zrozumieć narodu, dopóki nie mieszka się tam przez dłuższy czas i nie zaprzyjaźni z miejscowymi.

W okresie pandemii miałem dużo czasu na myślenie o przyszłości i zdecydowałem, że wraz z upadkiem Wielkiej Brytanii i jej przekształceniem w państwo policyjne, powinienem spojrzeć na Europę Wschodnią. Chociaż byłbym outsiderem, przynajmniej miałbym większe szanse na znalezienie dobrej żony i spanie w nocy ze świadomością, że policja nie wyważy moich drzwi.

Moimi pierwszymi przystankami były Chorwacja i Serbia, oba na 2 miesiące i w mniejszych miastach. Co mogę powiedzieć o tych Illiryjczykach? Cóż, pod względem fizycznym są imponującymi atletami i najwyraźniej jest to kultura patriarchalna. W Chorwacji miałem kilka ciężkich sesji bokserskich, a w Serbii byłem jednym z najmniejszych facetów na siłowni.

Drugą rzeczą, którą można zauważyć, jest to, że są przyjaźni i lubią spotkania towarzyskie, najlepiej w słońcu, przy kawie i papierosach. W Dalmacji jest takie powiedzenie „pomalo”, które oznacza zwolnić i może być wykorzystane jako pretekst do wzięcia dnia wolnego w pracy. Spotkania te można wykorzystać do narzekania na powszechną korupcję w rządzie i komentowania szaleństwa Zachodu.

Wreszcie, można zauważyć, że Bóg jest w centrum tych narodów, zwłaszcza Serbii. W obu krajach często można zobaczyć zakonnice, mnichów i księży, a święta religijne są traktowane z dużo większą powagą niż na Zachodzie. Dla Serbów prawosławie jest nierozerwalnie związane z ich tożsamością, a wielu Chorwatów nadal zachowuje swój katolicyzm.

Rodzina pozostaje silna w obu krajach. Płodność jest najwyższa w Europie i zwykle widuje się młode matki wielodzietne, co staje się coraz rzadsze na Zachodzie. Kiedy mieszkam w tych krajach, widzę zdrowe narody, zarówno fizycznie, jak i duchowo, i myślę, że pokazuje to wartość Boga, tradycji, patriarchatu i społeczeństwa nie zniszczonego przez kapitalizm.

Jeśli chodzi o ruch nacjonalistyczny, mogę powiedzieć, że nie jest on widoczny w Serbii, ponieważ każdy jest nacjonalistą! Niedawno ludzie przeciwstawili się prezydentowi Vučiciowi, który pchał się na Zachód i protestowali przeciwko Gay Pride, przekazaniu bogactw mineralnych Serbii Zachodowi i innym złodziejstwom, wychodząc na ulice.

W Chorwacji powiedziałbym, że wszyscy mężczyźni mają nacjonalistyczne nastawienie, ale niewielu jest zorganizowanych. Na razie życie jest całkiem dobre i nie ma pilnej potrzeby tworzenia ruchu politycznego. Zamiast tego większość woli być fanatycznymi kibicami lokalnego klubu piłkarskiego.

W zeszłym roku spędziłem również dużo czasu w Polsce i Finlandii. Finlandia nie jest zwykle uważana za „wschodnią”, ale jest to plemię azjatyckie i ma pewne unikalne cechy w porównaniu do swoich bliskich sąsiadów.

Rzeczą, która wyróżnia te dwa narody, jest stosunek kobiet do ich ojczyzny. Po prostu wiele z nich patrzy z góry na swój naród, a Szwecja, Włochy i Wielka Brytania są postrzegane jako lepsze. Najwyraźniej kobiety faworyzują status historycznych imperiów, kiedy im się na to pozwala, a to, podobnie jak urbanizacja i liberalne trendy, spowodowało znaczny spadek wskaźników dzietności.

Fińskie kobiety narzekają, że ich mężczyźni „nie rozmawiają” i trudno jest im utrzymać związek, będąc istotami społecznymi, które pragną adoracji. Polskie kobiety wydają się narzekać na traumę z dzieciństwa i alkoholizm oraz przywiązują się do liberalnej ideologii jako mechanizmu obronnego. Wygląda to na odrzucenie przez nie katolickiej ojczyzny i związanych z nią oczekiwań w poszukiwaniu przygód w innych „prestiżowych” krajach. 

Musimy znaleźć sposoby na naprawienie tych problemów i powrót do zdrowej i zrównoważonej formacji rodzinnej, która jest podstawą narodu. Wiele osób koncentruje się na przestępczości imigrantów lub innych tego typu nisko wiszących owocach, ale ja uważam, że powinniśmy postawić nuklearną białą rodzinę na pierwszym miejscu. Mam pewne problemy z Viktorem Orbanem, ale niewielu może zaprzeczyć sile jego rodzinnego zdjęcia z pięciorgiem dzieci i jego wypowiedzi przeciwko mieszaniu ras.

Osobliwą rzeczą zarówno w Finlandii, jak i w Polsce jest to, że pomimo feminizmu i prania mózgu przez Netflix, wiele dziewcząt jest otwarcie rasistowskich (podobnie jak praktycznie wszyscy mężczyźni). Zwykle przybiera to formę żartów, a nie poważnej formacji politycznej, ale mimo to jest pocieszające w porównaniu z religią antyrasizmu, którą zachodnie media i instytucje głoszą na co dzień.

Istnieje bardzo niewiele fińskich organizacji nacjonalistycznych. Wydaje się, że żyją oni w stanie zaprzeczenia, że nie jest tak źle, Afrykanie są tanimi dostawcami, a wielkim zagrożeniem jest Federacja Rosyjska. Obecnie rząd jest konserwatywny i jest trochę postulatów dotyczących ograniczenia imigracji, ale szczerze mówiąc, większość z nich martwi się tylko o podatki.

TD: Obecnie Polska doświadcza znacznego napływu imigrantów z Indii. Ponieważ Wielka Brytania ma najdłuższą historię wpuszczania takich ludzi, co mógłbyś powiedzieć Polakom o Hindusach? Jak w tym kontekście skomentowałbyś obecnego premiera Wielkiej Brytanii?

NC: W moim życiu zauważyłem, że Hindusi mają tendencję do podporządkowywania się białym Brytyjczykom, a nawet czasami wydają się szukać u nas wskazówek. Oczywiste jest, że nas szanują, co można wytłumaczyć starożytną inwazją Ariów i brytyjską okupacją kolonialną.

Mają również obsesję na punkcie jasnych odcieni skóry, a zwłaszcza blond włosów. Chociaż bardzo rzadko gwałcą białe kobiety, są znani z nagabywania ich na ulicy, w klubach nocnych, a także w Internecie. Zagrożenie dla kobiet ze strony Hindusów zazwyczaj jest jedynie irytujące w porównaniu bardziej złowieszczych gwałty na Polkach dokonywanych w ostatnich latach przez Gruzinów czy na brytyjskich dzieciach przez Pakistańczyków.

Nie można jednak lekceważyć zagrożenia ekonomicznego i należy pamiętać o indyjskim systemie kastowym i ich Wajśjach2. Są oni kastą kupiecką i są prawie tak samo oszczędni jak Żydzi. W Wielkiej Brytanii przejmują sklepy, stacje benzynowe, domy opieki nad osobami starszymi i wszędzie starają się cię skracać lub obniżać jakość, gdy tylko jest to możliwe. Mają IQ podobne do Europejczyków i wysyłają swoje dzieci do najlepszych szkół, aby zostały lekarzami, prawnikami, bankierami lub odziedziczyły rodzinny biznes.

Obecnie przejęli władzę w większości krajów anglosaskich, stojąc na czele korporacyjnych molochów i polityki parlamentarnej, a Wielka Brytania jest obecnie kierowana przez miliardera Rishi Sunaka.

Oprócz tego PiS importuje obecnie dziesiątki tysięcy Śudrów3, aby pracowali za niewolnicze pensje, budując infrastrukturę i podcinając polskie płace, podobnie jak w Zjednoczonych Emiratach Arabskich. Zagrożenie ekonomiczne dla naszych narodów jest na każdym poziomie i nie można go lekceważyć.

Jest coraz bardziej jasne, że liberalny system wykorzysta Indie jako geopolityczny bastion przeciwko Chinom i zachęci do napływu ich Wajśjów i Śudrów na Zachód, aby podważyć naszą homogeniczność. Najnowszym tego przykładem jest Portugalia, której indyjski premier obiecuje sprowadzić kolejne miliony, podobnie jak Irlandia i Wielka Brytania.

Zagrożenie ekonomiczne jest bardziej subtelne niż przemoc i trudniej jest przekonać ludzi o słuszności nacjonalizmu, ale kontynentalni Europejczycy muszą uczyć się na błędach Wielkiej Brytanii. Po pierwsze, będą prowadzić firmy i pozyskiwać kapitał, obniżając jakość tam, gdzie to konieczne. Następnie zdominują zawody wymagające wysokich kwalifikacji i wejdą do polityki. Następnie będą nawoływać do polityki anty-białej dyskryminacji i do dalszej imigracji z Indii, stopniowo przejmując coraz więcej białych kobiet.

TD: Pomimo tego, że monarchia jest postrzegana jako instytucja broniąca tradycji, większość obecnych europejskich monarchii (w tym Wielka Brytania) wydaje się być najbardziej wrogo nastawiona do swoich rdzennych mieszkańców i tradycji. Jak wytłumaczyłbyś to na przykładzie swojego kraju?

NC: Ludzie muszą zdać sobie sprawę z tego, że obecni monarchowie nie sprawują realnej władzy i mogą zostać stosunkowo łatwo obaleni. Anglia miała dwóch katolickich królów obalonych w XVII wieku przez koalicję protestantów i Żydów. Francja straciła swoich przez tego samego wroga w XVIII wieku, a Rosja w XX wieku.

Prawdziwą potęgą we współczesnym świecie jest ideologia liberalna, równość ludzi i rządy kupców. To, co dzieje się teraz, jest tylko atakiem na białą krew i nasze tradycje przez kupców i ich zazdrosnych niewolników.

Od wieków ma miejsce ciągłe niszczenie naturalnych hierarchii, od kast reprezentowanych na szachownicy do republikańskiego tygla rządzonego przez Żydów, który widzimy w USA i Francji. Od Achillesa i Ryszarda Lwie Serce po LeBrona Jamesa i Kyliana Mbappe.

Powstaje więc pytanie, co z tym zrobić? Czy odrzucimy kościół katolicki, ponieważ papież Franciszek był zbyt łaskawy dla Żydów, gejów i globalnego kapitału? Czy odrzucimy króla Karola III, ponieważ miał kilku czarnoskórych śpiewających na swojej koronacji i lansuje narrację o zmianach klimatycznych?

Uwierzyłem, że musimy żyć naszymi tradycjami tak prawdziwie, jak to tylko możliwe. Wczoraj wybrałem się na tor wyścigów konnych Royal Ascot Racecourse. Ubrałem się w pełny garnitur, który symbolizuje mundur wojskowy. Wiwatowałem przyjazd króla, 10 metrów od jego powozu, a następnie przez 4 godziny oglądałem testy koni wyścigowych pełnej krwi. Trudno wyobrazić sobie dzień, który lepiej reprezentowałby nasze indoeuropejskie dziedzictwo.

Pomimo tego, że nasza współczesna sytuacja jest trudna pod wieloma względami, mamy możliwość zdobycia ogromnej wiedzy o nas samych, wszechświecie i bycie. Archeologia, antropologia i genealogia pokazały nam nasze początki jako wędrownych konnych pasterzy. Starożytna filozofia grecka pokazała nam wartość rozumu, atletyki, heroicznych działań i teatru. Współczesna nauka dała nam każdą technologię, jaką mogliśmy sobie wyobrazić i głębokie opanowanie natury, a mimo to czujemy ubóstwo i pustkę duchową

Dlatego musimy trzymać się naszych wartości i tradycji, zachowując naszą tożsamość i czerpiąc z mądrości naszych przodków i największych ludzi Europy. Musimy powstrzymać się od przyłączenia się do proletariackiego burzenia hierarchii, tylko dlatego że czujemy się zdradzeni lub odarci, a zamiast tego zaproponować teologię i politykę, które zastąpią liberalizm.

TD: Czy masz jakieś oczekiwania wobec nowego brytyjskiego króla?

NC: Król Karol III wypowiadał się wcześniej tak, jakby czytał bezpośrednio z Guenona i jestem pewien, że czytał prace Rogera Scrutona4 na temat piękna i architektury. Z tej perspektywy mam nadzieję, że będzie miał znaczący wpływ.

Niestety, jest on dość niepopularny wśród dużej części społeczeństwa, ponieważ stanęła ona po stronie jego byłej żony, emocjonalnej młodej piękności Diany Spencer. Zasłynęła z apelowania o pomoc dla Afryki, przeciwstawiania się prasie, publicznego oskarżania Karola o cudzołóstwo i śmierci w nieco tajemniczych okolicznościach.

W gynokracji, w której żyjemy na Zachodzie, ludzie zwykle stają po stronie kobiet i wierzą w każdą łzawą historię. W tym przypadku nieszczęście jednej kobiety wystarczy, by wielu Brytyjczyków sprzymierzyło się z zazdrosnymi Zulusami i Sipajami i wezwało do ustanowienia republiki. Ja zamiast tego poprę monarchię i znów będę marzył o europejskim cesarzu.

Przypisy (wszystkie przypisy pochodzą od tłumacza):
1 Carroll Quigley – amerykański historyk i teoretyk cywilizacji

2 Wajśja – Trzecia co do rangi warna (kasta) w hinduizmie. Obok kupców i lichwiarzy tworzą ją również rolnicy i pasterze

3 Śudra – Czwarta, najniższa warna w hinduizmie mająca za zadanie służyć trzem wyższym. Składają się na nią szeroko rozumiani ludzie pracy – robotnicy, parobcy, służący, rzemieślnicy, a nawet wszelkiej maści pracownicy biurowi

4 Roger Scruton – brytyjski filozof konserwatywny oraz pisarz i kompozytor

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *