3DROGA.PL

Portal 3droga.pl

Portal Nacjonalistyczny

Warszawa: Kolumna Nacjonalistyczna na Marszu Niepodległości 2021

Za nami kolejny Marsz Niepodległości. W tym roku zdecydowaliśmy się pojawić na Marszu Niepodległości zwarci i zjednoczeni, naszą Kolumnę tworzyły trzy siły, Obóz Narodowo Radykalny, Autonomiczni Nacjonaliści, Nacjonalistyczne Południe. Ta konsolidacja pozwoliła wspólnie stworzyć jedną wielką Nacjonalistyczną Kolumnę.

Kolumna Nacjonalistyczna stała się dziełem następujących organizacji, które wymieniamy i którym serdecznie dziękujemy za budowanie tego wielkiego przedsięwzięcia: Obóz Narodowo Radykalny, Autonomiczni Nacjonaliści, Nacjonalistyczne Południe, na które składają się stowarzyszenie Trzecia Droga, Małopolscy Patrioci, Tarnowski Obóz Narodowy i ONR Podhale, ale także Socjalna Alternatywa oraz grupy zrzeszone w #Mobilizacja (Narodowe Piaseczno, Narodowa Częstochowa, Narodowy Toruń, Patriotyczne Suwałki). Całość nie powstałaby, także gdyby nie nasi liczni sympatycy oraz patrioci, którzy, przyłączali się do naszych szeregów.

Nacjonalistyczna Kolumna na Marszu Niepodległości to przede wszystkim sukces nowej jakości w ruchu nacjonalistycznym oraz idei zjednoczenia na rzecz wspólnej sprawy. Pomimo różnic światopoglądowych, religijnych czy różnych prywatnych sporów pokazaliśmy, że potrafimy razem współdziałać. Hasłem, które znalazło się na przednim transparencie naszej kolumny, było „To my! Nacjonaliści!”. Słowa te choć proste, ukazują, kim jesteśmy i jakie mamy powinności, ze względu na które, wszelkie personalne animozje powinny schodzić na dalszy plan.

Na marsz stawili się także dość licznie nacjonaliści z innych państw. Na przodzie kolumny dostrzec można było grono białoruskich nacjonalistów z biało-czerwono-białymi flagami narodowymi. Tak liczna obecność pokazuje jasno, ze zarówno wśród białoruskich, jak i polskich nacjonalistów nie ma zgody na antynarodową władzę Łukaszenki oraz prowadzenie przez niego wojny hybrydowej przeciwko Polsce wysyłając tysiące migrantów na nasze granice. Nieśli oni okolicznościowy baner z godłami Polski i Białorusi i hasłem „Braterstwo”, nad którym rozwinęli ponadto pokaźną liczbę tradycyjnych, biało-czerwono-białych flag narodowych. Na naszej kolumnie obecna była także delegacja włoskich nacjonalistów z Forza Nuova, którzy wraz z Polakami nieśli transparent protestujący przeciwko uwięzieniu Roberto Fiore przez władze Włoch. Obecni byli także nacjonaliści z Hiszpanii, Węgier, Holandii, Ukrainy i Czech.

Frekwencja na kolumnie dopisała, możemy mówić o ponad 600 uczestnikach. Gdy nasza kolumna przemierzała ulice stolicy, wielu ludzi zgadzając się z naszymi hasłami oraz widząc jasny, narodowy przekaz, wstępowała do naszej kolumny. Wbrew kłamstwom liberalnych mediów ludzie widzący naszą kolumnę częstokroć okazywali pozytywne emocje, widząc Kolumnę oraz chętnie skandowali wznoszone przez nacjonalistów hasła.

Marsz naszej Kolumny odbył się bez żadnych zakłóceń, a porządku na nim pilnowała grupa aktywistów w charakterystycznych żółto czarnych kominiarkach. Uczestnicy przez cały marsz wznosili radykalne i chwytliwe hasła dotyczące zarówno bieżącej sytuacji na granicy czy na polskim rynku mieszkaniowym, ale i takie dotyczące problemów Europy, jak i wspomnienia naszych bohaterów narodowych. nie zabrakło także głośnego pytania do prezydenta Warszawy, na temat tego, co czuje, widząc tysiące polskich nacjonalistów i patriotów.

Na błoniach Stadionu Narodowego, pod którym od wielu lat swoje zakończenie ma Marsz Niepodległości, uczestnicy Kolumny Nacjonalistycznej rozwinęli transparenty w jednej linii, by ponownie zaprezentować pozostałym maszerującym nacjonalistyczny przekaz. Działacze stowarzyszenia Trzecia Droga pokazali się wspólnie z banerem organizacyjnym i okrzykami zamanifestowali swoją obecność na Marszu. Działacze Obozu Narodowo-Radykalnego zaprezentowali ponadto transparent będący hołdem dla swojego wieloletniego działacza, śp. „Piernika”, który opuścił nas tragicznie w sierpniu tego roku. Do hołdu dla zmarłego działacza ONR dołączyli również pozostali nacjonaliści.

Jeśli chciałbyś wstąpić w nasze szeregi, wystarczy, ze wypełnisz ten FORMULARZ

Źródło: Patryk Michalski
Źródło: Szostini Prhoto

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *